نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

admin وردپرس 2021/05/26 304 0

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

در این پست ، ما به شما نشان خواهیم داد که نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها در وردپرس ، با استفاده از ازفونه یا کدنویسی چگونه است.

نمایش پست های محبوب شما می تواند به شما کمک کند تا بازدید بیشتری ایجاد کنید ، بازدید کنندگان را در سایت خود طولانی تر نگه دارید و اثبات اجتماعی ایجاد کنید.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

چرا  نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها در وردپرس اهمیت دارد؟

گاهی یافتن بهترین مطالب برای بازدید کنندگان دشوار است. حتی اگر هزاران پست در وبلاگ داشته باشید ، محبوب ترین مقالات شما نیز ممکن است از بین بروند.

نمایش محبوب ترین پست ها به شما امکان می دهد محبوب ترین مقالات خود را در هر کجای وبلاگ وردپرس خود نشان دهید.

پست های محبوب شما به دلایلی موفق ترین مطالب هستند. با نمایش این موارد به بازدیدکنندگان ، اعتماد ایجاد می کنید ، اثبات اجتماعی را بهبود می بخشید و اطمینان حاصل می کنید که بازدید کنندگان شما مدت طولانی تری در وب سایت شما باقی می مانند.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

وقتی بازدیدکنندگان شما مدت بیشتری در وب سایت وردپرس شما می مانند ، این فرصت بیشتری برای شما فراهم می کند تا آنها را متقاعد به خرید کنید ، به خبرنامه ایمیل خود بپیوندید یا اقدام دیگری انجام دهید.

با این اوصاف ، بیایید نگاهی به چگونگی نمایش پست های محبوب توسط بازدید در WordPress با استفاده از 2 روش بیندازیم.

1- پست های محبوب را با استفاده از یک افزونه توسط بازدیدها نمایش دهید.
2- پست های محبوب را توسط بازدیدها بدون افزونه نمایش دهید.

روش 1: نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها با افزونه

افزونه های محبوب وردپرس زیادی وجود دارد که می توانید برای نمایش محبوب ترین مطالب خود استفاده کنید ، اما ساده ترین پلاگین برای استفاده MonsterInsights است.

MonsterInsights بهترین راه حل تجزیه و تحلیل برای وردپرس است که بیش از 3 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند. به شما امکان می دهد پست های محبوب خود را در هر نقطه از سایت وردپرس خود نمایش دهید.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

همچنین می توانید از ویژگی Inline Popular Posts برای نمایش مستقیم پست های محبوب خود در محتوای خود استفاده کنید. اولین کاری که باید انجام دهید نصب پلاگین است.

توجه: نسخه رایگان MonsterInsights در دسترس است ، اما ما از نسخه حرفه ای استفاده خواهیم کرد زیرا شامل ویژگی پست محبوب است.

پس از فعال سازی و راه اندازی ، به بخش Insights »Popular Posts بروید و سپس روی گزینه فهرست« Popular Posts Widget »کلیک کنید.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

در این صفحه می توانید سبک پستی محبوب را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. با این کار ظاهر پست های محبوب شما کنترل می شود.

بسیاری از گزینه های اضافی سفارشی نیز وجود دارد.

به عنوان مثال ، در زیر جعبه متا “پیش نمایش تم (‘Theme Preview)” ، می توانید پست های محبوب خود را در قالب “گسترده (Wide)” در زیر محتوای خود یا در سمت راست صفحه خود با گزینه “باریک (Narrow)” نمایش دهید.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

در مرحله بعدی ، می توانید رنگ و اندازه عنوان پست ، نویسنده و تاریخ را تغییر دهید.

منوی Options Widget-Layout Options ’تعداد ستون های نمایش داده شده را تغییر می دهد. گزینه های نمایشی دیگری نیز وجود دارد که می توانید در این صفحه شخصی سازی کنید.

بعد از ایجاد تغییر ، MonsterInsights به طور خودکار تمام تنظیمات را ذخیره می کند.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

هنگامی که ظاهر پست های محبوب خود را سفارشی کردید ، چند روش مختلف برای افزودن آنها به وردپرس خواهید داشت.

در جعبه متا «Embed Options» چهار گزینه نمایش متفاوت وجود دارد. حتی می توانید از چندین گزینه نمایش با هم استفاده کنید. ساده ترین راه روشن کردن ضامن «قرار دادن خودکار (Automatic Placement)» است.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

همچنین می توانید پست های محبوب را با استفاده از Gutenberg Blocks در ویرایشگر جدید وردپرس ، با یک کد کوتاه یا با افزودن ویجت به یک نوار کناری نمایش دهید.

برای نمایش پست های محبوب خود با استفاده از بلوک های گوتنبرگ ، پست یا صفحه ای را که می خواهید ویرایش کنید باز می کنید.

پس از آن ، روی نماد “افزودن بلوک (Add Block)” کلیک کنید.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

پست های محبوب (popular posts) را در نوار جستجو وارد کنید و سپس گزینه‘ Popular Posts ’یا‘ Inline Popular Posts ’را انتخاب کنید.

سپس ، در نوار کناری سمت راست ، می توانید ظاهر پست های محبوب خود را بیشتر سفارشی کنید.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها

تنظیمات مشابه تنظیمات منوی افزونه MonsterInsights است که در بالا برجسته کردیم.

پس از پایان و سفارشی کردن ظاهر پست های محبوب خود ، مطمئن شوید که روی “انتشار” یا “به روز رسانی” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

اکنون ، بازدید کنندگان شما هنگام بازدید از وب سایت شما ، پست های محبوب شما را مشاهده خواهند کرد.

روش 2: نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها با کدنویسی

اگر نمی خواهید از یک افزونه استفاده کنید ، یا در حال حاضر بیش از حد از افزونه استفاده می کنید ، می توانید از این روش کدنویسی استفاده کنید.

استفاده از این روش نکات منفی دارد. اول ، شامل افزودن کد به وردپرس است و برای مبتدیان مناسب نیست.

دوم ، روش کد به اندازه افزونه MonsterInsights  بهینه سازی نشده است ، بنابراین بار سرور را افزایش می دهد و در صورت داشتن محتوای زیاد می تواند سرعت سایت شما را کم کند.

در این روش، باید کدهایی را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید.

کد بالا تعداد مشاهده پست ها را شناسایی کرده و آنها را به عنوان یک قسمت سفارشی برای هر پست ذخیره می کند.

هنگامی که این تابع را به وردپرس اضافه کردید ، باید آن را در صفحات ارسال پست خود فراخوانی کنید. اکنون ، باید به یک تابع بگویید که کدام پست برای بازدیدها اعتبار دارد.

برای انجام این کار ، کد زیر را در داخل حلقه پست خود کپی و جایگذاری کنید.

اگر از چایلد تم استفاده می کنید ، یا فقط می خواهید کارها را برای خود آسان کنید ، باید با استفاده از قلاب wp_head به راحتی ردیاب را در هدر خود اضافه کنید.

برای انجام این کار کد زیر را در فایل functions.php قالب یا پلاگین مخصوص سایت جایگذاری کنید (همانطور که در بالا نشان داده شده است):

پس از قرار دادن این مورد ، هر بار که کاربر از پست بازدید می کند ، قسمت سفارشی به روز می شود.

توجه: اگر از پلاگین caching استفاده می کنید ، این روش به طور پیش فرض کار نمی کند. می توانید از ویژگی Fragmented Caching که توسط برخی افزونه های caching پیشرفته ارائه شده است ، برای دور زدن افزونه های caching استفاده کنید.

اکنون ، می توانید انواع کارهای جالب مانند تعداد نمایش پست یا نمایش مرتب کردن پست ها بر اساس تعداد مشاهده را انجام دهید. بیایید نگاهی به نحوه انجام برخی از این کارهای جالب بیاندازیم.

شما می توانید تعداد نمایش پست را در صفحات پست تک خود ، اغلب در کنار تعداد نظر ، یا دکمه های اشتراک اجتماعی خود نمایش دهید.

برای انجام این کار ، موارد زیر را در پرونده functions.php قالب یا پلاگین مخصوص سایت اضافه کنید .

سپس درون حلقه پست های خود کد زیر را اضافه کنید:

برای افزودن سایر پارامترهای WP_Query مانند دامنه زمانی ، به صفحه WP_Query در کتابچه راهنمای توسعه دهندگان مراجعه کنید.

امیدواریم که این پست به شما کمک کند نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها در وردپرس را به خوبی یاد بگیرید.

نحوه نمایش پست های محبوب بر اساس بازدیدها در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس