غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

admin وردپرس 2021/03/19 136 0

 غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

Disable plugins in WordPress without admin access

آیا لازم است همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید، اما نمی توانید به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید؟

در هنگام عیب یابی وردپرس، اغلب به شما توصیه می شود که همه افزونه ها را غیرفعال کنید و سپس آنها را یکی یکی فعال کنید. اما اگر نتوانید برای غیرفعال سازی افزونه ها به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید ، چه می کنید؟

در این پست، به شما 2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس را  نشان خواهیم داد تا در صورتی که قادر به دسترسی به قسمت wp-admin نیستید،بتوانید به راحتی همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید.

2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

اصولا 2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس وجود دارد. ما هر دوی آنها را به شما نشان خواهیم داد و سپس می توانید روشی را انتخاب کنید که به نظر راحت تر می رسد.

روش 1. با استفاده از FTP تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید

در این روش ، شما باید یا از FTP client یا گزینه File Manager در صفحه کنترل میزبانی وردپرس خود استفاده کنید.

ابتدا باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا File Manager در cPanel به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، باید به پوشه  wp-content بروید.

2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

در داخل پوشه wp-content ، پوشه ای به نام plugins را مشاهده خواهید کرد. این جایی است که وردپرس تمام افزونه های نصب شده در وب سایت شما را ذخیره می کند.

باید روی پوشه plugins کلیک راست کرده و Rename را انتخاب کنید.در مرحله بعد، نام پوشه پلاگین ها را به هر آنچه دوست دارید تغییر دهید. در این جا ما نام آن را به  “plugins.deactivate” تغییر می دهیم.

2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

با انجام این کار ، تمام افزونه های شما غیرفعال می شوند. زیرا اساسا، وردپرس به دنبال پوشه ای به نام plugins برای بارگذاری پرونده های پلاگین است. هنگامی که پوشه را پیدا نمی کند ، به طور خودکار افزونه های فعال در پایگاه داده را غیرفعال می کند.

معمولا این روش زمانی استفاده می شود که در منطقه مدیر خود قفل شده باشید. اگر عدم دسترسی به مدیریت وردپرس به دلیل استفاده از یک افزونه باشد، پس از غیر فعال سازی آن ها اکنون باید بتوانید به قسمت مدیریت وردپرس خود وارد شوید.

اگر به صفحه افزونه ها در قسمت سرپرست وردپرس مراجعه کنید، اعلان هایی را برای تمام افزونه هایی که اکنون غیرفعال شده اند مشاهده خواهید کرد.

2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

همچنین متوجه خواهید شد که همه افزونه های شما اکنون ناپدید شده اند. نگران نباشید زیرا که همه آنها ایمن هستند و به راحتی می توانید آنها را بازیابی کنید.

به سادگی به سرویس گیرنده FTP خود برگردید و به پوشه wp-content بروید. از اینجا، باید نام پوشه “plugins.deactivate” را به plugins تغییر دهید.

اکنون می توانید به صفحه افزونه ها در قسمت مدیریت وردپرس برگردید و هر بار یک افزونه را فعال کنید تا سایت شما دوباره خراب شود و امکان دسترسی به مدیریت را نداشته باشید.

بنابراین حالا، شما دقیقا می دانید که کدام افزونه باعث بروز این مسئله شده است. سپس می توانید آن افزونه را با استفاده از FTP از سایت خود حذف کنید یا از نویسنده پلاگین درخواست پشتیبانی کنید.

روش 2. با استفاده از phpMyAdmin همه افزونه ها را غیرفعال کنید

از نظر ما روش FTP قطعا آسان تر است ، با این حال می توانید با استفاده از phpMyAdmin تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید.

مهم: قبل از هر کاری ، لطفا مطمئن شوید که از یک پایگاه داده پشتیبان کامل تهیه کرده اید. اگر مشکلی پیش بیاید این کار مفید خواهد بود.

سپس، باید به داشبورد میزبانی وب خود وارد شوید. در این مثال، ما داشبورد cPanel را به شما نشان می دهیم. داشبورد حساب میزبانی شما ممکن است متفاوت باشد.

باید روی نماد phpMyAdmin در بخش «Databases» کلیک کنید.

2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

با این کار phpMyAdmin در یک پنجره مرورگر جدید راه اندازی می شود. اگر پایگاه داده وردپرس از قبل انتخاب نشده باشد ، باید پایگاه داده خود را انتخاب کنید. پس از آن ، می توانید جداول پایگاه داده وردپرس را مشاهده کنید.

2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید تمام جداول موجود در پایگاه داده پیشوند _ wp قبل از نام جدول دارند. جداول شما ممکن است پیشوند پایگاه داده دیگری داشته باشند.

شما باید روی جدول wp_options کلیک کنید. در داخل جدول wp_options ، ردیف هایی از گزینه های مختلف مشاهده خواهید کرد. شما باید گزینه active_plugins را پیدا کنید و سپس روی پیوند Edit کنار آن کلیک کنید.

2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

در صفحه بعدی، باید قسمت option_value را به {}: a:0 تغییر دهید و سپس روی دکمه Go کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

اکنون، شما با استفاده از phpMyAdmin با موفقیت تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کرده اید. اگر افزونه ای بود که مانع دسترسی شما به قسمت مدیریت وردپرس می شود ، اکنون باید بتوانید وارد شوید.

امیدواریم با خواندن این پست بتوانید تمام افزونه ها را در وردپرس غیرفعال کنید و ازفونه ای را که باعث ایجاد خطا شده است را پیدا کنید، در صورت نیاز آن را بروزرسانی یا با پشتیبان افزونه تماس بگیرید و در صورتی که به عملکرد آن دیگر نیازی ندارید آن را حذف کنید.

2 روش غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به مدیریت وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس