آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف

زهرا فنودی وردپرس 2021/05/09 128 0

آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف

پس از نصب وردپرس، اولین چیزی که هر مبتدی باید یاد بگیرد نحوه نصب یک افزونه وردپرس است.

افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت وردپرس شما هستند. آنها به شما امکان می دهند ویژگی های جدیدی مانند فرم تماس ، نمایش اسلاید ، سبد خرید و موارد دیگر را به وردپرس اضافه کنید.

هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس موجود است. در این راهنمای گام به گام ، آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف را به شما نشان خواهیم داد.

نکات ابتدایی:

اگر از WordPress.com استفاده می کنید ، نمی توانید افزونه ها را نصب کنید.

ما اغلب از کاربران شکایت می کنیم مبنی بر اینکه آنها نمی توانند منوی پلاگین ها را در داشبورد وردپرس خود ببینند. به این دلیل است که شما از WordPress.com استفاده می کنید که محدودیت های خود را دارد.

شما نمی توانید افزونه ها را در WordPress.com نصب کنید ، مگر اینکه به طرح تجاری آنها ارتقا دهید. از طرف دیگر ، می توانید هر افزونه ای را که می خواهید در وب سایت WordPress.org خود میزبانی شده خارج از جعبه نصب کنید (به تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com با خود میزبانی شده مراجعه کنید).

همانطور که گفته شد ، اکنون بیایید نگاهی به نحوه نصب یک افزونه وردپرس در وب سایت خود بیاندازیم.
روش های نصب افزونه در وردپرس:

1- با استفاده از جستجوی پلاگین وردپرس یک پلاگین نصب کنید

ساده ترین راه نصب افزونه وردپرس استفاده از جستجوی افزونه است. تنها نکته منفی این گزینه این است که یک افزونه باید در فهرست افزونه های وردپرس باشد که فقط به افزونه های رایگان محدود می شود.

قدم اول این است که باید به صفحه افزونه ها -> افزودن افزونه جدید در منطقه مدیریت وردپرس مراجعه کنید.

صفحه ای مانند تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد. با تایپ کردن نام پلاگین یا عملکردی که به دنبال آن هستید ، این افزونه را پیدا کنید. پس از آن ، دسته ای از لیست ها مانند مثال زیر را مشاهده خواهید کرد:

می توانید افزونه ای را که برای شما بهترین است انتخاب کنید. از آنجا که در جستجوی ما، به دنبال WPForms بودیم که بهترین افزونه فرم تماس با وردپرس است ، بر روی دکمه “اکنون نصب شود” کلیک کنید.

اکنون وردپرس افزونه را برای شما بارگیری و نصب می کند. پس از این ، متوجه خواهید شد که دکمه “اکنون نصب شود (Install Now)” به دکمه “فعال سازی (Activate)” تغییر می کند.

یک افزونه وردپرس می تواند روی سایت شما نصب شود ، اما تا زمانی که آن را فعال نکنید کار نمی کند. بنابراین پیش بروید و بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا از آن افزونه در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

همه اینها ، شما اولین پلاگین وردپرس خود را با موفقیت نصب کرده اید.

مرحله بعدی پیکربندی تنظیمات افزونه است. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست به آن نمی پردازیم.

2- با استفاده از آپلود افزونه مدیر وردپرس، یک پلاگین نصب کنید

افزونه های تجاری وردپرس در فهرست افزونه های وردپرس ذکر نشده اند. این پلاگین ها با استفاده از روش اول قابل نصب نیستند.

به همین دلیل وردپرس برای بارگذاری چنین افزونه هایی با روش آپلود همراه است.

ابتدا باید افزونه را از منبع (که یک فایل فشرده خواهد بود) بارگیری کنید.سپس، باید به قسمت مدیریت وردپرس بروید و از قسمت افزونه ها »افزودن جدید بازدید کنید.

پس از آن، بر روی دکمه “بارگذاری افزونه” در بالای صفحه کلیک کنید.

این فرم بارگذاری افزونه را نشان می دهد. در اینجا باید بر روی دکمه “انتخاب فایل (Choose File)” کلیک کنید و فایل افزونه ای را که قبلا بارگیری کرده اید بر روی رایانه خود انتخاب کنید.

پس از انتخاب پرونده ، باید روی دکمه “اکنون نصب شود” کلیک کنید.

اکنون وردپرس فایل افزونه را از رایانه شما بارگذاری کرده و برای شما نصب می کند. پس از پایان نصب پیام موفقیت آمیز مانند این را مشاهده خواهید کرد.

آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف

پس از نصب ، برای شروع استفاده از افزونه باید روی پیوند فعال کردن افزونه کلیک کنید.

باید تنظیمات را متناسب با نیازهای خود انجام دهید. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست به آن نمی پردازیم.

3- با استفاده از FTP پلاگین وردپرس را به صورت دستی نصب کنید

در برخی موارد نادر ، ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما ممکن است محدودیت های پرونده ای داشته باشد که می تواند توانایی شما برای نصب یک افزونه از منطقه مدیر را محدود کند.

در این شرایط ، بهترین شرط شما نصب پلاگین به صورت دستی با استفاده از FTP است.

ابتدا باید فایل منبع افزونه را بارگیری کنید (این یک فایل فشرده خواهد بود). در مرحله بعدی ، باید فایل zip را در رایانه خود استخراج کنید.

با استخراج فایل zip افزونه ، پوشه جدیدی به همین نام ایجاد می شود. این پوشه ای است که شما باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به صورت دستی در وب سایت خود بارگذاری کنید.

شما باید از طریق مدیر FTP به میزبان خود دسترسی پیدا کنید. اگر نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید ، با ارائه دهنده میزبانی وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها سوال کنید.

سرویس گیرنده FTP را در رایانه خود باز کنید و با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم ارائه شده توسط میزبان وب خود به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، باید به پوشه / wp-content / plugins / در وب سایت خود بروید.

بعد ، پوشه ای را که از فایل zip استخراج کرده اید در پوشه / wp-content / plugins / در سرور وب خود بارگذاری کنید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف

پس از بارگذاری پرونده ها ، باید از قسمت مدیریت وردپرس بازدید کرده و بر روی پیوند پلاگین ها در فهرست مدیریت کلیک کنید. خواهید دید که پلاگین شما با موفقیت در صفحه پلاگین ها نصب شده است.

آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف

برای شروع استفاده از آن ، باید روی پیوند فعال سازی در زیر پلاگین کلیک کنید.

پس از فعال سازی ، ممکن است لازم باشد تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. افزونه های وردپرس دارای تنظیمات خاص خود هستند که از یک افزونه به افزونه دیگر متفاوت هستند ، بنابراین ما در اینجا آنها را شرح نمی دهیم.

سوالات متداول درباره نصب پلاگین های وردپرس

در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد نصب پلاگین های وردپرس آورده شده است.

1. چگونه می توان بهترین افزونه های وردپرس را برای نصب در وب سایت خود پیدا کرد؟

بیش از 55000 افزونه وردپرس فقط در پوشه رایگان افزونه وردپرس وجود دارد. بسیاری از موارد دیگر به عنوان پلاگین های برتر در دسترس هستند. این امر یافتن بهترین افزونه را برای ویژگی مورد نیاز افراد مبتدی کمی دشوار می کند.

ما لیستی از تمام افزونه های ضروری وردپرس را که بیشتر وب سایت های وردپرس به آنها نیاز دارند ، تهیه کرده ایم.

ما همچنین یک آموزش دقیق در مورد انتخاب بهترین افزونه وردپرس داریم که در آن به شما نشان می دهیم هنگام جستجوی یک افزونه باید به دنبال چه چیزی باشید.

2. تفاوت پلاگین های نصب شده و فعال چیست؟

وردپرس به شما امکان می دهد افزونه ای نصب کنید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید. برای استفاده از یک افزونه در سایت خود ، باید آن را “فعال” کنید.

با مراجعه به صفحه پلاگین ها ’در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه های فعال را مشاهده کنید. آنها با پس زمینه آبی برجسته خواهند شد.

آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف

افزونه هایی با پس زمینه سفید در وب سایت شما نصب شده اند اما فعال نیستند.

3. آیا باید افزونه های غیرفعال را حذف کنم؟

اگر از افزونه استفاده نمی کنید ، توصیه می شود آن را از وب سایت خود حذف کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به مقاله ما در مورد دلیل حذف پلاگین های غیرفعال در وردپرس مراجعه کنید.

4- چند افزونه می توانم در وردپرس نصب کنم؟

شما می توانید به تعداد مورد نیاز افزونه های وردپرس نصب کنید. تعداد افزونه ها نیست که بر سرعت وب سایت شما تأثیر می گذارد ، بلکه کیفیت آن افزونه ها است. برای اطلاعات بیشتر ، به مقاله ما در مورد تعداد افزونه های وردپرس که باید نصب کنید مراجعه کنید.

5- چگونه پلاگین وردپرس را حذف نصب کنم؟

با مراجعه به صفحه پلاگین ها در قسمت مدیر وردپرس می توانید افزونه وردپرس را حذف نصب کنید. اگر افزونه ای که می خواهید حذف کنید فعلا فعال است ، ابتدا باید آن را غیرفعال کنید. پس از آن ، می توانید به سادگی بر روی لینک حذف کلیک کنید تا از وب سایت خود حذف شود.

آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف

امیدواریم این امر به شما کمک کند تا نحوه نصب افزونه های وردپرس را بیاموزید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس به 3 روش مختلف

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس