رفع خطای 500 در وردپرس

admin وردپرس 2021/03/17 182 0

رفع خطای 500 در وردپرس

?How to Fix the 500 Internal Server Error in WordPress

خطای داخلی سرور یا همان خطای 500 یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است. از آنجا که این خطا هیچ اطلاعات دیگری نمی دهد، رفع آن برای بسیاری از مبتدیان نا امید کننده است. در این پست، ما رفع خطای 500 در وردپرس را بیان می کنیم تا بتوانید به راحتی خطای داخلی سرور را در وردپرس برطرف کنید.

 6 روش برای رفع خطای 500 در وردپرس

چه عواملی باعث بروز خطای داخلی سرور در وردپرس می شوند؟

خطای 500 داخلی سرور مختص وردپرس نیست. این اتفاق می تواند با هر وب سایتی که روی وب سرور اجرا می شود ، رخ دهد. به دلیل ماهیت کلی این خطا ، به توسعه دهنده چیزی نمی گوید.

پرسیدن نحوه رفع خطای 500 مانند این است که از پزشک خود بپرسید چگونه درد را برطرف کند بدون اینکه به او بگویید درد کجاست.

 6 روش برای رفع خطای 500 در وردپرس

خطای داخلی سرور در وردپرس اغلب توسط توابع افزونه یا قالب ایجاد می شود. سایر علل احتمالی خطای داخلی سرور در وردپرس عبارتند از: فایل htaccess. خراب و محدودیت حافظه PHP.

خطای سرور داخلی در هنگامی  که می خواهید به قسمت مدیریت دسترسی پیدا کنید نیز ظاهر می شود، در حالی که بقیه سایت خوب کار می کند.

رفع خطای 500 در وردپرس:

1-  بررسی پرونده خراب شده htaccess.

اولین کاری که باید هنگام عیب یابی خطای داخلی سرور در وردپرس انجام دهید بررسی فایل خراب شده htaccess است.

می توانید این کار را با تغییر نام پرونده اصلی htaccess. به چیزی مانند htaccess_old. انجام دهید. برای تغییر نام پرونده htaccess. ، باید با استفاده از برنامه FTP یا File Manager در داشبورد cPanel حساب میزبانی خود به سایت خود وارد شوید.

پس از اتصال ، پرونده .htaccess در همان دایرکتوری قرار خواهد گرفت که پوشه هایی مانند wp-content ، wp-admin و wp-includes را مشاهده خواهید کرد.

 6 روش برای رفع خطای 500 در وردپرس

پس از تغییر نام پرونده htaccess. ، سعی کنید به سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا این مسئله مشکلی را برطرف کرده است. اگر اینگونه شد، پس خودتان را محک بزنید زیرا خطای داخلی سرور را برطرف کرده اید.

قبل از اینکه به کارهای دیگر بپردازید ، مطمئن شوید که به صفحه تنظیمات »پیوندهای ثابت در قسمت مدیریت وردپرس رفته و بدون ایجاد تغییر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. با این کار یک فایل htaccess. جدید با قوانین مناسب بازنویسی برای شما ایجاد می کند تا اطمینان حاصل شود که صفحات پست شما خطای 404 را برنمی گردانند.

اگر بررسی راه حل پرونده خراب شده htaccess.برای شما مفید نبود ، لازم است خواندن این مقاله را ادامه دهید.

2- افزایش حافظه PHP

اگر محدودیت حافظه PHP خود را تمام کنید ، ممکن است خطای داخلی سرور رخ دهد.

اگر فقط هنگام ورود به سرپرست وردپرس یا بارگذاری تصویری در wp-admin خود خطای سرور داخلی مشاهده می کنید ، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. یک فایل متنی خالی به نام php.ini ایجاد کنید
  2. این کد را در آنجا جای گذاری کنید: memory=64MB
  3. پرونده را ذخیره کنید
  4. با استفاده از FTP آن را در پوشه / wp-admin / خود بارگذاری کنید

بر اساس تجربیات ما انجام موارد فوق مشکل ورود به مدیریت وردپرس و خطای 500 را برای برطرف کرده است.

اگر افزایش حافظه مشکلی را برای شما حل کرده است ، به این معنا است که شما فقط به صورت موقت مشکل را برطرف کرده اید و  یک افزونه یا یکی از توابع در قالب شما دارای کد ضعیف و عملکردی نامناسب است. ما اکیدا توصیه می کنیم که از شرکت میزبانی وب وردپرس خود بخواهید که گزارش های سرور را جستجو کند تا به شما کمک کند تا مشکل دقیق را پیدا کنید.

اگر با افزایش میزان حافظه PHP مشکلی برای شما حل نشد ، لازم است تا عیب یابی بیشتری انجام دهید.

3- همه افزونه ها را غیرفعال کنید

اگر هیچ یک از راه حل های فوق به درد شما نمی خورد ، به احتمال زیاد این خطا توسط یک افزونه خاص ایجاد شده است. همچنین ممکن است ترکیبی از افزونه ها باشد که با یکدیگر خوب بازی نمی کنند.

متأسفانه هیچ راهی آسان برای کشف این مسئله وجود ندارد. شما باید تمام افزونه های وردپرس را یک باره غیرفعال کنید.

 6 روش برای رفع خطای 500 در وردپرس

اگر غیرفعال کردن تمام افزونه ها خطا را برطرف کرد ، می دانید که این یکی از افزونه ها است که باعث بروز خطا شده است.

کافی است به قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی «پلاگین ها» کلیک کنید. اکنون باید همزمان یک پلاگین را فعال کنید تا افزونه ای که باعث بروز این مشکل شده را پیدا کنید. از شر آن پلاگین خلاص شوید و خطا را به نویسنده پلاگین گزارش دهید.

4- بارگذاری مجدد پرونده های اصلی

اگر گزینه پلاگین خطای سرور داخلی را برطرف نکرد ، پس ارزش آن است که دوباره پوشه wp-admin و wp-includes را از یک نصب جدید وردپرس بارگذاری کنید.

با این کار هیچ یک از اطلاعات شما حذف نخواهد شد ، اما در صورت خراب شدن هر پرونده ای ممکن است مشکل را برطرف کند.

ابتدا باید به وب سایت WordPress.org مراجعه کرده و بر روی دکمه بارگیری کلیک کنید.

 6 روش برای رفع خطای 500 در وردپرس

با این کار فایل zip وردپرس روی رایانه شما نصب می شود. شما باید فایل zip را استخراج کنید و داخل آن یک پوشه wordpress پیدا خواهید کرد.

بعد باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت وردپرس خود متصل شوید. پس از اتصال به پوشه اصلی وب سایت خود بروید. این پوشه ای است که پوشه های wp-admin، wp-includes، wp-content درون آن قرار دارد.

در ستون سمت چپ پوشه وردپرس را در رایانه باز کنید. اکنون باید پوشه های wp-includes و wp-admin را انتخاب کرده و سپس کلیک راست کرده و “Upload” را انتخاب کنید.

رفع خطای 500 در وردپرس

سرویس گیرنده FTP شما اکنون آن پوشه را به سرور شما منتقل می کند. از شما سوال می شود که آیا می خواهید پرونده ها را بازنویسی کنید. “Overwrite” را انتخاب کنید و سپس “Always use this action” را انتخاب کنید.

رفع خطای 500 در وردپرس

سرویس گیرنده FTP شما اکنون نسخه های جدیدتر را جایگزین پرونده های قدیمی WordPress خود می کند. اگر پرونده های وردپرس شما خراب شده باشد ، این مرحله خطای داخلی سرور را برطرف می کند.

5- از ارائه دهنده میزبانی خود سوال کنید

اگر همه روش ها نتوانستند خطای داخلی سرور را در وب سایت شما برطرف کنند ، وقت آن است که کمی بیشتر راهنمایی کنید. با تیم پشتیبانی میزبانی وب خود تماس بگیریدزیرا آنها قادر به بررسی گزارشات سرور و یافتن دلیل اصلی خطا خواهند بود.

6- از تجربیات کارشناسان متخصص بهره مند شوید

اگر روش های گفته شده در بالا را بررسی کرده اید و هم چنان خطای داخلی سرور (خطای 500) را در وب سایت وردپرسی خود مشاهده می کنید، می توانید با خیالی آسوده  رفع این خطا را به کارشناسان با تجربه و کارآزموده وب سایت پنگاش بسپارید و از نتیجه کار لذت ببرید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا خطای داخلی سرور را در وردپرس برطرف کنید.

 6 روش برای رفع خطای 500 در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس