10 ترفند کاربردی در نوار مدیریت وردپرس

admin وردپرس 2021/03/26 171 0

10 ترفند کاربردی در نوار مدیریت وردپرس

وردپرس دارای یک نوار مدیریت است که میانبرهای مفید برای کاربران وارد شده را نمایش می دهد. حتی هنگام مشاهده front-end وب سایت خود به شما امکان دسترسی سریع به کارهای مدیریت را می دهد.

در این پست، ابتدا به این پرسش پاسخ می دهیم که نوار مدیریت وردپرس چیست و سپس به معرفی 10 ترفند کاربردی در نوار مدیریت وردپرس می پردازیم تا بتوانید متناسب با نیازهای خود آن را سفارشی سازی کنید.

10 ترفند کابردی در نوار مدیریت وردپرس

نوار مدیریت وردپرس چیست؟

نوار مدیر وردپرس یک نوار شناور است که برای کاربران ورود به سیستم نمایش داده می شود. این نوار شامل پیوندهایی به صفحه های مختلف مدیریت است که به کاربران اجازه می دهد هنگام مشاهده وب سایت به سرعت به قسمت مدیریت دسترسی پیدا کنند.

10 ترفند کابردی در نوار مدیریت وردپرس

نوار مدیر برای همه کاربران داخل منطقه مدیر نمایش داده می شود. کاربران شخصی می توانند هنگام ویرایش مشخصات وب ، نوار مدیر را هنگام مشاهده وب سایت مخفی کنند.

10 ترفند کابردی در نوار مدیریت وردپرس

موارد نمایش داده شده در نوار مدیریت وردپرس براساس نقش و مجوزهای کاربر تغییر می کند. به عنوان مثال ، کاربران با نقش مدیر موارد مختلفی را در نوار منو مشاهده می کنند تا کاربران با نقش ویرایشگر و غیره.

10 ترفند کاربردی در نوار مدیریت وردپرس:

1- نمایش یا پنهان کردن موارد در نوار مدیریت وردپرس

درست مثل هر چیز دیگری در وردپرس ، نوار Admin از طریق کد یا پلاگین های سفارشی کاملا قابل تنظیم است. برخی از افزونه ها از قبل با افزودن منوهای خود در نوار مدیر از این ویژگی استفاده می کنند.

10 ترفند کابردی در نوار مدیریت وردپرس

برای کنترل نوار مدیر ، ابتدا باید افزونه Adminimize را نصب و فعال کنید.
پس از فعال شدن ، به تنظیمات »صفحه Adminimize بروید و به دنبال گزینه های Admin Bar Backend Options و Admin Bar Front End Options بگردید.

10 ترفند کابردی در نوار مدیریت وردپرس

با کلیک بر روی هر یک از آنها ، به گزینه های نوار مدیریت منتقل می شوید که می توانید مواردی را برای نمایش در نوار مدیریت وردپرس انتخاب کنید. همچنین می توانید موارد قابل مشاهده برای هر نقش کاربر را انتخاب کنید.

10 ترفند کابردی در نوار مدیریت وردپرس

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود ، روی دکمه “گزینه های به روزرسانی (Update options)” کلیک کنید.

Adminimize یک افزونه قدرتمند است و به شما امکان می دهد نه تنها نوار مدیر بلکه صفحه مدیریت را در سایت وردپرس خود تغییر دهید.

2- افزودن یا حذف پیوندها به نوار مدیریت:

هدف از نوار مدیریت وردپرس ارائه میانبرهای سریع به صفحه های مختلف مدیریت است. با افزودن پیوندهای سفارشی خود به نوار مدیر ، می توانید آن را بیشتر سفارشی کنید.

به طور پیش فرض گزینه Add New menu در نوار مدیر حاوی Post و Page است.در این مثال ، ما قصد داریم Media را به لیست کشویی اضافه کنیم ، زیرا به نظر می رسد مفید باشد.

ابتدا باید این کد را به پرونده functions.php طرح زمینه خود اضافه کنید.

می توانید برای هر مورد جدیدی که می خواهید به نوار مدیر اضافه کنید ، از همین الگو پیروی کنید و بسته به آنچه می خواهید به فهرست اضافه کنید ، هر شناسه را جایگزین کنید.

3- نحوه حذف پیوندها از نوار مدیریت:

فرض کنید که قصد دارید قسمت نظرات را برای وب سایت خود غیرفعال کنید و بنابراین به دسترسی آسان به مورد منوی نظرات نیازی ندارید.برای حذف پیوند نظرات از نوار مدیریت کافیست این قطعه را به پرونده functions.php قالب خود اضافه کنید:

در این مثال، ما از remove_menu(‘comments’) برای حذف لیست کشویی نظرات استفاده می کنیم.اگر به /wp-includes/admin-bar.php نگاهی بیندازید ، می توانید شناسه های موارد دیگری را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید.

  • my-account: پیوند به حساب خود (آواتارها غیرفعال هستند)
  • my-account-with-avatar: به حساب خود پیوند دهید (آواتارها فعال هستند)
  • my-blogs: اگر کاربر بیش از یک سایت داشته باشد ، از فهرست “سایتهای من (My Sites)” استفاده کنید.
  • get-shortlink: یک اتصال کوتاه به آن صفحه فراهم می کند
  • edit: به صفحه نوشتن / ویرایش پست پیوند دهید
  • new-content: به لیست کشویی “افزودن جدید (Add New)” پیوند دهید
  • comments: پیوند به لیست کشویی “نظرات”
  • appearance: پیوند به لیست کشویی “نمایش”
  • updates: پیوند به لیست کشویی “بروز رسانی ها”

4- نوار مدیر را با افزونه ها غیرفعال یا سفارشی کنید:

بلافاصله بعد از اضافه شدن Admin Bar به هسته وردپرس ، افزونه ها برای غیرفعال کردن، انتقال، به حداقل رساندن و سفارشی سازی ایجاد شدند. در ادامه یک لیست سریع از پلاگین ها و پیوندها برای کنترل نهایی بر روی نوار مدیر را معرفی می کنیم:

5- نوار مدیریت را به پایین منتقل کنید:

آیا می خواهید به جای بالای صفحه، نوار مدیر را در پایین صفحه نمایش دهید؟ برای این انتقال کافیست از قطعه کد CSS  زیر در فایل functions.php استفاده کنید:

این کد CSS مورد نیاز را به دو قسمت front-end (صفحات عمومی) و back-end (صفحات مدیر) اضافه می کند. برای غیرفعال کردن یکی، کافیست در انتهای کد ، کامنت یا خط مربوطه  () add_action را حذف کنید. فقط اگر می خواهید CSS را در قسمت جلوی سایت خود منتقل کنید، می توانید CSS را در پرونده style.css  جایگذاری کنید.

6- نمایش نوار مدیریت برای همیشه:

اگر تمایل دارید Admin Bar را حتی در هنگام خارج شدن از سیستم مشاهده کنید.به این ترتیب حتی در هنگامخروم از سیستم یک جعبه جستجو برای استفاده آسان در هر صفحه خواهید داشت..تنها کاری که باید انجام دهید افزودن قطعه کد زیر به فایل functions.php قالب سایت خود است:

در واقع ما یک لینک ورود به سیستم اضافه کرده ایم تا بتوانیم از آن برای ورود به سایت استفاده کنیم.

7- صفحه مشخصات کاربر در نوار مدیریت را پاک کنید:

ممکن است بخواهید تنظیمات نمایش نوار مدیریت در صفحه پروفایل هر کاربر را پنهان کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده  از تایع زیر است:

قطعه کد بالا را باید در functions.php قالب خود قرار دهید . دیگر هیچ تنظیمات Admin Bar در منطقه مدیریت برای کاربر نمایش داده نمی شود.

8- نوار مدیر را برای تک تک کاربران غیرفعال کنید:

هر کاربر ثبت شده این امکان را دارد که مدیر را در قسمت frontend و یا back-end سایت نشان دهد. بنابراین، برای تغییر تنظیمات خود، به بخش کاربران -> شمخصات خود مراجعه کنید و گزینه های خود را همانطور که در اینجا دیده می شود انتخاب کنید:

10 ترفند کابردی در نوار مدیریت وردپرس

9- نوار مدیر را برای همه کاربران قالب فعلی غیرفعال کنید:

برای غیرفعال کردن Admin Bar برای همه کاربران تم خود (و در نتیجه سایت خود) ، این قطعه را به فایل functions.php  قالب خود اضافه کنید:

همچنین می توانید از کد زیر استفاده کنید تا تابع show_admin_bar  را غیرفعال کند.

گزینه دیگر مخفی کردن Admin Bar با استفاده از CSS است. برای انجام این کار ، این  کد را در style.css قالب خود جایگذاری کنید:

10- نوار مدیر فقط برای غیر سرپرست غیرفعال کنید

با گسترش مثال قبلی ، در اینجا دو قطعه وجود دارد که Admin Bar را برای غیر سرپرست ها و ویرایشگران غیرفعال می کند. یکی از موارد زیر را در توابع function.php قرار دهید:

همانطور که در قطعه کدهای بالا مشاهده می کنید، از هر تنظیمی ممکن است برای  ()current_user_can استفاده شود، بنابراین نمایش یا پنهان کردن نوار مدیر برای هر گروه خاصی از کاربران آسان است.

10 ترفند کاربردی در نوار مدیریت وردپرس

نوار مدیر یک نوار شناور است که شامل پیوندهای مفید صفحه مدیریت مانند اضافه کردن یک پست جدید ، مشاهده نظرات در انتظار ، ویرایش نمایه خود و غیره است. این می تواند توسط پلاگین ها گسترش یابد تا قابلیت های اضافی به عنوان مثال SEO و موارد دیگر را اضافه کند. نوار مدیر در نسخه 3.1 به وردپرس اضافه شد.

10 ترفند کاربردی در نوار مدیریت وردپرس

در این پست شما را با 10 ترفند کاربردی در نوار مدیریت وردپرس آشنا کردیم . امیدواریم مطالعه این مطلب به شما کمک کند تا به راحتی قادر به سفارشی سازی یا غیرفعال کردن گزینه های مختلف در نوار مدیریت باشید.

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس