نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

admin وردپرس 2021/03/22 429 0

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

?How to Create a Client Portal in WordPress

مدیریت چندین مشتری در کسب و کار می تواند طاقت فرسا باشد. شما باید به سوالات آنها پاسخ دهید ، با آنها پرونده رد و بدل کنید ، آنها را در جریان پیشرفت پروژه های خود قرار دهید و موارد دیگر. ممکن است در نظر داشته باشید که نیروی بیشتری برای کمک بگیرید. اگرچه این ایده بدی نیست ، اما استفاده از افزونه پورتال مشتری وردپرس در وب سایت شما گزینه بهتری است.

پورتال سرویس گیرنده به شما امکان می دهد تا یک قسمت اختصاصی برای مشتری ایجاد کنید که در آن بتوانند برای دسترسی به اسناد ، پرونده ها ، پشتیبانی و موارد دیگر وارد سیستم شوند.

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس چگونه است تا شما بتوانید به راحتی ناحیه کاربری ویژه برای مشتریان سایت خود بسازید.

چرا و چه کسی به پورتال مشتری در وردپرس نیاز دارد؟

پورتال مشتری به شما امکان مدیریت کارآمد منابع مشتری بصورت آنلاین را می دهد. این درخواست های پشتیبانی را کاهش می دهد ، به مشتریان امکان می دهد که به خود کمک کنند و تجربه کاربری بهتری را برای آنها فراهم می کند.

به عنوان مثال ، اگر یک وب سایت عکاسی داشته باشید ، مشتریان شما می توانند فایل ها را از طریق داشبورد مشتری خود بارگیری یا بارگذاری کنند.

به همین ترتیب ، اگر یک آژانس طراحی گرافیک یا طراحی وب دارید ، می توانید از پورتال مشتری استفاده کنید که در آن مشتری ها می توانند به تمام پرونده ها و اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

هر مشاغلی که نیاز به ارتباط آنلاین با مشتری داشته باشد می تواند از ایجاد یک پورتال مشتری در وردپرس بهره مند شود.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس:

هر کسب و کار برای پورتال مشتری خود الزامات مختلفی دارد. به همین دلیل شما به راه حلی نیاز دارید که انعطاف پذیر باشد ، با سایر افزونه های وردپرس کار کند و به راحتی برای کسب و کار شما گسترش یابد.

برای این آموزش ، ما از MemberPress استفاده خواهیم کرد. این بهترین افزونه عضویت در وردپرس در بازار است و به شما امکان می دهد به راحتی فقط برای اعضا محتوا، یک صفحه حساب ، فرم ورود به سیستم و فرم های ثبت نام و موارد دیگر را ایجاد کنید.

این افزونه شامل قوانین نمایش قدرتمند ، مدیریت عضویت کامل و توانایی ایجاد سطوح مختلف برنامه های عضویت است.

ابتدا باید افزونه MemberPress را نصب و فعال کنید.
پس از فعال سازی ، برای وارد کردن کلید مجوز باید به صفحه تنظیمات MemberPress بروید. می توانید این اطلاعات را در حساب خود در وب سایت MemberPress پیدا کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

در مرحله بعدی ، باید به برگه “پرداخت ها (Payments)” بروید و یک روش پرداخت را برای پذیرش پرداخت های اشتراک عضویت انتخاب کنید. در صورت تمایل می توانید برنامه های اشتراکی رایگان ایجاد کنید یا به صورت دستی اعضای خود را اضافه کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

MemberPress از PayPal و Stripe پشتیبانی می کند. همچنین می توانید از Authorize.net با برنامه های Plus و Pro آنها استفاده کنید.

پس از انتخاب روش پرداخت ، از شما خواسته می شود مشخصات حساب خود را ارائه دهید. پس از اتمام ، بر روی دکمه “گزینه های به روز رسانی (Update Options)” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

در مرحله بعدی ، شما آماده ایجاد یک برنامه عضویت هستید. این طرح اشتراکی است که شما مشتریان خود را به آن اضافه خواهید کرد.

کافی است به صفحه Memberships <- MemberPress رفته و بر روی دکمه Add New کلیک کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

در صفحه بعدی ، می توانید به طرح عضویت خود یک نام بدهید و یک گزینه قیمت گذاری تعیین کنید. بسته به نحوه مدیریت قراردادهای مشتری خود ، می توانید برنامه های تمام عمر،یا برنامه هایی با تاریخ انقضاء را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

بعد ، باید قوانین دسترسی ایجاد کنید. با این کار می توانید قسمت هایی از وب سایت خود را که می خواهید محافظت شود و فقط برای اعضا در دسترس باشد کنترل کنید.

به سادگی ، به صفحه  Rules <-MemberPress بروید و روی دکمه Add New در بالا کلیک کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

در صفحه بعد ، ابتدا باید محتوای مورد نظر جهت محدود کردن در “محتوای محافظت شده (Protected Content)” را انتخاب کنید.

MemberPress طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه می دهد. شما می توانید پست هایی را انتخاب کنید که با برچسب ها ، دسته ها ، صفحاتی که در همان صفحه والدین هستند ، پست های واحد یا هر URL مطابقت داشته باشند.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

به عنوان مثال، اگر از یک افزونه پایگاه دانش WordPress برای مدیریت اسناد برای مشتریان استفاده می کنید، می توانید این مقالات را به برنامه عضویت محدود کنید. به همین ترتیب ، شما همچنین می توانید هر پست ، صفحه ، دسته یا برچسب را فقط به مشتری محدود کنید.

در زیر آن، باید افرادی را که به محتوای محافظت شده دسترسی دارند انتخاب کنید. ما برنامه membership را که قبلا برای مشتریان خود ایجاد کرده بودیم انتخاب کرده ایم.

بعد از اینکه قوانین دسترسی را اضافه کردید ، روی دکمه Save Rule کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.
ایجاد یک صفحه حساب مشتری در MemberPress

MemberPress به شما امکان می دهد تا به راحتی یک صفحه حساب ایجاد و مدیریت کنید. این صفحه ای است که مشتری شما هنگام ورود به حساب مشتری خود مشاهده خواهد کرد.

ابتدا به MemberPress و بخش Settings بروید و به برگه «Pages» بروید. از اینجا می توانید صفحه ای را که می خواهید از آن استفاده کنید به عنوان صفحه حساب انتخاب کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

به طور پیش فرض ، MemberPress صفحه “Account” را ایجاد و استفاده می کند. در صورت تمایل می توانید از صفحه دیگری استفاده کنید. پس از آن ، کافی است بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا صفحه باز شود و آن را ویرایش کنید.

شما می توانید صفحه را درست مانند ویرایش هر صفحه وردپرس ویرایش کنید. هر محتوایی که در اینجا اضافه کنید برای همه قابل مشاهده خواهد بود و نه فقط مشتری شما.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

با این حال ، می توانید متن سفارشی را در اینجا اضافه کنید و از کد کوتاه “[mepr-account-form]” برای نمایش فرم ورود به سیستم در هر کجا که می خواهید استفاده کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

سفارشی سازی صفحه حساب مشتری در MemberPress

یکی از راه های شخصی سازی صفحه حساب در MemberPress ویرایش ساده آن است. با این حال ، هر تغییری که در اینجا اضافه کنید برای همه قابل مشاهده خواهد بود و نه فقط مشتریان شما.

برای افزودن محتوایی که فقط برای مشتریان شما قابل مشاهده است ، می توانید آن را با استفاده از کد کوتاه MemberPress مخفی کنید.

به عنوان مثال ، اگر فقط بخواهید در برنامه عضویت VIP برخی از مطالب را به مشتری نشان دهید ، محتوای خود را به این صورت بسته بندی می کنید:

فراموش نکنید که 186 را با شناسه (آیدی) عضویت خود جایگزین کنید. با مراجعه به صفحه MemberPress بخش Memberships می توانید شناسه عضویت را برای هرگونه برنامه مشاهده کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرستغییراتی را که در صفحه حساب ایجاد کرده اید ذخیره کرده و از وب سایت خود دیدن کنید تا در عمل مشاهده کنید. برای دسترسی به برنامه عضویتی که قبلاً ایجاد کرده اید ، باید با یک حساب کاربری وارد شوید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

افزودن برگه ها به صفحه حساب ها در MemberPress

به طور پیش فرض ، MemberPress برگه های صفحه اصلی ، اشتراک ها ، پرداخت ها و خروج از سیستم را نشان می دهد. اگر با افزودن کد سفارشی راحت هستید ، می توانید برای افزودن برگه های بیشتر و نمایش محتوای بیشتر مشتری محور در آنجا ، این مورد را سفارشی کنید.

بیایید یک برگه با فرم تماس و یک برگه دیگر اضافه کنیم تا اسنادی را که مشتریان می توانند از داشبورد خود به آنها دسترسی پیدا کنند ، فهرست کنیم.

به سادگی کد زیر را به پرونده functions.php قالب یا یک افزونه مخصوص سایت اضافه کنید.

همانطور که می بینید ما دو زبانه ایجاد کردیم ، یکی برای نمایش فرم تماس ما با WPForms و دیگری برای نمایش مقالات دانش بنیان.

ما از کد کوتاه موجود در کد استفاده کردیم. با این حال ، می توانید به صورت دستی هر محتوای دیگری را که می خواهید در اینجا اضافه کنید.

فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کرده و از صفحه حساب خود دیدن کنید تا متوجه شوید که چگونه در وب سایت شما به نظر می رسد:

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

افزودن محتوای سفارشی برای یک مشتری فردی

MemberPress همچنین به شما امکان می دهد صفحه حساب را برای هر یک از اعضای و مشتریان به صورت دستی تغییر دهید. کافی است به صفحه Users بخش All Users بروید و روی پیوند” ویرایش “در زیر کاربری که می خواهید تغییر دهید کلیک کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

به پایین «Custom MemberPress Account Message» بروید و محتوایی را که می خواهید به آن مشتری خاص نشان دهید اضافه کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

این قسمت مانند یک ویرایشگر WYSIWYG معمولی با نوار ابزار شکل دهی در بالا کار می کند. همچنین می توانید تصاویر ، پیوندها ، کد کوتاه ، گالری ها ، فیلم ها ، صدا و موارد دیگر را اضافه کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه “Update User” کلیک کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

افزودن لینک به منطقه مشتری با استفاده از MemberPress

اکنون که منطقه مشتری را ایجاد و سفارشی کرده اید. وقت آن است که آن را برای مشتریان خود به راحتی در دسترس قرار دهید.

به صفحه Appearance قسمت Menus رفته و صفحه حسابی را که قبلا ایجاد کرده اید به فهرست پیمایش خود اضافه کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

می توانید روی بخش menu کلیک کنید تا عنوان آن تغییر کند. به عنوان مثال ، در اینجا ما آن را به Client Area تغییر دادیم.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه Save Menu کلیک کنید. اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و منطقه مشتری خود را در عمل مشاهده کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

با کلیک بر روی پیوند ، کاربران به صفحه حساب می روند که پس از ورود به سیستم می توانند به میانبرهای مشتری دسترسی پیدا کنند.

گسترش پورتال مشتری با MemberPress

MemberPress یک بستر فوق العاده قدرتمند و بسیار انعطاف پذیر برای ساخت پورتال مشتری شما در وردپرس است.

به شما امکان می دهد نه تنها دسترسی به منابع فقط مشتری را محدود کنید. همچنین به شما کمک می کند تا به راحتی هر ویژگی را که می خواهید به پورتال مشتری خود اضافه کنید.

1. بارگیری پرونده ها

آیا می خواهید به مشتریان خود اجازه دهید فایلها را از وب سایت شما به راحتی بارگیری کنند؟ MemberPress با یک افزونه File Downloads همراه است که به شما کمک می کند مشتری فقط بارگیری را به راحتی مدیریت کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

2. دوره های یادگیری را اضافه کنید

MemberPress همچنین بهترین افزونه WordPress LMS در بازار است. به شما امکان می دهد به راحتی دوره های آنلاین ایجاد کنید و آنها را به برنامه های عضویت خود مرتبط کنید. این به مشتریان شما امکان دسترسی آسان به منابع یادگیری در وب سایت شما را می دهد و در عین حال به شما امکان می دهد این منابع را به راحتی مدیریت کنید.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

3. فرمها را به بخش مشتریان اضافه کنید

MemberPress با WPForms کار می کند که ساده ترین افزونه فرم ساز وردپرس موجود است.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

این به شما امکان می دهد فرم های بازخورد ، فرم های گواهی ، اجرای نظرسنجی از مشتریان یا فرم های درخواست پشتیبانی را ایجاد کنید.

آیا مشتری ها می توانند پرونده ها را نیز بارگذاری کنند؟ WPForms به شما امکان می دهد به راحتی فرم های بارگذاری پرونده را در وب سایت خود ایجاد کنید. سپس می توانید این فرم را در صفحه حساب یا هر صفحه فقط برای اعضا در وب سایت خود قرار دهید.

4. پرداخت ها و محصولات Upsell را جمع آوری کنید

به عنوان یک صاحب مشاغل ، ممکن است بخواهید محصولات و خدمات دیگری را به مشتریان فعلی و قبلی خود ارائه دهید.

استفاده از MemberPress به عنوان پورتال مشتری به شما امکان می دهد تا با بهترین خدمات بازاریابی از طریق ایمیل ادغام شوید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا به طور موثرتری با مشتریان در ارتباط باشید و محصولات و خدمات دیگر را تبلیغ کنید.

MemberPress همچنین با همه درگاه های پرداخت معروف مانند Stripe و PayPal کار می کند. از این طریق می توانید با فروش آنها به عنوان یک برنامه عضویت ، پرداخت سایر خدمات را به راحتی جمع کنید.

همچنین می توانید با استفاده از ووکامرس یک فروشگاه آنلاین اضافه کرده و هر کالایی را که می خواهید در همان وب سایت بفروشید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس چگونه است.

نحوه ایجاد پورتال مشتری در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس