آموزش انتقال وردپرس به دامنه جدید بدون از دست رفتن سئو

زهرا فنودی وردپرس 2021/05/11 152 0

آموزش انتقال وردپرس به دامنه جدید بدون از دست رفتن سئو

در این پست، ما به آموزش انتقال وردپرس به دامنه جدید بدون از دست رفتن سئو می پردازیم.

آیا می خواهید سایت وردپرس خود را به دامنه جدیدی منتقل کنید؟ تغییر نام دامنه وب سایت شما می تواند به طور قابل توجهی بر رتبه بندی SEO شما تأثیر بگذارد ، و این فرایندی است که باید بسیار دقیق انجام شود.

اگرچه هنگام انتقال وب سایت خود به دامنه جدید نمی توانید از نوسانات موقت SEO جلوگیری کنید ، اما قطعا می توانید تأثیر آن را به حداقل برسانید و به سرعت بازدید و رتبه بندی جستجو خود را بازیابی کنید.

این آموزش شامل 5 مرحله است که ما برای کمک به شما در انتقال سایت وردپرس خود به یک نام دامنه جدید ارائه خواهیم داد:

1- یک بسته Duplicator از سایت وردپرس خود ایجاد کنید
2- یک پایگاه داده برای نام دامنه جدید ایجاد کنید
3- وردپرس را در دامنه جدید باز کنید
4- راه اندازی مجدد تغییر مسیر Permanent 301
5- به Google در مورد تغییر اطلاع دهید.

توجه به چند نکته مهم:

قبل از شروع ، ما می خواهیم روی چند نکته تأکید کنیم.

با تغییر تنظیمات گوگل و سایر موتورهای جستجو ، روند تغییر به دامنه جدید به طور موقت بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد.

این امر به طور موقت بر ترافیک جستجوی شما نیز تأثیر می گذارد. لطفاً به خاطر داشته باشید که این امری طبیعی است و برای همه وب سایت هایی که به دامنه جدیدی روی می آورند اتفاق می افتد.

با این حال ، با پیروی از این راهنما می توانید تأثیر SEO را به طور چشمگیری کاهش دهید. ما روش صحیحی را برای انتقال سایت وردپرس خود به یک نام دامنه جدید ، راه اندازی هدایت 301 مناسب و اطلاع رسانی به موتورهای جستجو به شما نشان خواهیم داد.

لطفا توجه داشته باشید که این راهنما برای انتقال سایت وردپرس به یک میزبان وب جدید نیست. این برای تغییر نام دامنه است. بله ، در حالی که روند مشابه است ، موارد اضافی نیز در این روند دخیل هستند.

مراحل اولیه:

در این راهنما ، فرض می کنیم که شما سایت وردپرس خود را در oldsite.com تنظیم کرده اید و سعی دارید آن را به newsite.com منتقل کنید.

ما همچنین فرض می کنیم که شما قبلاً یک حساب میزبانی وب دارید و با صفحه کنترل میزبانی وب خود آشنا هستید.

همچنین باید بدانید که چگونه از FTP استفاده کنید.

هنگامی که حساب میزبانی وب و نام دامنه جدید خود را دارید ، آماده شروع فرآیند هستید.
مرحله 1: یک بسته Duplicator از سایت وردپرس خود ایجاد کنید

اولین کاری که باید انجام دهید ایجاد پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود است. در حالی که افزونه های پشتیبان گیری وردپرس زیادی در دسترس است ، افزونه ای که در این مرحله نشان خواهیم داد هم پشتیبان گیری و هم مهاجرت را انجام می دهد.

بیایید با نصب و فعال سازی افزونه Duplicator روی نام دامنه قدیمی خود شروع کنیم.
پس از فعال شدن ، این افزونه یک مورد از منوی Duplicator را در مدیر وردپرس شما اضافه می کند. برای ایجاد بسته جدید ، باید روی منوی Duplicator کلیک کنید و سپس روی دکمه ایجاد کلیک کنید.

پس از آن ، از شما خواسته می شود تا بر روی دکمه Next کلیک کنید.

Duplicator اکنون بسته duplicator وب سایت را اجرا می کند. ابتدا برخی آزمایشات را انجام می دهد تا ببیند آیا همه چیز مرتب است. اگر همه موارد با عنوان “خوب (Good)” علامت گذاری شده اند ، سپس بر روی دکمه “ساخت (Good)” کلیک کنید.

اکنون این افزونه شروع به ایجاد یک بسته تکثیر سایت وردپرس شما می کند. این فرآیند بسته به اندازه وب سایت شما ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

پس از اتمام ، گزینه های بارگیری برای Installer و بسته بایگانی را مشاهده خواهید کرد. برای بارگیری هر دو پرونده در رایانه خود ، باید روی پیوند “بارگیری یک کلیک” کلیک کنید.

فایل بایگانی یک نسخه کامل از وب سایت شما است و به شما این امکان را می دهد وردپرس را به یک نام دامنه دیگر منتقل کنید. اسکریپت نصب با باز کردن بسته بندی پرونده بایگانی ، انتقال را خودکار و اجرا می کند.
مرحله 2. یک پایگاه داده برای نام دامنه جدید ایجاد کنید

قبل از انتقال ، به یک پایگاه داده برای باز کردن وردپرس روی نام دامنه جدید خود نیاز دارید.

اگر قبلاً یک پایگاه داده ایجاد کرده اید ، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

برای ایجاد یک پایگاه داده ، باید از داشبورد cPanel حساب میزبانی خود بازدید کنید ، به بخش “پایگاه داده” بروید و سپس روی نماد “پایگاه داده MySQL” کلیک کنید.

در صفحه بعدی ، یک زمینه برای ایجاد یک پایگاه داده جدید خواهید دید. به سادگی یک نام برای پایگاه داده خود ارائه دهید و بر روی دکمه “ایجاد پایگاه داده” کلیک کنید.

cPanel اکنون یک پایگاه داده جدید برای شما ایجاد می کند. پس از آن ، باید به بخش MySQL Users بروید.

در مرحله بعد ، یک نام کاربری و رمز عبور برای کاربر جدید خود ایجاد کنید و روی دکمه “ایجاد کاربر (Create a user)” کلیک کنید.

کاربر جدیدی که به تازگی ایجاد کرده اید ، هنوز اجازه کار در پایگاه داده را ندارد. بیایید این را تغییر دهیم

به پایین به بخش «افزودن کاربر به پایگاه داده (Add User to Database)» بروید. به سادگی کاربر پایگاه داده ای را که ایجاد کرده اید از منوی کشویی کنار قسمت “کاربر (User)” انتخاب کنید ، سپس پایگاه داده را انتخاب کنید و روی دکمه افزودن کلیک کنید.

پایگاه داده شما اکنون آماده استفاده برای انتقال وردپرس به نام دامنه جدید است. حتما نام ، نام کاربری و رمز ورود پایگاه داده را یادداشت کنید. در مرحله بعدی به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.
مرحله 3. باز کردن بسته بندی وردپرس روی نام دامنه جدید

اکنون باید پرونده های Duplicator را که قبلا بارگیری کرده اید ، در نام دامنه جدید خود بارگذاری کنید.

ابتدا با استفاده از سرویس گیرنده FTP به نام دامنه خود متصل شوید. پس از اتصال ، مطمئن شوید که پوشه ریشه وب سایت شما کاملا خالی است.

پس از آن ، می توانید بایگانی و پرونده های نصب را در پوشه اصلی بارگذاری کنید.

هنگامی که بارگذاری هر دو پرونده به پایان رسید ، اکنون آماده بسته بندی وردپرس هستید.

یک برگه مرورگر جدید باز کنید و به URL زیر بروید:

http://example.com/installer.php

فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه جدید خود جایگزین کنید. با این کار بسته مهاجرت Duplicator راه اندازی می شود.

نصب کننده به دنبال پرونده بایگانی می گردد. شما باید کادر تأیید شرایط و ضوابط را علامت بزنید و برای ادامه روی دکمه بعدی کلیک کنید.

اکنون ، نصب کننده از شما می خواهد که اطلاعات پایگاه داده وردپرس خود را وارد کنید.

میزبان شما احتمالا localhost خواهد بود. پس از آن ، در مرحله قبل جزئیات پایگاه داده ای را که برای نام دامنه جدید خود ایجاد کرده اید وارد خواهید کرد.

پس از اتمام ، برای ادامه بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

Duplicator اکنون پشتیبان پایگاه داده وردپرس شما را از بایگانی در پایگاه داده جدید شما باز می کند.

سپس ، از شما می خواهد URL سایت یا مسیر سایت را به روز کنید. شما نیازی به تغییر چیزی ندارید زیرا این URL به طور خودکار نام دامنه جدید شما و مسیر آن را تشخیص می دهد.

اگر اینگونه نیست ، می توانید URL را به نام دامنه جدید خود تغییر دهید. پس از آن ، برای ادامه بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

Duplicator اکنون انتقال را به پایان می رساند.

برای ورود به قسمت مدیریت وردپرس وب سایت خود با نام دامنه جدید ، می توانید بر روی دکمه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

4- راه اندازی مجدد تغییر مسیر Permanent 301

راه اندازی تغییر مسیر 301 دائمی هم برای سئو و هم برای تجربه کاربر بسیار مهم است.

این مرحله به شما امکان می دهد تا به طور خودکار کاربران و موتورهای جستجو را به نام دامنه جدید خود هدایت کنید.

به عبارت دیگر ، هر زمان کسی در یکی از پست ها یا صفحات قدیمی شما قرار بگیرد ، به طور خودکار در دامنه جدید به سایت شما هدایت می شود.

برای راه اندازی یک تغییر مسیر 301 دائمی ، باید با استفاده از FTP به سایت قدیمی خود متصل شوید و فایل .htaccess را ویرایش کنید.

این در همان دایرکتوری قرار می گیرد که پوشه wp-includes یا wp-admin شماست. فایل .htaccess را باز کرده و کد زیر را در قسمت بالا قرار دهید:

توجه: newsite.com را با دامنه جدید خود در کد بالا جایگزین کنید.

هنگامی که این تغییرات را اعمال کردید ، از نام دامنه قدیمی خود بازدید کنید. باید به طور خودکار شما را به دامنه جدید هدایت کند.

اگر اینگونه نباشد ، به این معنی است که تغییر مسیر به درستی تنظیم نشده است و سرور شما احتمالاً از قوانین تغییر مسیر پشتیبانی نمی کند. برای روشن کردن RewriteEngine باید به پشتیبانی میزبانی وب خود برسید.
مرحله 5. اطلاع رسانی به Google در مورد تغییر

اکنون که وردپرس را به یک نام دامنه جدید منتقل کرده اید و راه اندازی مجدد مسیر را تنظیم کرده اید ، وقت آن است که در مورد تغییر آدرس به Google اطلاع دهید. این به Google کمک می کند تا نام دامنه جدید شما را به سرعت پیدا کند و شروع به نشان دادن آن در نتایج جستجو کند.

ابتدا باید نام دامنه جدید خود را به Google Search Console اضافه کنید. برای راهنمایی به مرحله 1 در راهنمای کنسول جستجوی Google مراجعه کنید.

بعد از اینکه سایت جدید خود را اضافه کردید ، باید به نسخه قدیمی Google Search Console بروید.

بعد ، باید به نام دامنه قدیمی خود بروید و سپس روی نماد چرخ دنده در بالا کلیک کنید تا ابزار تغییر آدرس شروع شود.

در صفحه بعد ، Google Search Console یک مرحله به مرحله جادوگر را به شما نشان می دهد تا درخواست تغییر آدرس خود را ارائه دهید.

ابتدا از شما می خواهد که سایت جدید خود را از فهرست گشودنی انتخاب کنید. پس از آن ، بر روی دکمه بررسی کلیک کنید تا تغییر مسیر 301 داده شود و سپس تأیید را تأیید کنید.

در آخر بر روی دکمه ارسال کلیک کنید تا درخواست تغییر آدرس شما ارسال شود.
به کاربران در مورد انتقال به نام دامنه جدید اطلاع دهید

در حالی که هدایت های 301 وظیفه خود را انجام می دهند ، همیشه خوب است که یک اعلان عمومی درباره مهاجرت ارائه دهیم.

شما می توانید این کار را با نوشتن یک پست وبلاگ در سایت جدید خود و به اشتراک گذاری آن در حساب های رسانه های اجتماعی خود انجام دهید.

اگر یک لیست بازاریابی از طریق ایمیل دارید ، باید یک خبرنامه ارسال کنید تا به همه مشترکین خود اطلاع دهید.

این می تواند از بسیاری جهات مفید باشد.

اول از همه و مهمترین ، کاربران شما به محض مطالعه دامنه جدید بیشتر به یاد می آورند.

دوم ، می توانید از کاربران خود بخواهید که در صورت مشاهده اشکال به شما اطلاع دهند. شما به تنهایی نمی توانید سایت خود را در انواع مختلف مرورگرها و محیط های سیستم آزمایش کنید. همیشه خوب است که یک جفت چشم تازه به آن نگاه کنید.

امیدواریم که این آموزش به شما کمک کند سایت وردپرس خود را به یک نام دامنه جدید منتقل کنید.

آموزش انتقال وردپرس به دامنه جدید بدون از دست رفتن سئو

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس