5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

admin وردپرس 2021/03/25 233 0

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

find stolen content in WordPress

آیا به دنبال راهی برای یافتن و حذف محتوای سرقتی در وردپرس هستید؟

شما در وب سایت خود سخت کار کرده اید ، اما اکنون محتوای شما به سرقت رفته ، منتشر شده و از برند شما بازدید می کند.

در این پست،شما را با 5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس آشنا می کنیم و به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید محتوای سرقتی را در وردپرس پیدا و حذف کنید ، مهم نیست که یک پست یا کل سایت شما کپی شده است.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

چگونه و چرا محتوای وب سایت به سرقت می رود؟

یک روش گسترده برای سرقت محتوا ، آسیب زدن به محتوای وبلاگ است. این جایی است که محتوا از سایت شما گرفته می شود ، معمولاً از طریق فید RSS ، و در سایت دیگری بازنشر می شود.

گاهی اوقات محتوای شما به سادگی کپی و مستقیماً به وب سایت دیگری ارسال می شود ، از جمله قالب بندی ، تصاویر ، فیلم ها و موارد دیگر.

بار دیگر ، محتوای شما با ذکر منبع و پیوند به وب سایت شما بازنشر می شود ، اما بدون اجازه شما. اگرچه این می تواند به SEO شما کمک کند ، اما شما ممکن است بخواهید محتوای اصلی خود را فقط در سایت خود نگه دارید.

معمولاً انگیزه اصلی برای سرقت محتوا سود بردن از زحمات سخت شما است.

به سرقت بردن محتوای شما یک تجربه استرس زا است که متأسفانه بسیاری از دارندگان سایت های وردپرسی آن را تجربه می کنند.

فقط بدانید که شما تنها نیستید و این مشکلی است که می تواند برطرف شود.

 5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس:

1. اعلان های سرقت محتوای خودکار را تنظیم کنید

بعضی اوقات بازدیدکنندگان وفادار شما را از به سرقت رفتن محتوای شما آگاه می کنند یا اینکه آنها آن را در جای دیگری از وب مشاهده کرده اند.

خوشبختانه ، لازم نیست منتظر خواننده مفیدی باشید تا به شما اطلاع دهد.

Google Alerts اغلب برای اعلان های نام تجاری استفاده می شود. هر زمان از شما در اینترنت نام برد ، نام وب سایت خود را وارد می کنید و اعلان های ایمیل دریافت می کنید.

اما ، از همین ویژگی می توان برای هشدار دادن به شما در مورد محتوایی که بدون اجازه شما استفاده می شود ، استفاده کرد.

کافی است به Google Alerts بروید. در مرحله بعد ، نام وب سایت ، آدرس اینترنتی خود را وارد کنید یا از بخشی از مقاله خود استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر هر پست وبلاگ را با همان CTA به پایان برسانید ، هر وقت این به صورت آنلاین ظاهر شد ، می توانید اعلان دریافت کنید.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

پس از آن ، شما “Sources” را انتخاب می کنید. Blogs و Web را از لیست کشویی انتخاب کنید. سپس ، روی “Create Alert” کلیک کنید.

اکنون، هر زمان که محتوای شما در وب ظاهر شود یا وب سایت شما ذکر شود، یک ایمیل دریافت خواهید کرد.
2. جستجوی دستی محتوای مسروقه

Copyscape ابزاری برای سرقت ادبی است که می تواند برای یافتن مطالب سرقتی منتشر شده در سایر نقاط وب مورد استفاده قرار گیرد.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به Copyscape بروید و URL وب سایت خود را وارد کنید. همچنین می توانید یک صفحه یا آدرس پست الکترونیکی را وارد کنید تا ببینید یکی از پست های وبلاگ یا صفحات سایت شما کپی و به سرقت رفته است.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

نسخه رایگان این ابزار 10 نتیجه برتر را به شما می دهد که باید برای وبلاگ های کوچکتر وردپرس کافی باشد.

اگر وب سایت بزرگتری دارید یا می خواهید از نتایج ذکر شده در متن کپی شده خود نتیجه بگیرید ، باید نسخه نسخه برتر را ارتقا دهید.

نسخه پولی این ابزار به شما امکان می دهد تا تنها با یک کلیک 10 هزار صفحه را بررسی کنید. اگر مطالب زیادی را در وب سایت وردپرس خود منتشر کنید ، این امر می تواند بسیار مفید باشد.

ابزار دستی دیگری که می توانید استفاده کنید Grammarly است. Grammarly ابزاری محبوب برای بررسی دستور زبان آنلاین است.

نسخه برتر Grammarly دارای یک سرقت ادبیات دزدی اداری است. می توانید محتوای خود را در ابزار کپی و جایگذاری کنید ، و برای بررسی اینکه آیا مطابقت به صورت آنلاین وجود دارد ، اسکن اجرا می شود.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

3. با میزبان یا ثبت کننده خاطی تماس بگیرید

ساده ترین راه برای برداشتن مطالب سرقتی ، طرح شکایت DMCA علیه وب سایت است.

معمولا، اگر این یک وب سایت هرزنامه یا سایتی باشد که محتوای شما را از فید RSS شما پاک می کند ، یافتن اطلاعات تماس ممکن است دشوار باشد.

با این حال ، می توانید از ابزار جستجوی IsItWP استفاده کنید تا بفهمید دامنه و وب سایت در کجا میزبانی می شوند.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

کافی است دامنه ای را که محتوای سرقت شده شما را منتشر کرده است وارد کنید و روی “Analyze Website” کلیک کنید.

این ابزار هرگونه اطلاعات موجود را شامل می شود ، از جمله شرکت میزبانی وب و ثبت نام.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

متوجه خواهید شد که میزبان و ثبت کننده نمایش داده می شوند ، حتی اگر وب سایت از وردپرس استفاده نمی کند. می توانید مستقیماً با میزبان و ثبت کننده تماس بگیرید تا سایت را از بین ببرید.

از آنجا که سرقت محتوا یک فعالیت غیرقانونی است ، شرکتهای میزبان وب نمی خواهند از وب سایتهایی که قانون را نقض می کنند میزبانی کنند.

اکثر شرکت های معتبر میزبانی وب درخواست های DMCA را جدی می گیرند و برای حل اوضاع از جمله حذف صفحات با نقض قانون با شما همکاری می کنند.

4- یک اعلامیه حذف به Google ارسال کنید

راه دیگر برای حذف محتوای سرقتی تماس مستقیم با Google است.

شما باید مراقب باشید که از این روش استفاده کنید زیرا این امر مستلزم اثبات زیادی است و در صورت انجام گزارش های نادرست ، این امر می تواند حساب شما را دچار مشکل کند.

چند روش مختلف برای طرح شکایت DMCA به Google وجود دارد ، اما ما توصیه می کنیم از روش موجود در Google Search Console استفاده کنید.

ابتدا باید سایت خود را با Google Search Console پیوند دهید.

سپس ، می توانید از ابزار حذف حق نسخه برداری کنسول جستجوی Google استفاده کنید.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

به سادگی روی “Create a new notice” کلیک کنید.

با این کار صفحه ای نمایش داده می شود که می توانید تمام اطلاعات مربوطه از جمله اطلاعات تماس خود ، پست های به سرقت رفته و محل مواد سرقت شده را وارد کنید.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

هرچه اطلاعات دقیق تری بتوانید ارائه دهید ، احتمال از بین رفتن سایت متخلف بیشتر است.

اگر لازم است اطلاعات بیشتری برای شکایت خود جمع کنید ، پس می توانید از ابزاری مانند Wayback Machine استفاده کنید.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

این ابزار از عکسهای وب سایت شما در مقاطع زمانی مختلف عکس می گیرد.

بنابراین ، می توانید تاریخی را که مقاله را منتشر کرده اید با سایت متخلفی که بعدا مطالب شما را سرقت کرده اند مقایسه کنید.

5- از ابزار اسکنر و حذف همه در یک استفاده کنید

شما همچنین می توانید از ابزار Digital Millennium Copyright Act (DMCA) برای یافتن محتوای تکراری در سراسر وب استفاده کنید.

فقط URL خود را وارد ابزار کنید و وب را برای سایتهایی که محتوای شما را به سرقت برده اند جستجو می کند.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

پس از یافتن سایتی که مطالب شما را دزدی یا دزدی کرده است ، می توانید روی “راه اندازی حذف حذف شده” کلیک کنید تا روند حذف شروع شود.

توجه داشته باشید که نتایج همیشه محتوای دزدی نیستند. بعضی اوقات این اطلاعات مربوط به اینفوگرافیک ، بک لینک ، نام تجاری بدون پیوند و غیره است.

روند کشف و حذف مانند ابزارهای بالا است ، اما به جای استفاده از چندین ابزار ، می توانید از همه چیز در یک مکان مراقبت کنید.

DMCA ابزارها و الگوهای حذف برتر را با قیمت 10 دلار در ماه ارائه می دهد. یا می توانید حذف کامل خدمات را با قیمت 199 دلار خریداری کنید ، جایی که تیم متخصص آنها محتوای سرقت شده شما را برای شما برمی دارند.

مطلب نهایی در مورد برخورد با سرقت مطالب

سرقت محتوا یک مشکل واقعی است که هر صاحب وب سایت با آن سر و کار دارد. متاسفانه هرچه وب سایت شما بزرگتر شود ، افراد بیشتری از شما کپی می کنند.

برخی از آنها سرقت آشکار محتوا را با استفاده از ابزار خراش دادن خودکار محتوا انجام می دهند در حالی که برخی دیگر از مطالب و پارافره شما الهام می گیرند.

به عنوان یک مالک وب سایت ، سرقت محتوای شما بسیار ناامید کننده است. سایت های ربات خودکار به راحتی کافی هستند تا بتوانند با شکایت DMCA برطرف شوند.

اگر رقیبی دارید که همیشه ایده های شما را کپی می کند ، اما کپی آشکار نیست ، در این زمینه کارهای زیادی نمی توانید انجام دهید. اجازه ندهید که این مسئله شما را پایین بیاورد ، بلکه بیشتر به مأموریت خود برای خدمت به مخاطبان خود ادامه دهید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا 5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس را یاد بگیرید که چگونه محتوای سرقتی را در وردپرس پیدا و حذف کنید.

5 روش یافتن مطالب سرقت شده در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس