3 روش برای رفع خطای Secure Connection در وردپرس

زهرا فنودی امنیت, وردپرس 2021/04/09 361 0

3 روش برای رفع خطای Secure Connection در وردپرس

?How to Fix Secure Connection Error in WordPress

آیا پیام  secure connection error در وردپرس را مشاهده می کنید؟ این یک خطای رایج در وردپرس است و معمولا هنگامی رخ می دهد که می خواهید یک افزونه یا قالب وردپرس را از فهرست رسمی WordPress.org نصب یا به روز کنید. در این پست، ما به شما 3 روش برای رفع خطای Secure Connection در وردپرس را معرفی می کنیم و به شما نشان خواهیم داد که چرا این خطا رخ داده و چگونه می توان به راحتی خطای اتصال ایمن را در وردپرس برطرف کرد.

3 روش برای رفع خطای Secure Connection در وردپرس

علت ایجاد خطای اتصال ایمن (Secure Connection Error) در وردپرس چیست؟

وردپرس با یک سیستم داخلی برای مدیریت بروزرسانی ها همراه است. این سیستم مرتبا به روزرسانی ها را بررسی می کند و اعلان ها را برای نصب بروزرسانی افزونه ها یا قالب به شما نشان می دهد.

با این حال، برای بررسی بروزرسانی یا نصب آنها ، باید به وب سایت WordPress.org متصل شود. به دلیل پیکربندی اشتباه در سرور میزبانی وردپرس ، ممکن است وب سایت شما با وب سایت WordPress.org ارتباط برقرار نکند.

این امر منجر به خطای اتصال ایمن می شود و پیغام خطایی مانند این را مشاهده خواهید کرد:

3 روش برای رفع خطای Secure Connection در وردپرس

ترجمه پیام بالا معادل با عبارت زیر است:

خطای غیرمنتظره ای روی داد. ممکن است مشکلی در WordPress.org یا پیکربندی این سرور وجود داشته باشد. اگر همچنان مشکلی دارید ، لطفا انجمن های پشتیبانی را امتحان کنید. (وردپرس نمی تواند اتصال ایمنی با WordPress.org برقرار کند. لطفا با سرور سرور خود تماس بگیرید.) در /home/username/public_html/wp-admin/includes/update.php در خط 122

بیایید ببینیم که چگونه به راحتی خطای اتصال ایمن را در وردپرس برطرف کنیم.
3 روش برای رفع خطای Secure Connection در وردپرس:

چندین روش برای رفع خطای اتصال غیرمنتظره ایمن در وردپرس وجود دارد. با توجه به شرایط خود می توانید یکی از راه حل های زیر را امتحان کنید.
1- مسائل مربوط به میزبانی و سرور

اگر سرور میزبان اشتراکی شما مورد حمله DDoS قرار گرفته باشد ، احتمالا اتصال به WordPress.org منقضی شده و باعث خطای اتصال ایمن می شود.

در این صورت ، می توانید چند دقیقه صبر کنید و دوباره امتحان کنید. اگر خطا همچنان ادامه داشت ، باید با تیم پشتیبانی شرکت میزبان وب خود تماس بگیرید.

مشکل اتصال سرور Cloud یا VPS

اگر از یک میزبان cloud یا VPS استفاده می کنید ، ممکن است به دلیل برخی از مشکلات DNS ، سرور شما قادر به اتصال به WordPress.org نباشد.

در این صورت ، می توانید سرور خود را مستقیماً به سمت سرورهای WordPress.org هدایت کنید. شما باید با استفاده از SSH به سرور خود متصل شوید.

SSH مخفف secure shell است که یک پروتکل رمزگذاری شده است و به شما امکان می دهد با استفاده از ابزارهای خط فرمان به سرور خود متصل شوید.

کاربران ویندوز می توانند از ابزاری به نام PuTTy استفاده کنند در حالی که کاربران Mac / Linux می توانند از برنامه ترمینال استفاده کنند.

شما به اعتبار ورود به سیستم با دسترسی پوسته به حساب میزبانی خود نیاز خواهید داشت. می توانید این اطلاعات را از داشبورد cPanel حساب میزبانی خود دریافت کنید یا از ارائه دهنده سرور میزبان وب خود بخواهید.

در ترمینال می توانید از این طریق به سرور خود متصل شوید:

فراموش نکنید که نام کاربری را با نام کاربری خود و example.com با نام دامنه خود جایگزین کنید.

پس از اتصال ، باید دستور زیر را اجرا کنید:

با این کار یک فایل باز می شود و شما باید کد زیر را در پایین پرونده اضافه کنید:

اکنون می توانید تغییرات خود را ذخیره کرده و از ویرایشگر خارج شوید. به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا با این کار خطا برطرف شده است یا خیر.

2- رفع خطای اتصال ایمن وردپرس در Localhost

اگر وردپرس را روی رایانه شخصی خود اجرا می کنید (localhost) ، پس ممکن است پسوند cURL را برای PHP فعال نکنید. این برنامه افزودنی برای دسترسی به WordPress.org برای به روزرسانی لازم است.

شما باید فایل php.ini را در رایانه خود ویرایش کنید. این پرونده معمولاً در پوشه PHP پوشه Mamp ، Xampp یا WAMP شما قرار دارد.

اگر از رایانه های Windows استفاده می کنید ، به دنبال خط زیر بگردید:

کاربران Mac و Linux باید به دنبال این خط باشند:

اکنون باید علامت ; را قبل از متن حذف کنید تا پسوند را فعال کنید. فراموش نکنید که فایل php.ini خود را ذخیره کنید.

سرانجام ، فراموش نکنید که سرور Apache را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات تأثیرگذار باشد.

3- پورت های باز را در فایروال بررسی کنید

اگر پسوند cURL به درستی بر روی سرور محلی شما نصب شده باشد ، مرحله بعدی بررسی فایروال اتصال به اینترنت است.

دیوار آتش رایانه شما ممکن است ارتباطات خروجی از سرور محلی به WordPress.org را مسدود کند. اگر در ویندوز هستید ، دکمه شروع را فشار دهید و Windows Firewall را جستجو کنید. کاربران Mac می توانند تنظیمات فایروال را درتنظیمات سیستم بخش Preferences » Security & Privacy پیدا کنند

شما باید Apache را به برنامه های مجاز فایروال خود اضافه کنید و به هر دو اتصال ورودی و خروجی اجازه دهید.

3 روش برای رفع خطای Secure Connection در وردپرس

برای اعمال تغییرات ، باید Apache را مجددا راه اندازی کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در حل خطای secure connection کمک کرده باشد.

3 روش برای رفع خطای Secure Connection در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس