آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس

زهرا فنودی وردپرس 2021/02/11 71 0

آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس

?How to fix 403 error in WordPress

آیا با خطای 403 در سایت وردپرس خود روبرو هستید؟ این یکی از وحشتناک ترین خطاهایی است که یک مبتدی وردپرس می تواند با آن روبرو شود. در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه  خطای 403 در وردپرس را به راحتی برطرف کنید.

آموزش رفع خطای ۴۰۳

آموزش رفع خطای ۴۰۳

خطای 403 به چه معناست؟

وردپرس هنگام بروز خطا در وب سایت شما ، کدها و پیام ها را نشان می دهد. کد خطای403 یعنی مجوزهای سرور شما اجازه دسترسی به یک صفحه خاص را نمی دهد.

آموزش رفع خطای ۴۰۳

آموزش رفع خطای ۴۰۳

چه عواملی باعث ایجاد خطای 403 در وردپرس می شود؟

1- بیشترین دلیل خطای 403 Forbidden در وردپرس به دلیل تنظیمات ضعیف افزونه های امنیتی است. بسیاری از افزونه های امنیتی وردپرس  در صورت مخرب بودن می توانند آدرس IP (یا طیف وسیعی از آدرس های IP) را مسدود کنند.

2- دلیل احتمالی دیگر می تواند یک پرونده خراب .htaccess یا مجوزهای فایل نادرست در سرور شما باشد.

3- شرکت میزبان وردپرس شما می تواند گاهی اوقات به طور تصادفی در تنظیمات سرور خود تغییراتی ایجاد کند. این ممکن است منجر به خطای 403 ممنوع در سایت شما شود.

آموزش رفع خطای 403 در وردپرس:

قبل از انجام هر کاری، توصیه می کنیم از وب سایت خود نسخه پشتیبان کامل وردپرس تهیه کنید
اگر از افزونه پشتیبان گیری خودکار وردپرس استفاده می کنید ، قبل از ادامه این پست مطمئن شوید که به جدیدترین نسخه پشتیبان دسترسی دارید.

1. رفع خطای 403 در اثر استفاده از افزونه وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید غیرفعال کردن موقت تمام افزونه های وردپرس است. منظور هر افزونه امنیتی است که ممکن است روی سایت خود نصب کرده باشید. سپس اقدام به فعال کردن افزونه ها به صورت جداگانه کنید و هز افزونه ای که باعث تولید این خطا شد را تشخیص دهید و غیر فعال کنید.

اگر با این کار مشکل شما برطرف شد، یعنی یکی از افزونه های وب سایت شما باعث ایجاد این خطا شده است.

2. رفع خطای403  در اثر خراب شدن پرونده htaccess.

اغلب خطای 403 به دلیل خراب بودن فایل htaccess. در سایت وردپرس شما ایجاد می شود. تعمیر این پرونده کاملا آسان است.ابتدا باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا مدیر فایل در cPanel به وب سایت خود متصل شوید.

سپس فایل htaccess. را در رایانه خود بارگیری کنید و از آن پشتیبان تهیه کنید. پس از آن ، باید پرونده را از سرور خود حذف کنید.

آموزش رفع خطای ۴۰۳

آموزش رفع خطای ۴۰۳

دسترسی به وب سایت خود را امتحان کنید. اگر خطای ممنوع 403 برطرف شود ، این بدان معناست که پرونده htaccess. شما خراب است. با ورود به منطقه مدیر وردپرس خود و رفتن به صفحه تنظیمات »پیوندهای یکتا ، می توانید یک پرونده جدید htaccess. ایجاد کنید.

آموزش رفع خطای ۴۰۳

آموزش رفع خطای ۴۰۳

 بر روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید تا وردپرس یک فایل htaccess. جدید ایجاد کند.

3. رفع خطای 403 ناشی از مجوزهای پرونده در وردپرس

همه پرونده های ذخیره شده در وب سایت شما دارای مجوز پرونده هستند. مجوزهای پرونده افراد را کنترل می کند که می توانند به پرونده ها و پوشه های وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

مجوزهای پرونده نادرست می توانند باعث خطای 403 شوند. این باعث می شود وب سرور شما فکر کند که شما اجازه دسترسی به آن پرونده ها را ندارید.

اگر  با پیروی از دو راه حل فوق خطای 403 در سایت شما رفع نشد، مجوزهای پرونده نادرست می توانند به احتمال زیاد دلیل اصلی آن باشند.

می توانید از ارائه دهنده میزبانی وردپرس خود بخواهید وب سایت شما را از نظر مجوزهای صحیح پرونده بررسی کند. تغییر مجوزهای پرونده می تواند عواقب جدی داشته باشد. با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید. به پوشه ریشه ای که شامل تمام پرونده های وردپرس شما است بروید.

آموزش رفع خطای ۴۰۳

آموزش رفع خطای ۴۰۳

برای انتخاب پوشه کلیک کنید ، کلیک راست کرده و سپس File Permissions را از فهرست انتخاب کنید.

سرویس گیرنده FTP شما جعبه محاوره ای مجوزهای پرونده را مانند این به شما نشان می دهد:

تمام پوشه های سایت وردپرسی شما باید دارای مجوز پرونده 744 یا 755 باشند.

آموزش رفع خطای ۴۰۳

آموزش رفع خطای ۴۰۳

کلیه پرونده های موجود در سایت وردپرسی شما باید دارای مجوز پرونده 644 یا 640 باشند.

می توانید اجازه پرونده را در پوشه ریشه روی 744 یا 755 قرار دهید. کادر کنار “Recurse into subdirectories” را علامت بزنید و سپس گزینه “apply to directories only (فقط برای دایرکتوری ها اعمال شود)” را علامت بزنید.

 اکنون روی دکمه تأیید کلیک کنید. سرویس گیرنده FTP شما اکنون شروع به تنظیم مجوزها برای همه زیر شاخه های موجود در آن پوشه می کند.

پس از اتمام کار ، باید فرایند را برای همه پرونده ها تکرار کنید. این بار از مجوز پرونده 644 یا 640 استفاده کنید. فراموش نکنید که گزینه های “Recurse into subdirectories” و “apply to directories only” را انتخاب کنید.

 مجددا روی دکمه تأیید کلیک کنید تا سرویس گیرنده FTP شما شروع به تنظیم مجوزهای پرونده برای همه پرونده های انتخاب شده می کند.

هم اکنون به وب سایت وردپرسی خود مراجعه کنید و از رفع خطای 403  لذت ببرید.

آموزش رفع خطای ۴۰۳

آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

برچسب ها

برچسبی برای نمایش وجود ندارد

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
تماس