نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

زهرا فنودی وردپرس 2021/05/06 188 0

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس چگونه است تا با اجرای آن بتوانید رتبه سئو و نرخ کلیک ارگانیک سایت خود را افزایش دهید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

طرحواره سوالات متداول چیست؟

طرح FAQ یک کد علامت گذاری هوشمند است که به عنوان داده های ساخت یافته نیز شناخته می شود و می توانید برای کمک به گوگل در شناسایی بخش پرسش های متداول به صفحات وب سایت خود اضافه کنید.

اگر طرحواره سوالات متداول را اضافه کنید ، Google ممکن است تصمیم بگیرد که با نشان دادن لیست نتیجه جستجوی پیشرفته که سوالات متداول را مستقیما در زیر وب سایت شما نشان می دهد، به شما جایزه دهد.

این افزایش دید در گوگل به معنای بازدید بیشتر از وب سایت شما است. همچنین باعث می شود سایت شما در این زمینه مرجع باشد.

همچنین پیاده سازی بخش سوالات متداول، محتوای شما را برای کاربرانی که رویکرد پرسش و پاسخ را ترجیح می دهند، مفیدتر می کند.

در اینجا مثالی از نتیجه بخش سوالات متداول آورده شده است:

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

 

سایر مزایای پیاده سازی طرح واره FAQ:

1- کنترل بهتر پرسش ها و پاسخ ها.

2- محتوا را به دلخواه خود سفارشی کنید.

3- می توانید برای تقویت کلیک کلی (CTR) ارگانیک خود emoji اضافه کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

سوالات متداول شما همچنین می تواند در کادرهای “People also ask” گوگل ظاهر شود ، که این یکی دیگر از قابلیت های بالقوه افزایش دید است.

این کادرها برای بسیاری از سوالات جستجو نمایش داده می شوند و لیستی از پرسش های اضافی را ارائه می دهند که هر کدام برای اطلاعات بیشتر به یک وب سایت پیوند دارند.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

توجه: لازم به ذکر است که افزودن FAQ در وردپرس تضمین نمی کند که سوالات متداول شما در Google ظاهر شود ، اما شانس دیده شدن شما را بهبود می بخشد.

راهنمای طرحواره سوالات متداول:

قبل از افزودن طرح FAQ به صفحات و پست های خود، درک دستورالعمل های محتوای گوگل بسیار مهم است.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

1- فقط درصورتی که صفحه شما لیستی از سوالات همراه با پاسخ را داشته باشد، باید از طرح FAQ استفاده کنید. اگر صفحه شما فقط یک سوال را می پرسد، به جای آن از طرح QA استفاده کنید.

2- شما نباید از طرح سوالات متداول برای اهداف تبلیغاتی یا پرسش و پاسخهایی استفاده کنید که حاوی زبانی خشن ، ناپسند ، نفرت انگیز ، خطرناک یا غیرقانونی باشد.

3- اگر یک سوال و جواب چندین بار در صفحه شما ظاهر شود، مهم است که فقط در یک نمونه طرحواره پرسش و پاسخ را اضافه کنید.

4- مطمئن شوید که هر سوال شامل کل متن سوال است و هر پاسخ شامل کل متن پاسخ است.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس:

ساده ترین راه برای افزودن طرح واره پرسش و پاسخ در وردپرس نصب افزونه ای است که آن را برای شما مدیریت می کند، اما همچنین می توانید این کار را بدون افزونه انجام دهید.

در اینجا سه روش آسان برای ایجاد طرحواره پرسش های متداول در سایت وردپرسی آورده شده است که در این راهنما به آنها خواهیم پرداخت.

1- افزودن طرحواره پرسش و پاسخ در وردپرس با All in One SEO
2- افزودن طرحواره پرسش و پاسخ در وردپرس با محتوای ساخت یافته (JSON-LD)
3- طرح پرسش و پاسخ را در وردپرس بدون افزونه اضافه کنید.

روش 1: نحوه افزودن طرح واره پرسش و پاسخ در وردپرس با All in One SEO

بهترین روش برای افزودن طرح واره پرسش و پاسخ در وردپرس استفاده از افزونه All in One SEO Pro است. این بهترین افزونه SEO برای وردپرس است که بیش از 2 میلیون سایت از آن استفاده می کنند.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه است. توجه داشته باشید ، نسخه رایگان All in One SEO در دسترس است. اما برای افزودن طرح پرسش و پاسخ در وردپرس به نسخه برتر نیاز دارید.

با فعال شدن ، افزونه یک بسته راه اندازی شده را اجرا می کند. برای تنظیم آن می توانید دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

پس از انجام مراحل نصب ، اکنون در داشبورد وردپرس خود یک آیتم جدید منوی All in One SEO خواهید داشت.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

اگر نسخه رایگان All in One SEO را نصب کرده باشید، تمام تنظیمات شما به طور خودکار به نسخه Pro منتقل می شوند. نسخه رایگان به طور خودکار غیرفعال می شود.

اکنون که All in One SEO نصب و فعال شده است، باید به صفحه یا پستی بروید که در آن می خواهید طرح FAQ را اضافه کنید.

در مرحله بعدی ، به سادگی به پایین ویرایشگر محتوا بروید و در آنجا تنظیمات AIOSEO را مشاهده خواهید کرد. تنظیمات طرحواره بصورت خودکار فعال می شوند و برای سفارشی سازی آن می توانید روی برگه Schema کلیک کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

شما باید صفحه وب را برای نوع طرحواره و صفحه سوالات متداول را برای گزینه نوع صفحه وب انتخاب کنید.

پس از آن می توانید قسمت های Question و Answer را برای اولین پرسش و پاسخ خود اضافه کنید. برای افزودن سوالات اضافی می توانید روی دکمه “Add New” کلیک کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

توجه کنید که پس از پایان کار، حتما تغییرات را ذخیره کنید.

لطفا توجه داشته باشید که این سوالات متداول فقط در برگه Schema ظاهر می شوند. آنها در دسترس گوگل خواهند بود، اما خوانندگان وب سایت شما در دسترس نیستند. اگر می خواهید خوانندگان شما نیز پرسش های متداول را مشاهده کنند، باید آنها را نیز به محتوای صفحه اضافه کنید.

روش 2: نحوه افزودن طرحواره پرسش و پاسخ در وردپرس با محتوای ساخت یافته (JSON-LD)

مانند افزونه All in One SEO ، پلاگین Structured Content (JSON-LD) همچنین به شما امکان می دهد طرحواره FAQ را به هر صفحه یا پستی اضافه کنید.

این افزونه رایگان است، اما فاقد تمام ویژگی های دیگر جستجوگرها است که همراه با All in One SEO هستند.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی پلاگین Structured Content (JSON-LD) است.

پس از نصب و فعال سازی محتوای ساختاری، از صفحه یا پستی که می خواهید طرح پرسش و پاسخ را اضافه کنید بازدید کنید. یک محتوا جدید در ویرایشگر بلوک وردپرس پیدا خواهید کرد.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

وقتی بلوک محتوای سوالات متداول را اضافه می کنید ، یک فرم کوتاه برای سوال و پاسخ شما ظاهر می شود. برای پرسش های اضافی می توانید روی دکمه “Add One” کلیک کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

اگر از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می کنید، یک دکمه جدید در نوار منو مشاهده خواهید کرد. برای افزودن نشانه گذاری طرح FAQ ، کافیست روی آن کلیک کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

پس از کلیک بر روی آن دکمه ، یک فرم ظاهر می شود. در اینجا می توانید پرسش های متداول خود را وارد کنید. برای افزودن پرسش و پاسخ بیشتر ، کافیست روی دکمه “Add One” کلیک کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

این افزونه علاوه بر افزودن علامت گذاری طرح برای گوگل، سوالات متداول شما را به کاربران شما نشان می دهد.

به طور پیش فرض، سوال به عنوان برچسب عنوان و پاسخ به عنوان متن پاراگراف منظم ظاهر می شود.

اگر نمی خواهید این سوالات متداول در قسمت front end نشان داده شود، سپس روی نماد چشم کنار هر سوال کلیک کنید تا آنها را خاموش کنید. با این کار می توانید بخش پرسش های متداول را از کاربران پنهان کنید ، اما همچنان کد طرح backend را برای موتورهای جستجو اضافه کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

روش 3: نحوه افزودن طرح واره پرسش و پاسخ در وردپرس بدون افزونه

اگر می خواهید طرح FAQ را بدون پلاگین در وردپرس اضافه کنید، می توانید این کار را با استفاده از روش کد دستی ما انجام دهید.

ابتدا باید کد طرحواره پرسش و پاسخ را ایجاد کنید. می توانید این کار را با استفاده از FAQPage JSON-LD Schema Generator انجام دهید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

ابتدا با افزودن سوالات و پاسخ های خود در سمت چپ ابزار شروع کنید. برای افزودن هر تعداد پرسش در صورت نیاز ، می توانید روی “Add Another FAQ” کلیک کنید.

با تایپ کردن، نشانه گذاری طرح در سمت راست به روز می شود.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

 در وردپرس مرحله بعدی شما چسباندن کدی است که به تازگی ایجاد کرده اید. برای کپی کردن کد ، کافیست روی «Copy FAQ Schema» کلیک کنید.

پس از آن ، به صفحه یا پستی بروید که می خواهید در آن طرحواره سوالات متداول را اضافه کنید.

اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید ، به ویرایشگر متن بروید و علامت گذاری طرح را در پایین پست خود بچسبانید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

اگر از Block Editor استفاده می کنید ، باید یک بلوک HTML سفارشی اضافه کرده و علامت گذاری FAQ را در آن بچسبانید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

پس از پایان کار ، روی دکمه بروزرسانی یا انتشار کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.
چگونه طرح پرسش و پاسخ وردپرس خود را آزمایش کنیم؟

از آنجا که کد طرحواره سوالات متداول شما مخصوص گوگل است، فقط با مشاهده صفحه خود نمی توانید تشخیص دهید که آیا آن کار می کند.

برای آزمایش درست بودن طرح واره پرسش و پاسخ خود ، می توانید از صفحه Google’s Rich Results Test استفاده کنید. به سادگی URL صفحه را با طرحواره FAQ وارد کنید و روی “Test URL” کلیک کنید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

گوگل صفحه شما را برای انواع طرحواره ها و نه فقط طرحواره پرسش های متداول تجزیه و تحلیل می کند. اگر صفحه شما از انواع دیگر طرحواره استفاده کند ، ممکن است چندین نتیجه را ببینید.

پس از تکمیل متن ، نتایج را در سربرگ FAQ گسترش دهید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

باید جفت پرسش و پاسخ واقعی را که به بخش سوالات متداول خود اضافه کرده اید، مشاهده کنید. اگر این موارد درست است ، همه چیز آماده است.

اگر آنها صحیح نیستند، به عقب برگردید و دوباره بررسی کنید که طرحواره سوالات متداول خود را به درستی تنظیم کرده اید.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

اگر موارد صحیح هنوز نشان داده نمی شون ، بنابراین توصیه می کنیم حافظه پنهان وردپرس خود را پاک کنید زیرا گاهی اوقات افزونه های ذخیره ممکن است نسخه منسوخ شده محتوای شما را به گوگل نشان دهند.

نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس

امیدواریم این پست به شما کمک کند نحوه افزودن سوالات متداول در وردپرس را به خوبی یاد بگیرید و با اجرای آن شاهد بازدید بیشتر و نرخ تبدیل بالاتری در سایت خود باشید.

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس