غیرفعال کردن آرشیو پست تایپ و صفحات منفرد

زهرا فنودی وردپرس 2020/12/28 174 0

غیرفعال کردن آرشیو پست تایپ و صفحات منفرد

Disable post typing archives and single pages

به عنوان یک توسعه دهنده وردپرس ، اغلب مجبوریم از انواع پست سفارشی در افزونه ها و قالب وب سایت خود استفاده کنیم.

عملکرد Custom Post Type به ما کمک می کند تا با گذراندن مراحل ساده ای محتوای نوع سفارشی را ایجاد و نمایش دهیم.

در بیشتر مواقع، برای نوع پست سفارشی خود به یک صفحه مشاهده بایگانی نیاز نداریم. بر اساس تجربیات ما، این صفحات غیرضروری در نتایج موتور جستجو ایندکس می شوند از آنجایی که این صفحات اهمیتی نمی دهند بنابراین باعث از بین رفتن رتبه سئو سایت می شوند. بنابراین اکنون معتقدیم که پنهان کردن صفحات غیرضروری اقدام مهمی است.

در واقع قصد داریم صفحات منفرد(single pages) را برای پست تایپ غیرفعال کنیم و تلاش برای دسترسی به آدرس های هر پست جداگانه در پست تایپ، به سادگی صفحه 404 را بازگرداند.

ممکن است برخی از کاربران گزینه های “has archive” و “Pages” را در تنظیمات پست تایپ مدیریت حساب( Account Mangers) را غیرفعال کنند اما  با این موضوع مواجه میشوند که صفحات جداگانه هنوز در وب سایت آنها نشان داده می شوند. راه حل این موضوع را در ادامه ی این پست آموزشی بیان می کنیم.

غیرفعال کردن آرشیو پست تایپ و صفحات منفرد

غیرفعال کردن نمایش تک صفحه و صفحات بایگانی پست تایپ:

با ویرایش کردن نوع پست از طریق آرگومان publicly_queryable و مقداردهی false به آن، همه صفحات منفرد و صفحات آرشیو پست تایپ را مخفی کنید.

نمایش تک صفحه را غیرفعال کنید و صفحات بایگانی پست تایپ را نشان دهید:

کد فوق کلیه نمای تک صفحه پست تایپ را به صفحه آرشیو پست تایپ خود هدایت می کند.

غیرفعال کردن آرشیو پست تایپ و صفحات منفرد

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.نظرات ( 0 )

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس