نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

زهرا فنودی وردپرس 2021/05/08 109 0

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

آیا با نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس آشنایی دارید؟

فرم ها به کاربران امکان می دهند اطلاعات را در وب سایت شما ارسال کنند. با این حال ، هکرها می توانند برای سرقت اطلاعات ، حمله به وب سایت ها و نصب کدهای مخرب نیز مورد استفاده قرار گیرند.

در این پست، ما به شما نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس را نشان خواهیم داد. همچنین در مورد چگونگی اطمینان از ارسال ایمن فرم وردپرس در سایت خود توضیح خواهیم داد.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

برای ایمن سازی فرم تماس با وردپرس ، به دو چیز نیاز دارید.

1- یک افزونه فرم تماس با وردپرس امن
2- یک محیط میزبانی امن وردپرس

بیایید با پلاگین فرم شروع کنیم.

1. انتخاب یک پلاگین فرم تماس ایمن

یک افزونه فرم تماس ایمن به شما امکان می دهد ورودی های فرم را به طور ایمن در وب سایت خود ذخیره کنید. همچنین به شما امکان می دهد تا از روش های ایمن ایمیل برای ارائه اعلان های فرم خود استفاده کنید.

ما توصیه می کنیم از WPForms استفاده کنید ، که بهترین پلاگین فرم تماس با وردپرس در بازار است.

این برنامه دارای چندین ویژگی قدرتمند برای ایمن سازی فرم های وردپرس و محافظت از وب سایت شما در برابر هرزنامه ، هک و سرقت اطلاعات است.

همچنین یک نسخه رایگان به نام WPForms Lite در دسترس است. به همان اندازه ایمن است اما ویژگی های محدودی دارد.

2. انتخاب بستر میزبانی امن

انتخاب میزبانی مناسب وردپرس برای امنیت وب سایت و فرم های تماس شما بسیار مهم است.

ما توصیه می کنیم از Bluehost استفاده کنید. آنها یکی از بزرگترین شرکتهای میزبان در جهان هستند و ارائه دهنده میزبانی وردپرس را به طور رسمی توصیه می کنند.

از همه مهمتر ، آنها دامنه رایگان و گواهی SSL را به کاربران ارائه می دهند (برای امنیت بهتر فرم وردپرس به آن نیاز خواهید داشت).

شما همچنین می توانید از سایر شرکت های معروف میزبانی وردپرس مانند SiteGround ، WP Engine ، HostGator و غیره استفاده کنید زیرا همه آنها SSL رایگان ارائه می دهند.

SSL چیست؟ و چرا برای ایمن سازی فرم های وردپرس به آن نیاز دارید؟

SSL مخفف Secure Sockets Layer است. این سایت وردپرس شما را از HTTP به HTTPs (امن HTTP) تغییر می دهد. متوجه نماد قفل در کنار وب سایت خود می شوید که نشان می دهد از پروتکل SSL برای انتقال داده استفاده می کند.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

SSL با رمزگذاری انتقال داده بین مرورگر کاربر و وب سایت ، از اطلاعات شما محافظت می کند. این پشتیبانی از رمزگذاری فرم وردپرس را اضافه می کند که سرقت اطلاعات را برای هکرها دشوارتر می کند.

همانطور که گفته شد ، اکنون بیایید نگاهی به نحوه ایجاد یک فرم تماس ایمن در وردپرس بیندازیم.

ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

اگر قبلا شرایط ذکر شده را بررسی کرده باشید ، ایجاد یک فرم تماس ایمن وردپرس آسان است. اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، به آموزش ما مراجعه کنید تا چگونگی افزودن سریع فرم تماس در وردپرس را اضافه کنید.

بعد ، اضافه کردن لایه های امنیتی بیشتر به فرم تماس با وردپرس است. این به شما کمک می کند داده های فرم را ایمن نگه دارید و همچنین به شما در کاهش هرزنامه و بهبود عملکرد وب سایت کمک می کند.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

موارد زیر برخی از متداول ترین روش هایی است که کسی می تواند اطلاعات را سرقت کند یا از فرم های وردپرس شما سوء استفاده کند.

1- در ابتدا ، آنها می توانند اطلاعات را از طریق فرم ارسال کنند. با استفاده از یک بستر میزبانی امن وردپرس و فعال کردن رمزگذاری SSL در وب سایت خود می توانید این مشکل را حل کنید.

2- قسمت بعدی زمانی است که فرم وردپرس شما ایمیل اعلان ارسال می کند. سرویس های ایمیل تجاری بخشی از وردپرس نیستند و اگر آن ایمیل ها را به درستی ارسال نکنید ، ممکن است ناامن باشند.

3- سرانجام ، می توان از فرم های وردپرس شما برای ارسال پیام های هرزنامه و حملات DDoS سوء استفاده کرد. اگر از فرم ورود به سیستم WordPress سفارشی استفاده می کنید ، هکرها می توانند برای ورود به سایت وردپرس خود از حملات brute force استفاده کنند.

حالا بیایید به هر یک از آنها بپردازیم تا فرم های وردپرس خود را ایمن تر کنیم.

ایمن سازی اطلاعیه های ایمیل فرم تماس وردپرس

همانطور که قبلا اشاره کردیم، از ایمیل های ناامن می توان جاسوسی کرد و ناامن هستند. به دو روش می توانید از طریق ایمیل های اطلاع رسانی فرم اداره کنید.

1. داده های فرم را از طریق اعلان های ایمیل ارسال نکنید

اولین چیزی که می خواهید در نظر بگیرید ارسال نکردن داده های فرم از طریق ایمیل است.

به عنوان مثال، وقتی کسی فرم تماس شما را ارسال می کند، فقط یک هشدار ایمیل دریافت می کنید که کسی فرم را ارسال کرده است و نه خود داده فرم.

WPForms دارای یک سیستم مدیریت ورودی داخلی است که داده های فرم شما را در پایگاه داده وردپرس شما ذخیره می کند. برای مشاهده همه ارسال های فرم می توانید به سادگی به صفحه WPForms »Entries بروید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

توجه: برای ویژگی های مدیریت entry ، باید WPForms  را به نسخه پولی ارتقاء دهید.

2. ایمیل های امن اطلاع رسانی فرم وردپرس را ارسال کنید

برای برخی از کاربران ، ارسال نامه های اعلان فرم برای تجارت آنها ضروری است.

به عنوان مثال ، اگر فرم سفارش آنلاین ، فرم کمک های مالی یا فرم پرداخت دارید ، ممکن است لازم باشد اعلان های ایمیل را برای کاربران خود ارسال کنید.

برای این منظور ، باید یک سرویس SMTP مناسب راه اندازی کنید تا ایمن ایمیل ارسال شود.

SMTP مخفف Secure Mail Transfer Protocol است. این استاندارد صنعتی برای ارسال ایمن ایمیل در اینترنت است.

ما توصیه می کنیم از G Suite استفاده کنید که به شما امکان می دهد یک آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار ایجاد کنید. با استفاده از گوگل ، به شما امکان می دهد از رابط Gmail آشنا برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده کنید.

با این حال ، اگر ایمیل های زیادی ارسال می کنید ، توصیه می کنیم از Sendinblue ، Amazon SES یا هر یک از ارائه دهندگان خدمات قابل اعتماد SMTP استفاده کنید.

در مرحله بعدی ، باید سرویس ایمیل خود را به وردپرس متصل کنید تا تمام اعلان های فرم وردپرس شما با استفاده از اتصال ایمیل ایمن شما ارسال شود.

برای انجام این کار ، باید پلاگین WP Mail SMTP را نصب و فعال کنید. با هر سرویس ایمیل SMTP کار می کند و به شما امکان می دهد ایمیل های وردپرس را به راحتی ایمن ارسال کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

ایمن سازی فرم های وردپرس در برابر حملات هرزنامه و DDoS

فرم های وب سایت شما در دسترس عموم است. این بدان معنی است که هرکسی می تواند به آنها دسترسی پیدا کند و آنها را پر کند. ما در مرحله بعدی دسترسی به فرم خاص را برای کاربران خاص پوشش خواهیم داد ، اما برای این مرحله فرم های عمومی را بررسی خواهیم کرد.

وقتی فرم شما توسط هر کسی در اینترنت در دسترس باشد ، می تواند به هدفی برای اسپم ها و هکرها تبدیل شود. در حالی که اسپمرها سعی می کنند از فرم شما برای فعالیت های متقلبانه استفاده کنند ، ممکن است هکرها برای دستیابی به وب سایت شما یا حتی پایین آوردن آن از آن استفاده کنند.

خوشبختانه WPForms دارای چندین ویژگی جلوگیری از هرزنامه است. همچنین به طور خودکار تکنیک ضد اسپم honeypot را در همه اشکال فعال می کند.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

Honeypot اساسا زمینه های ایجاد شده توسط spambots خودکار را پنهان می کند. با این حال ، این موثرترین راه برای محافظت از فرم های آنلاین نیست.

اگر شک دارید که فرم های شما مورد سوء استفاده قرار گرفته یا مورد حمله قرار گرفته است ، می توانید ابزارهای محافظت در برابر نامه های ناخواسته زیر را به کار گیرید.

1. reCAPTCHA Google را در فرم های خود فعال کنید

WPForms با پشتیبانی Google reCAPTCHA ارائه می شود. کافی است به صفحه تنظیمات WPForms بروید و بر روی برگه reCAPTCHA کلیک کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

Google سه نوع ابزار reCAPTCHA را ارائه می دهد. توصیه می کنیم از جعبه انتخاب reCAPTCHA v2 استفاده کنید زیرا کاربرپسندتر است.

برای فعال کردن reCAPTCHA در سایت خود به کلید سایت و کلید امنیتی نیاز دارید. کافی است به وب سایت reCAPTCHA بروید و بر روی دکمه “Admin Console” در بالا کلیک کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

در مرحله بعدی ، می توانید جزئیات وب سایت خود را ادامه دهید. برای سایت خود یک برچسب تهیه کنید و سپس reCAPTCHA v2 را با کادر تأیید “من یک ربات نیستم” انتخاب کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

برای ادامه بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و کلیدهای API را مشاهده خواهید کرد.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

پیش بروید و این کلیدها را کپی کرده و در صفحه تنظیمات WPForms جای گذاری کنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید.

اکنون می توانید فرم خود را ویرایش کرده و قسمت reCAPTCHA را به فرم خود اضافه کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

اعلانی مشاهده خواهید کرد که reCAPTCHA اکنون برای فرم شما فعال شده است. می توانید پیش بروید و فرم خود را ذخیره کنید.

اگر قبلاً فرم را به وب سایت خود اضافه نکرده اید ، می توانید پست یا صفحه ای را که می خواهید فرم را در آن نمایش دهید ویرایش کرده و بلوک WPForms را به قسمت محتوا اضافه کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

به سادگی فرم خود را در منوی کشویی انتخاب کنید و WPForms پیش نمایش فرم شما را بارگیری می کند. اکنون می توانید پست یا صفحه خود را ذخیره کرده و از آن در یک برگه مرورگر جدید بازدید کنید تا فرم خود را با قسمت reCAPTCHA در عمل مشاهده کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

2. Captcha سفارشی را برای فرم های وردپرس خود فعال کنید

اگر نمی خواهید از Google reCAPTCHA استفاده کنید ، پس می توانید از آزمون ریاضی یا سوالات خود با افزودنی WPForms Custom Captcha استفاده کنید.

توجه: برای دسترسی به افزونه سفارشی captcha به نسخه حرفه ای این افزونه احتیاج دارید.

برای نصب و فعال سازی افزونه Custom Captcha ، کافی است به صفحه WPForms »Addons بروید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

پس از آن ، می توانید فرم تماس خود را ویرایش کرده و قسمت Captcha را به فرم خود اضافه کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

به طور پیش فرض ، یک سوال ریاضی تصادفی اضافه می کند. می توانید با تغییر نوع captcha به متن ، آن را تغییر دهید تا کپچای سفارشی خود را اضافه کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

اکنون می توانید فرم خود را ذخیره کنید و آن را با استفاده از بلوک WPForms در یک پست یا صفحه ذخیره کنید.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

اکنون می توانید از پست یا صفحه خود دیدن کنید تا عکس برداری سفارشی را مشاهده کنید.

محدود کردن دسترسی فرم های وردپرس به برخی از کاربران خاص
راه دیگر برای محافظت از فرم های وردپرس خود محدود کردن دسترسی به اعضای وارد شده یا از طریق گذرواژه فرم منحصر به فرد است.
WPForms دارای یک افزونه Form Locker است که به شما امکان می دهد انواع مختلف فرم ها و قوانین کنترل دسترسی را فعال کنید.

با استفاده از قفل فرم می توانید:

  • فرم های محافظت از رمز عبور: این امر به کاربران نیاز دارد تا رمز عبور خود را برای ارسال فرم وارد کنند. این محافظت اضافه شده به کاهش تعداد ارسال فرم های ناخواسته کمک می کند.
  • بستن ارسال فرم پس از تاریخ / زمان خاص : این برای هر نوع فرم درخواست یا سایر فرم های حساس به زمان بسیار مناسب است.
  • تعداد کل موارد ارسالی را محدود کنید: این برای مسابقات بسیار مناسب است. پس از ورود حداکثر تعداد ورودی ها ، WPForm ها فرم را به طور خودکار بسته می کنند.
  • برای هر نفر یک ورودی را محدود کنید: اگر می خواهید از ارسال های تکراری جلوگیری کنید ، این گزینه را دوست خواهید داشت. این برای برنامه های بورس تحصیلی ، هدایا و غیره بسیار مفید است.
  • محدود کردن فرم ها فقط به اعضا : می توانید فرم های خود را به کاربران وارد شده در سایت وردپرس خود محدود کنید. این برای سایت های عضویت یا مشاغل عالی که می خواهند پشتیبانی فقط از مشتریان پولی را محدود کنند بسیار مناسب است.
  • شما می توانید به تنظیمات Form Locker در داخل پانل تنظیمات فرم ساز دسترسی پیدا کنید:

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

امن نگه داشتن سایت وردپرس خود

امنیت فرم های وردپرس شما به امنیت کل وب سایت وردپرس شما بستگی دارد. با چند مرحله ساده می توانید امنیت وب سایت وردپرس خود را تقویت کنید.

ما توصیه می کنیم از Sucuri به عنوان بهترین افزونه امنیتی وردپرس در بازار استفاده کنید. همراه با فایروال وب سایت که فعالیت های مشکوک را حتی قبل از رسیدن به وب سایت شما مسدود می کند.

نحوه ایجاد فرم تماس ایمن در وردپرس

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یک فرم تماس ایمن در وردپرس ایجاد کنید.

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس