افزودن باکس جستجو در منوی اصلی

زهرا فنودی وردپرس 2020/12/08 472 0

افزودن باکس جستجو در منوی اصلی

Add search box in main menu

داشتن قسمت جستجو در نوار منو راهی آسان و سریع برای بازدید از سایت به بازدیدکنندگان سایت شما ارائه می دهد. برای ساخت این عنصر، هیچ گونه کد php نیاز نیست و فقط با کدهای HTML و CSS سر و کار خواهیم داشت.

افزودن باکس جستجو در منوی اصلی

مرحله 1: HTML را از قسمت جستجوی موجود WordPress دریافت کنید

اولین قدم در این فرآیند دریافت HTML از قسمت جستجوی موجود سایت شما است.  ساده ترین راه برای دریافت این HTML استفاده از Chrome’s Inspector Tool است.پس از یافتن فیلد ، روی آن کلیک راست کرده و Inspect را انتخاب کنید. سپس Chrome موارد زیر را به شما ارائه می دهد:

افزودن باکس جستجو در منوی اصلی سپس روی خطی که با “form role=”search> شروع می شود راست کلیک کنید و گزینه  Edit as HTML را انتخاب کنید. قطعه کد زیر را در آن قرار دهید.

اگر می خواهید متن مکان یاب را به فیلد جستجو اضافه کنید ، باید خط  <label class=screen-reader-text for=s>Search for:</label>را حذف کنید و قسمت “آنچه را که می خواهید پیدا کنید:”=placeholder را در اولین قسمت ورودی اضافه کنید.

توجه: بخاطر بسپارید که اگر از HTML ارائه شده استفاده می کنید ، باید نام دامنه را در فیلدaction در خط اول تغییر دهید.

مرحله 2: اضافه کردن آیتم منو

اکنون وقت آن است که این مورد را به نوار منوی خود اضافه کنید. فقط به داشبورد وردپرس خود بروید و صفحه فهرست های وردپرس را پیدا کنید (Appearance > Menus). اکنون یک منوی سفارشی اضافه کنید که  فقط شامل کد HTML ای است که کپی کرده اید. در اینجا سه مرحله وجود دارد که باید انجام دهید:

  • روی پیوندهای سفارشی کلیک کنید
  • افزودن hash به url
  • HTML را در قسمت Link Text جایگذاری کنید.

افزودن باکس جستجو در منوی اصلی هنگامی که همه این کارها را انجام دادید ، روی دکمه افزودن به فهرست کلیک کنید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید حذف URL و ذخیره منو است. شما می توانید با کلیک بر روی Custom Link و سپس حذف محتویات قسمت URL پیوند را حذف کنید.

افزودن باکس جستجو در منوی اصلی مرحله 3: زیبا جلوه دادن آن

CSS زیر را به فایل style sheet قالب خود اضافه کنید یا آن را به قسمت Divi Custom CSS در برگه گزینه های Theme اضافه کنید (Divi> Theme Options> Custom CSS).

اکنون یک قسمت جستجوی کوچک جالب در نوار منوی اصلی خود دارید.

افزودن باکس جستجو در منوی اصلی

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.نظرات ( 0 )

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس