آموزش بکاپ گیری از وردپرس به روش دستی

زهرا فنودی وردپرس 2021/02/05 108 0

آموزش بکاپ گیری از وردپرس به روش دستی

?how to backup WordPress manually

آیا می خواهید بدانید که چگونه می توان بدون استفاده از افزونه ، به صورت دستی از پایگاه داده وردپرس پشتیبان تهیه کرد؟ دانستن روش دستی به شما امکان می دهد هر زمان که به یک نسخه پشتیبان از پایگاه داده نیاز داشتید ، به سرعت اقدام کنید.

در این پست، ما به شما نشان می دهیم که چگونه یک بکاپ دستی از پایگاه داده وردپرس تهیه کنید.

چه موقع و چرا پشتیبان گیری از پایگاه داده وردپرس به صورت دستی انجام می شود؟

شما همیشه باید یک سیستم پشتیبان گیری از وردپرس برای سایت خود نصب و راه اندازی کنید. زیرا در هنگام بروز مشکل،به شما امکان می دهد سایت خود را بازیابی کنید.

بسیاری از کاربران پس از اقدام به هک یا خطای افزونه ، دسترسی به قسمت مدیریت وردپرس خود را از دست می دهند. در این موارد، بیشتر آموزش ها توصیه می کنند که یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید.

با این حال، از آنجا که نمی توانید به قسمت مدیریت وب سایت خود دسترسی پیدا کنید ، استفاده از افزونه برای پشتیبان گیری برای شما دشوار است. اینجاست که دانستن نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس به کمک شما می آید.

نسخه پشتیبان از پایگاه داده دستی دقیقا همان نسخه پشتیبان از پایگاه داده است که توسط یک پلاگین ایجاد شده است.

با بیان این موارد، بیایید نگاهی به چگونگی تهیه دستی پشتیبان از پایگاه داده وردپرس بیندازیم.

پشتیبان گیری از پایگاه داده وردپرس به صورت دستی با استفاده از phpMyAdmin :

برای این روش ما از PhpMyAdmin استفاده خواهیم کرد. یک نرم افزار منبع باز که به شما امکان می دهد پایگاه داده MySQL خود را با استفاده از یک رابط  تحت وب مدیریت کنید. PhpMyAdmin از قبل روی اکثر ارائه دهندگان میزبانی وردپرس نصب شده است.

ابتدا باید به صفحه کنترل میزبانی وردپرس خود وارد شوید. پس از ورود ، بر روی phpMyAdmin در بخش پایگاه داده کلیک کنید.

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

با این کار پنجره phpMyAdmin راه اندازی می شود. اطمینان حاصل کنید که پایگاه داده وردپرس شما در داخل phpMyAdmin انتخاب شده باشد. اگر اینگونه نیست ، برای انتخاب آن روی نام پایگاه داده وردپرس خود کلیک کنید. شما می توانید لیستی از جدول های پایگاه داده وردپرس را هنگام انتخاب مشاهده کنید.

پس از انتخاب پایگاه داده خود ، از نوار منوی بالا بر روی لینک Export کلیک کنید.

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

از شما خواسته می شود که روش خروجی گرفتن را انتخاب کنید. شما باید گزینه سفارشی (custom) را انتخاب کنید زیرا گزینه های بیشتری برای کاوش در اختیار شما قرار می دهد.

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

با کلیک بر روی سفارشی ، گزینه های بیشتری نشان داده می شود. ابتدا تمام جدول های شما را به عنوان انتخاب شده در پایگاه داده وردپرس نشان می دهد.

گاهی اوقات افزونه های وردپرس جداول خاص خود را به پایگاه داده شما اضافه می کنند. اگر جداولی وجود دارد که می خواهید از صادرات (Export) آن ها صرف نظر کنید ، می توانید آنها را لغو انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید ، بهتر است همه آنها را انتخاب کنید.

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

به پایین به قسمت خروجی بروید. به طور پیش فرض ، phpMyAdmin خروجی فرآیند صادرات را به عنوان متن به شما نشان می دهد. باید با انتخاب گزینه “ذخیره خروجی در پرونده (Save output to a file)” آن را تغییر دهید. برای فشرده سازی باید گزینه zipped یا gzipped را انتخاب کنید.

به پایین صفحه بروید و روی دکمه “Go” کلیک کنید.

PhpMyAdmin صادرات پایگاه داده را به صورت فایل zip یا gzip برای شما ارسال می کند.

اکنون شما با موفقیت یک نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس تهیه کرده اید.

ایجاد پشتیبان گیری دستی پایگاه داده وردپرس از cPanel:

اکثر شرکت های میزبان وردپرس خوب ، روش های آسان تری برای بارگیری پشتیبان های درخواستی ارائه می دهند. در اینجا نحوه استفاده از آن برای تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس آورده شده است.

به صفحه کنترل میزبانی خود وارد شوید و به بخش فایلها بروید تا دکمه پشتیبان را مشاهده کنید.

در صفحه پشتیبان گیری ، به قسمت partial backups بروید و بر روی نام پایگاه داده خود کلیک کنید تا فایل پشتیبان پایگاه داده خود را بارگیری کنید. در صورت نیاز می توانید از این صفحه نسخه پشتیبان تهیه کنید.

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

آموزش بکاپ گیری از وردپرس

توجه: می توانید به صورت دستی پشتیبان گیری از پایگاه داده وردپرس کنید ، اما بخاطر داشته باشید که  این کار گزینه ای  مناسب برای تهیه نسخه پشتیبان برای سایت وردپرس شما نیست.

شرایطی وجود دارد که ممکن است شما به هیچ وجه به پایگاه داده وردپرس خود دسترسی نداشته باشید. مانند اینکه شرکت میزبان شما حساب شما را به حالت تعلیق درآورد یا داده های شما را از دست بدهد.

سناریوی احتمالی دیگر این است که برخی از هکرها داده های خود را در پایگاه داده وردپرس تزریق کرده باشند ، تمیز کردن یک پایگاه داده آلوده بسیار دشوارتر است.

برای ذخیره خودکار پشتیبان گیری از پایگاه داده وردپرس خود از یک افزونه پشتیبان گیری مناسب استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از BackupBuddy استفاده کنید ، این پلاگین به طور خودکار پشتیبان گیری شما را در یک سرویس ذخیره سازی ابری مانند Google Drive ، DropBox یا Stash ذخیره می کند.

امیدواریم این پست به شما کمک کند تا یاد بگیرید که چگونه یک نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس را به صورت دستی تهیه کنید. .

آموزش بکاپ گیری از وردپرس به روش دستی

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

برچسب ها

برچسبی برای نمایش وجود ندارد

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
تماس