نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

زهرا فنودی وردپرس 2021/02/28 72 0

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

?How to display full size images in WordPress

نسخه های قبلی وردپرس به کاربران امکان بارگذاری تصاویر با ابعاد بسیار بزرگ را می داد.اما ، آنچه اتفاق افتاده این است که کاربران وردپرس در حال بارگذاری تصاویری بودند که به سادگی برای وب مدرن بسیار بزرگ بودند. تصاویر بزرگ منجر به کاهش سرعت بارگذاری وب سایت و عملکرد ضعیف می شوند.

برای رفع این مشکل ، به روزرسانی وردپرس 5.3 نحوه مدیریت تصاویر بسیار بزرگ توسط وردپرس را تغییر داد.

به عنوان مثال، اگر تصویری با ابعاد 5000px در 7000px بارگذاری کنید ، وردپرس اندازه تصویر را به 2560px تغییر می دهد و عرض را متناسب با ابعاد اصلی تغییر می دهد.این کار منجر به بهبود عملکرد وب سایت و در کل تجربه کاربری بهتر می شود.

دلایل جلوگیری از مقیاس گذاری تصاویر وردپرس:

این ویژگی جدید برای بیشتر دارندگان وب سایت های وردپرس مفید است ، اما ممکن است برخی از کاربران نیاز به نمایش تصاویر در اندازه کامل داشته باشند.به عنوان مثال ، اگر عکاس یا هنرمندی هستید که کارهای خود را می فروشید ، ممکن است بخواهید تصاویر بزرگتری را در وب سایت خود نمایش دهید ، بنابراین بازدیدکنندگان می توانند آنها را خریداری یا بارگیری کنند.

یا می توانید وب سایتی را اجرا کنید که تصاویر بزرگتر به آن نیاز دارند ، مانند وب سایت عکس سهام یا وب سایتی که تصاویر سفارشی را می فروشد.شاید شما برای تصویر پس زمینه صفحه اصلی خود به یک تصویر بزرگ نیاز داشته باشید که بزرگتر از 2560 پیکسل باشد؟ راه حل چیست؟

مهم نیست که دلیل شما برای داشتن یک تصویر در اندازه کامل چیست ، مرحله به مرحله به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس :

4 روش مختلف وجود دارد که می توانید تصاویر در اندازه کامل را در وردپرس نمایش دهید.برخی از روش ها برای تصاویر مجزا بهتر عمل می کنند، در حالی که روش های دیگر برای کل کتابخانه تصاویر بهتر است.

روش 1: URL کامل تصویر را در وردپرس دریافت کنید

اگر می خواهید فقط از یک یا دو تصویر بزرگ در وب سایت خود استفاده کنید، احتمالا این راه حل بهترین است.

وقتی تصویری را در وردپرس آپلود می کنید که از ابعاد 2560px بیشتر باشد ، وردپرس تصویر شما را مقیاس بندی می کند و یک تصویر جدید ایجاد می کند. اما ، تصویر اصلی هنوز سالم است.

برای نمایش ابعاد تصویر اصلی ، باید “scaled-” را از انتهای URL تصویر وردپرس حذف کنید و تصویر را با لینک اصلاح شده در سایت خود وارد کنید. برای این کار،کافی است با مراجعه به Media »Library به کتابخانه رسانه خود مراجعه کرده و تصویر بزرگ خود را انتخاب کنید.

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

اکنون در کادر”File URL” عبارت”scaled-” را از انتهای URL تصویر خود حذف کنید.

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

پس از آن،می توانید URL تصویر را کپی کرده و تصویر را در وب سایت خود وارد کنید.

توجه داشته باشید که باید تصویر را با استفاده از پیوند در سایت خود جاسازی کنید ، منهای scaled-.

برای انجام این کار به پست یا صفحه  مورد نظر خود بروید، برای افزودن تصویر روی نماد “+” کلیک کنید تا یک بلوک جدید اضافه کنید.

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

سپس بر روی نماد “Image” کلیک کنید تا یک بلوک تصویری اضافه کنید تا بتوانید URL خود را جایگذاری کنید.

روی “Insert from URL” کلیک کنید ، سپس URL تصویر با اندازه کامل خود را در جعبه جایگذاری کنید و “Enter” را فشار دهید.

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

می توانید برای هر تصویر در ابعادی کامل که می خواهید به سایت خود اضافه کنید ، همین روند را دنبال کنید. و تا زمانی که از File URL منهای “scaled” استفاده کنید ، تصاویر وردپرس شما در اندازه کامل نمایش داده می شوند.

روش 2. غیرفعال کردن خودکار مقیاس گذاری تصویر در وردپرس با  نصب افزونه

روش دوم استفاده از یک افزونه وردپرس برای غیرفعال کردن مقیاس گذاری تصویر در سراسر سایت شما است.

افزونه ای که توصیه می کنیم Disable “BIG Image” Threshold نام دارد. این افزونه یکی از ساده ترین راه حل ها را برای نمایش تصاویر بزرگ در سایت شما ارائه می دهد و استفاده از آن کاملا رایگان است.

ابتدا باید افزونه Disable “BIG Image” Threshold را نصب و فعال کنید.

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

هنگامی که این افزونه را در سایت خود نصب و فعال کردید، شما آزادید که تصاویر جدید را دقیقا مانند قبل از ویژگی به روزرسانی تصویر وردپرس اضافه کنید. وقتی این افزونه فعال است، وردپرس ویژگی ‘scaled-‘ را به هیچ تصویری اضافه نمی کندو تصاویر در اندازه واقعی خود نمایش داده می شوند.

روش 3. غیرفعال کردن خودکار مقیاس گذاری تصویر در وردپرس با کدنویسی

گزینه دیگر افزودن قطعه کد به وردپرس است که همان هدف افزونه فوق را محقق کند.اگر تمایل به استفاده از افزونه ندارید، می توانید از این روش استفاده کنید.

ویژگی جدید مقیاس گذاری تصویر وردپرس از فیلتری به نام big_image_size_threshold استفاده می کند. برای غیرفعال کردن این عملکرد می توانید قطعه کد زیر را در پرونده functions.php قالب خود اضافه کنید:

روش 4: تصاویر کامل وردپرس را در یک لایت باکس باز کنید

گزینه نهایی این است که یک سبد تصویر با اندازه کامل به سایت خود اضافه کنید. با استفاده از این راه حل، شما تصویر را در دو اندازه مختلف خواهید داشت

می توانید عکس های کوچک تری از تصویر را در محتوای وبلاگ ، گالری یا چرخ فلک خود بارگذاری کنید و با کلیک بر روی آن ، تصویر با اندازه کامل شما ظاهر می شود.

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

برای این کار توصیه می کنیم از افزونه Envira Gallery استفاده کنید. این بهترین افزونه گالری تصاویر وردپرس در بازار است و به شما امکان می دهد به راحتی جلوه تصویر پنجره سبک را اضافه کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب پلاگین Envira Gallery است.به خاطر داشته باشید که قبل از بارگذاری تصاویر در اندازه کامل برای گالری خود ، باید مقیاس بندی تصویر را از طریق پلاگین یا کدنویسی غیرفعال کنید. زیرا در غیر این صورت، تصاویر لایت باکس شما از نسخه کوچک شده تصویر استفاده می کنند.

در آخر، توجه به این نکته مهم است که اگر تصاویری با ابعاد بزرگ اضافه می کنید،اقدام برای بهینه سازی آنها برای وب امری ضروری است ، با انجام این کار سرعت وب سایت خود را کاهش نمی دهید.

امیدواریم این پست به شما در نمایش تصاویر در اندازه کامل در وردپرس کمک کرده باشد. در صورت داشتن هر گونه پرسش می توانید از بخش نظرات همین پست با ما در ارتباط باشید.

نحوه نمایش تصاویر با اندازه کامل در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

برچسب ها

برچسبی برای نمایش وجود ندارد

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.نظرات ( 0 )

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
تماس