مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

زهرا فنودی وردپرس 2021/03/07 159 0

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

Compare WordPress, Joomla and Drupal

اگر به ساختن یک وب سایت یا وبلاگ فکر می کنید، باید از یکی از بهترین CMS موجود در بازار استفاده کنید.

CMS (سیستم مدیریت محتوا) به شما کمک می کند محتوای وب سایت خود را بدون نیاز به مهارت برنامه نویسی HTML یا CSS ایجاد ، مدیریت و تغییر دهید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

کاربرد آسان سیستم عامل های مدرن CMS به این معنی است که هر کسی می تواند به تنهایی یک وب سایت زیبا به وجود آورد. نیازی نیست که شما یک توسعه دهنده وب ، طراح یا تجربه قبلی در زمینه ساخت وب سایت باشید.

در این پست، ما به مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال خواهیم پرداخت تا به شما کمک کنیم بتوانید بهترین گزینه بهترین گزینه برای راه اندازی سریعتر وب سایت خود انتخاب کنید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

وجه اشتراک وردپرس، جوملا و دروپال چیست؟

  1. وردپرس ، جوملا و دروپال همگی نرم افزار رایگان و منبع باز تحت مجوز GPL هستند.
  2. هر سه آنها در درجه اول با PHP نوشته شده اند.
  3. همه آنها از MySQL به عنوان سیستم مدیریت پایگاه داده خود پشتیبانی می کنند. وردپرس فقط از MySQL پشتیبانی می کند ، در حالی که جوملا و دروپال از سایر سیستم های مدیریت پایگاه داده پشتیبانی می کنند.
  4. هر سه آنها از قالب ها برای ظاهر بصری سایت ها و از افزونه ها برای گسترش ویژگی ها استفاده می کنند.
  5. به عنوان یک نرم افزار منبع باز، همه آنها دارای جامعه کاربری زیادی هستند.

در حالی که شباهت های زیادی وجود دارد ، اما از بسیاری جنبه ها متفاوت است.

به عنوان مثال ، آنها سیاست های مختلفی در مورد مواردی که باید در نرم افزار اصلی بگنجانند ، نحوه مدیریت ماژول ها و الگوها ، نحوه برخورد با امنیت و غیره را دارند.

این تفاوت ها تأثیر زیادی بر روی کاربران و نحوه ساخت وب سایت هایشان دارد.

با این اوصاف ، بیایید نگاهی به نحوه مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال با یکدیگر بیندازیم ، بنابراین می توانید بهترین بستر سازنده وب سایت را برای تجارت خود انتخاب کنید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال:

1- سهولت استفاده برای افراد مبتدی:

بیشتر افرادی که وب سایت های خود را ایجاد می کنند ، توسعه دهنده ، طراح یا برنامه نویس وب نیستند. آنها کاربران متوسطی هستند که فقط می خواهند یک وب سایت بسازند. سهولت استفاده مهمترین عامل برای اکثر کاربران است.

1-1. وردپرس:

وردپرس با نصب پنج دقیقه ای معروف همراه است. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وردپرس نصب یک کلیک وردپرس را نیز ارائه می دهند. این کار باعث می شود کاربر جدید بتواند وبلاگ یا وب سایت وردپرس را در عرض چند دقیقه و نه چند ساعت راه اندازی کند.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

تجربه کاربری پس از نصب وردپرس بسیار بهتر از جوملا یا دروپال است. کاربر یک رابط کاربری ساده مرتب با منوها برای ایجاد پست ، صفحه یا شروع به سفارشی سازی ظاهر و قالب ها را می بیند.

2-1. جوملا

نصب جوملا ممکن است به سرعت وردپرس به نظر نرسد ، اما مراحل بسیار مشابهی دارد. جدا از این ، بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی مشترک بسته های نصب با یک کلیک را برای جوملا نیز ارائه می دهند.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

پس از نصب ، کاربر روی یک صفحه کنترل قرار می گیرد که به اندازه وردپرس مرتب نیست. فقط تعداد زیادی منو برای کلیک و سفارشی سازی سایت شما وجود دارد.

طرفداران جوملا می گویند این ویژگی به این دلیل است که جوملا بسیار قدرتمندتر از وردپرس است ، اما ما باور نداریم که این درست باشد.

3-1. دروپال

نصب دروپال مشابه جوملا و وردپرس است. به سادگی بسته را بارگیری و بارگذاری کنید و اسکریپت نصب را اجرا کنید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

دروپال توزیع هایی را نیز ارائه می دهد. این مجموعه های بسته بندی شده دروپال با ماژول ها و تنظیمات برای ایجاد انواع خاصی از وب سایت ها است.

تجربه پس از نصب برای مبتدیان مطلق کمی پیچیده است. کاربران به سختی می توانند بفهمند که چگونه چیزها را در سایت خود تغییر دهند. دروپال نحوه افزودن محتوا را کاملاً واضح می داند ، اما تغییر شکل ظاهری و افزودن عناصر غیرمحتوا خیلی واضح نیست.

2- قالب ها و افزونه ها

هر سه این CMS محبوب با تم ها و پلاگین ها به عنوان راهی برای گسترش ویژگی ها و ظاهر نرم افزار ارائه می شوند.

قالب ها ظاهر وب سایت شما و نحوه به نظر رسیدن کاربران را کنترل می کند. پلاگین ها یا ماژول ها مانند برنامه هایی برای CMS شما هستند.

بیایید ببینیم که این سه نرم افزار اصلی CMS در این دسته چگونه عمل می کنند.

2-1. وردپرس

وردپرس به کاربران این امکان را می دهد تا ظاهر سایت خود را با استفاده از مضامین تغییر دهند. وردپرس با چند تم پیش فرض از پیش نصب شده ارائه می شود.

در هر زمان می توانید از صفحه Appearance خود بر روی دکمه add new کلیک کرده و تم های رایگان WordPress را از مخزن رسمی WordPress.org نصب کنید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

به غیر از قالب های رایگان ، بسیاری از تم های برتروردپرس را پیدا خواهید کرد که توسط فروشگاه های قالب  مانند StudioPress ، Astra Theme و … توسعه یافته اند. اینها قالب های پولی هستند و دارای گزینه های پشتیبانی برتر هستند.

قدرت واقعی وردپرس در افزونه ها است. بیش از 55000 افزونه وردپرس به صورت رایگان درمخزن افزونه های وردپرس موجود است. همچنین می توانید افزونه های ممتازی را خریداری کنید که با پشتیبانی پولی ارائه شده توسط توسعه دهندگان پلاگین ارائه می شوند.

2-2. جوملا

درست مثل وردپرس ، جوملا نیز با قالب ها و افزونه ها همراه است. برنامه های افزودنی بسیار خوبی برای انجام هر کاری وجود دارد، از ایجاد فروشگاه تجارت الکترونیک گرفته تا مدیریت ایمیل.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

با این حال ، مقدار این قالب ها و افزونه ها به اندازه وردپرس نیست. این مورد می تواند یافتن الگوی مناسب و پلاگین های عالی را کمی دشوار کند.

به طور پیش فرض ، جوملا فاقد ویژگی هایی است که به کاربران اجازه می دهد پلاگینها یا الگوها را از قسمت مدیریت، جستجو و نصب کنند. افزونه ای وجود دارد که به شما امکان می دهد ویژگی “install from web (نصب از وب) ” را برای افزونه ها اضافه کنید. اما برای قالب ها، کاربران همچنان باید به صورت دستی الگوها را جستجو کنند و سپس آنها را با افزودن URL خود نصب کنند.

3-2. دروپال

دروپال با وجود تم ها و افزونه ها همین مسئله را دارد. کاربران باید سایت خود را ترک کنند ، ماژول و موضوعی را که می خواهند اضافه کنند جستجو کنند، سپس URL فایل zip شده را پیدا کنند. سرانجام ، آنها می توانند URL را در صفحه Modules یا Themes برای نصب آنها وارد کنند.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

ماژول هایی برای انجام هر کاری وجود دارد و به طور مرتب مد جدید اضافه می شود.اما هنوز هم، در مقایسه با وردپرس ، تعداد کلی ماژول ها کم است.

3- گزینه های پشتیبانی

در دسترس بودن گزینه های کمک و پشتیبانی برای کاربران مبتدی بسیار مهم است. هنگام تلاش برای نرم افزار جدید بدون شک برخی از موانع وجود خواهد داشت. تا زمانی که بتوانید کمک بگیرید مشکلی نیست و می توانید از کارکردن لذت ببرید.

3-1. وردپرس

وردپرس جامعه قوی کاربران دارد. راهنمای وردپرس را می توانید در انجمن های پشتیبانی رسمی ،مستندات، کتاب های راهنما ، codex ، کانال های Slack و تقریبا در همه انجمن های اینترنتی درباره طراحی و توسعه وب پیدا کنید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

سایت هایی مانند WPBeginner وجود دارد که حاوی صدها آموزش ، آموزش ویدئویی و مقالاتی است که به کاربران سطح وردپرس مبتدی ارائه می شود. روش های زیادی برای درخواست پشتیبانی رایگان از وردپرس و دریافت آن وجود دارد.

به غیر از گزینه های پشتیبانی رایگان ، روش هایی برای دریافت پشتیبانی پرداختی برای وردپرس نیز وجود دارد.

سیستم عامل های آنلاین مانند Codeable ، UpWork ، Fiverr و … فقط برخی از مکان هایی هستند که می توانید برای کمک به شما متخصصان وردپرس را استخدام کنید. با توجه به محبوبیت بسیار زیاد وردپرس ، یافتن توسعه دهندگان وردپرس برای مشاغل کوچک و افراد آسان و مقرون به صرفه است.

3-2. جوملا

جوملا ، درست مثل وردپرس دارای یک جامعه بزرگ و بسیار مفید است. اسناد گسترده ای در وب سایت جوملا وجود دارد که منبع ارزشمندی برای مبتدیان است. برای پشتیبانی تعاملی بیشتر ، کاربران می توانند به انجمن ها ،لیست های ایمیل ، گروه های کاربری و غیره بپیوندند.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

جدا از پشتیبانی جامعه ، منابع شخص ثالث ، آموزش پرداخت شده و آژانس های توسعه وجود دارد که می تواند مفید باشد.

برخلاف وردپرس ، یافتن کمک متخصص ارزان قیمت برای جوملا کاملاً دشوار است. استخدام توسعه دهنده یا متخصص برای توسعه جوملا ، عیب یابی یا کمک هزینه ای بیش از وردپرس دارد.

3-3. دروپال

دروپال یک جامعه کاملاً فعال از طرفداران و کاربران است. همه گزینه های پشتیبانی جامعه برای دروپال را مانند وردپرس و جوملا پیدا خواهید کرد. اسناد گسترده ای ، انجمن پشتیبانی ، لیست های پستی ، گروه های کاربری ، اتاق گفتگوی اینترنتی وجود دارد. همه مکان های خوب برای دریافت مشاوره و کمک رایگان است.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

دروپال سعی دارد تا کاربران را به توسعه دهندگان و شرکت های ارائه دهنده خدمات حرفه ای دروپال متصل کند. ممکن است آنها را در Drupal Marketplace پیدا کنید.

با این حال توسعه دهنده دروپال مشابه جوملا در مقایسه با وردپرس بسیار گران است.

4- محلی سازی و پشتیبانی چند زبانه

درصد زیادی از وب سایت های ایجاد شده هر روز ، سایت های غیر انگلیسی یا چند زبانه هستند. به احتمال زیاد بسیاری از مبتدیان به دنبال CMS ای هستند که بتواند چندین زبان را کنترل و از زبان های مختلفی پشتیبانی کند.

4-1. وردپرس

وردپرس در ارائه یک بستر خوب برای ساخت یک سایت چند زبانه بسیار عالی عمل می کند. از چندین زبان خارج از جعبه پشتیبانی نمی کند ، اما پلاگین های بسیار خوبی وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی یک سایت چند زبانه وردپرس ایجاد کنید.

وردپرس به بیش از 57 زبان در دسترس است. زبانهای جدید فقط با یک کلیک از قسمت مدیر وردپرس قابل نصب هستند.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

بیشتر تم ها و پلاگین های محبوب به چندین زبان نیز موجود است. توسعه دهندگان قالب و پلاگین به طور فعال در جستجوی کمک برای ترجمه بسته های خود به زبان های دیگر هستند.

تمام این تلاش ها وردپرس را به بستری عالی برای ساخت یک وب سایت غیر انگلیسی یا چند زبانه تبدیل کرده است.

4-2. جوملا

جوملا با توانایی خارج از جعبه اداره یک وب سایت چند زبانه و بدون نصب هیچ افزونه ای همراه است. به سادگی به مدیر زبان بروید ، یک زبان محتوا اضافه کنید و شروع به ایجاد محتوای چند زبانه در وب سایت خود کنید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

ترجمه ها در بسیاری از زبان ها برای رابط مدیر نیز در دسترس هستند و به راحتی از قسمت سرپرست قابل نصب هستند.

4-3. دروپال

دروپال با پشتیبانی داخلی برای اداره سایت های غیر انگلیسی یا چند زبانه ارائه می شود. شما باید ماژول های ترجمه محلی و محتوا را فعال کنید. پس از آن ، می توانید زبان های رابط سایت و مدیر را از بخش پیکربندی دروپال اضافه کنید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

5- امنیت

هنگام انتخاب CMS برای وب سایت ، امنیت عامل بسیار مهمی است. تقریباً هر وب سایتی در اینترنت در معرض تهدیدات امنیتی است.

5-1. وردپرس

وب سایت های مبتنی بر وردپرس که محبوب ترین CMS در جهان هستند ، اغلب هدف هکرها قرار می گیرند. با این حال ، وردپرس روی یک کد بسیار ایمن ساخته شده است و بسیار سریع به آسیب پذیری امنیتی پاسخ می دهد.

وردپرس همچنین دارای مکانیزم به روزرسانی خودکار است که به وب سایت های وردپرس اجازه می دهد تا در صورت وجود یک وصله امنیتی جدید ، به طور خودکار به روز شوند.

امنیت سایت های وردپرس با پشتیبان گیری خودکار ، احراز هویت دو عاملی و سایر اقدامات امنیتی امنیتی وردپرس بیشتر است.

همچنین مکانیزم داخلی برای نمایش به روزرسانی ها برای تم ها و افزونه های وردپرس وجود دارد. این اجازه می دهد تا تم ها و توسعه دهندگان پلاگین به سرعت به هرگونه آسیب پذیری امنیتی پاسخ دهند.

5-2. جوملا

جوملا از لحاظ امنیتی بسیار شبیه وردپرس است. آنها فعالانه به هرگونه آسیب پذیری امنیتی پاسخ می دهند و بسیار سریع آن را مرتب می کنند. با این حال ، حفظ وب سایت و نصب به روزرسانی ها هنوز به عهده کاربر است.

برنامه های افزودنی برای پشتیبان گیری از سایت جوملا شما در دسترس است. همچنین می توانید با پیروی از بهترین روش های وردپرس ، امنیت سایت جوملا خود را تقویت کنید.

5-3. دروپال

دروپال رویکرد بسیار جدی در زمینه امنیت دارد. آنها با کشف و وصله آسیب پذیری های امنیتی در سایت خود منتشر می کنند. این تصور وجود دارد که دروپال از امنیت بیشتری برخوردار است زیرا شما در مورد هک شدن سایت های دروپال زیاد نمی شنوید ، اما این می تواند به این دلیل باشد که محبوبیت جوملا یا وردپرس را ندارد.

نتیجه گیری:

دروپال ، جوملا و وردپرس همه سیستم های مدیریت محتوای خارق العاده هستند. دروپال و جوملا ویژگی های داخلی بیشتری نسبت به وردپرس دارند.

با این حال ، وردپرس آنها را با سهولت استفاده ، جامعه جهانی گسترده ، پلاگین ها و مضامین خود شکست می دهد. ما فکر می کنیم ساخت  سایت برای بیشتر کاربران غیر توسعه دهنده کار با وردپرس بسیار راحت تر از جوملا یا دروپال است.

با بیش از 55000 افزونه وردپرس، می توانید بدون دانش کدنویسی، تقریبا هر ویژگی را اضافه کنید یا هر نوع وب سایتی را که دوست دارید بسازید.

چگونه می توان با CMS مورد علاقه خود شروع کرد؟

خواه وردپرس ، جوملا یا دروپال را انتخاب کنید ، برای ساخت وب سایت به یک نام دامنه و میزبانی وب نیاز دارید.

خوشبختانه ، هر سه این نرم افزارهای برتر CMS الزامات کاملاً مشابهی دارند ، به این معنی که کلیه شرکت های برتر میزبانی وب از آنها پشتیبانی می کنند.

امیدواریم این پست به شما کمک کند مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال رابه راحتی انجام دهید و از بهترین CMS برای سایت خود استفاده کنید.

مقایسه وردپرس، جوملا و دروپال

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس