روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

زهرا فنودی وردپرس 2021/01/30 208 0

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

?How to install Google Analytics in WordPress

بهترین راه برای شناخت مخاطبان از طریق آمار ترافیک است و این همان چیزی است که گوگل آنالیتیکس به صورت رایگان ارائه می دهد.

در این پست، ما اهمیت گوگل آنالیتیکس و اینکه چگونه می توانید آن را به راحتی در وب سایت وردپرس خود نصب کنید به اشتراک خواهیم گذاشت.

ابتدا توضیح خواهیم داد که چرا Google Analytics مهم است و چگونه می تواند به شما در رشد وب سایت کمک کند.

پس از آن، ما به شما نحوه ثبت نام در یک حساب Google Analytics و بهترین روش برای نصب آن در سایت وردپرس خود را نشان خواهیم داد.

در آخر ، نحوه مشاهده گزارشات ترافیک خود را در گوگل آنالیتیکس توضیح خواهیم داد.

چرا Google Analytics برای بلاگرها مهم است؟

به محض راه اندازی یک وبلاگ ، هدف شماره 1 شما جذب بیشتر بازدید و مشترکان است.گوگل آنالیتیکس ابزاری رایگان است که به شما کمک می کند تا رفتار وبلاگ وردپرس خود را تجزیه و تحلیل کنید. این ابزار به شما آمار دقیقی در مورد بازدید از صفحه وب سایت ، میزان مشارکت کاربر ، میزان پرش ، تجزیه و تحلیل پست ها و موارد دیگر می دهد.

1- چه کسی از وب سایت شما بازدید می کند؟

این قسمت از تجزیه و تحلیل پاسخ می دهد که موقعیت جغرافیایی مخاطبان شما چیست ، کاربر از کدام مرورگر برای بازدید از سایت شما و سایر اطلاعات مهم مانند وضوح صفحه ، پشتیبانی جاوا اسکریپت ، پشتیبانی از Flash ، زبان و موارد دیگر استفاده کرده است.

2- وقتی افراد در وب سایت شما هستند چه کاری انجام می دهند؟

شما می توانید کاربران را در کجای وب سایت شما ، مدت زمان حضورشان در وب سایت شما و نرخ پرش را ردیابی کنید. با استفاده از این اطلاعات ، می توانید نرخ گزاف گویی را کاهش داده و بازدیدهای صفحه خود را افزایش دهید.

همچنین می توانید محبوب ترین مقالات و مقالاتی که عملکرد چندان خوبی ندارند را پیدا کنید و متوجه شوید کاربران شما به دنبال چه نوع محتوایی هستند.

3- چه زمانی افراد از وب سایت شما بازدید می کنند؟

با مشاهده گرمترین ساعات روز برای سایت خود ، می توانید زمان انتشار پست خود را انتخاب کنید. اگر آن منطقه زمانی با منطقه شما سازگار نیست ، می توانید پست خود را برای دیدار با آن ساعت تنظیم کنید.

4- چگونه افراد وب سایت شما را پیدا می کنند؟

این بخش از تجزیه و تحلیل به شما نشان می دهد که کاربران از کجا آمده اند (به عنوان مثال: موتورهای جستجو ، پیوندهای مستقیم ، پیوندهای مراجعه از سایت دیگری).

همچنین به شما نشان می دهد که چند درصد بازدیدکنندگان شما از هر یک از این منابع بوده اند. گوگل آنالیتیکس تفکیک هر یک از این دسته ها را به شما ارائه می دهد. اگر از دسته موتورهای جستجو باشد ، به شما نشان می دهد کدام موتور جستجو بیشترین بازدید را از طریق Google ، Yahoo ، Bing و غیره داشته اید.

تفکیک منابع ارجاع به شما نشان می دهد که با کدام سایت ها باید بیشتر کار کنید. اگر منبع ارجاع اصلی شما فیس بوک است، پس شما باید تمرکز ویژه ای بر روی فیس بوک داشته باشید تا مخاطبان فیس بوک خود گسترش دهید.

اگر منبع ارجاع اصلی شما یک وب سایت خارجی است ، ممکن است بخواهید با آن وب سایت همکاری کنید (مبادله پست مهمان یا چیز دیگری).

5- تعامل مردم با محتوای شما چگونه است؟

تجزیه و تحلیل Google نحوه تعامل کاربران شما با محتوای سایت شما را نشان می دهد. این به شما نشان می دهد که چند درصد کاربر روی کدام پیوند در سایت شما کلیک کرده و موارد دیگر.

با دیدن تعامل کاربر ، می توانید مطالب خود را در پیرامون سلیقه کاربران خود تنظیم کنید. می توانید روی استراتژیهایی که برای سایت شما مفید است تمرکز کنید و از راهکارهای بی نتیجه خودداری کنید.

به زبان ساده ، حدس را از بین ببرید و روی آماری که مهم هستند تمرکز کنید ، بنابراین می توانید براساس داده ها تصمیم بگیرید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس:

Google Analytics به صورت رایگان در دسترس است و همه آنچه برای ثبت نام نیاز دارید یک حساب Google یا Gmail است. مراحل ثبت نام بسیار ساده است ، برای ایجاد حساب Google Analytics خود گام به گام دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: ابتدا باید از ورود به سیستم Google Analytics دیدن کنید.

از شما خواسته می شود با حساب Google خود وارد شوید. اگر قبلا یک حساب Google یا Gmail دارید ، می توانید از آن برای ورود به سیستم استفاده کنید. در غیر این صورت ، می توانید پیش بروید و یک حساب Google برای خود ایجاد کنید.

مرحله 2: هنگامی که با حساب Gmail خود وارد سیستم می شوید ، به صفحه ای مانند تصویر زیر دعوت می شوید. اینجاست که با حساب Gmail خود در Google Analytics ثبت نام می کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

سپس، از شما خواسته می شود یک نام  برای حساب  خود ارائه دهید. این نام در داخل استفاده خواهد شد بنابراین می توانید از هر چیزی مانند نام تجارت خود استفاده کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

مرحله 3: در صفحه بعدی، شما باید بین وب ، برنامه ها یا برنامه ها و وب  یک گزینه را انتخاب کنید. حتما وب را انتخاب کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

پس از آن ، باید نام وب سایت ، URL وب سایت ، کشور و منطقه زمانی را وارد کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

پس از وارد کردن این اطلاعات، روی دکمه Next کلیک کنید. شرایط و خدمات Google Analytics به شما ارائه می شود که باید با آنها موافقت کنید ، بنابراین روی دکمه “موافقم” کلیک کنید.

مرحله 4: اکنون کد رهگیری Google Analytics به شما ارائه می شود. می توانید این کد رهگیری را کپی کنید زیرا بسته به روشی که برای نصب استفاده می کنید باید آن را در سایت وردپرسی خود وارد کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

به محض نصب کد در سایت وردپرس، پیشنهاد می کنیم برگه مرورگر تجزیه و تحلیل را باز بگذارید.

اکنون که حساب Google Analytics را راه اندازی کرده اید ، بیایید نگاهی به نحوه نصب Google Analytics در وردپرس بیندازیم.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس:

چند روش مختلف برای تنظیم Google Analytics در وردپرس وجود دارد و ما به منظور راحتی شما آسان ترین روش را بیان می کنیم.

نصب Google Analytics برای وردپرس توسط MonsterInsights

MonsterInsights محبوب ترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است. بیش از 1 میلیون وب سایت از آن استفاده می کند از جمله Bloomberg ، PlayStation ، Zillow .

MonsterInsights در دو نسخه ،رایگان و تجاری در دسترس است. در این آموزش، ما از نسخه رایگان MonsterInsights استفاده خواهیم کرد.

اگر ویژگی های پیشرفته تری مانند ردیابی تجارت الکترونیکی ، ردیابی تبلیغات ، ردیابی نویسنده و غیره را می خواهید ، می توانید از نسخه MonsterInsights Pro استفاده کنید. روند تنظیم آنها یکسان است.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه MonsterInsights است.

پس از فعال شدن ، این افزونه مورد جدیدی از منو با عنوان “Insights” را به فهرست مدیریت WordPress شما اضافه می کند. با کلیک بر روی آن وارد صفحه ای به شکل زیر می شوید:

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

 در تصویر بالا ابتدا از شما خواسته می شود که دسته ای را برای وب سایت خود (وب سایت تجاری ، وبلاگ یا فروشگاه آنلاین) انتخاب کنید. یکی را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “ذخیره و ادامه” کلیک کنید.

در مرحله بعدی ، باید روی دکمه “Connect MonsterInsights” کلیک کنید.

با این کار یک پنجره بازشو ظاهر می شود که حساب های Google را به شما منتقل می کند و از شما خواسته می شود وارد سیستم شوید یا اگر از قبل وارد سیستم شده اید یک حساب Google را انتخاب کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

در مرحله بعدی ، از شما خواسته می شود که به MonsterInsights اجازه دهید به حساب Google Analytics شما دسترسی پیدا کند.

برای ادامه بر روی دکمه “Allow” کلیک کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

مرحله آخر انتخاب نمایه ای است که می خواهید ردیابی کنید. شما باید وب سایت خود را اینجا انتخاب کنید و سپس برای ادامه بر روی دکمه “Complete Connection” کلیک کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

MonsterInsights ، اکنون Google Analytics را در وب سایت شما نصب می کند. پس از آن ، از شما خواسته می شود تنظیمات توصیه شده وب سایت خود را انتخاب کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها مفید است. اگر از افزونه پیوند وابسته (affiliate link) استفاده می کنید ، پس باید مسیری را که برای پوشاندن پیوندهای وابسته استفاده می کنید اضافه کنید. با این کار می توانید پیوندهای وابسته خود را در Google Analytics ردیابی کنید.

برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه Save and Continue کلیک کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

در مرحله بعدی ، MonsterInsights افزونه های پولی را به شما نشان می دهد که در صورت ارتقا به PRO می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. به راحتی می توانید بر روی دکمه “Save and Continue” کلیک کنید و از این مرحله صرف نظر کنید.

پس از آن از شما خواسته می شود که افزونه WPForms را نصب کنید که بهترین افزونه فرم تماس با وردپرس است.در صورت تمایل می توانید آن را نصب کنید و در غیر اینصورت روی “Skip this Step’ ” کلیک کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

 

اکنون شما با موفقیت Google Analytics را در سایت وردپرس خود نصب و راه اندازی کرده اید.

توجه: باید مقداری زمان به گوگل آنالیتیکس بدهید تا بتواند نمایش درستی از آمار وب سایت را به شما ارائه دهد.

روش نصب گوگل آنالیتیکس

روش نصب گوگل آنالیتیکس

بهترین قسمت درباره MonsterInsights این است که می توانید گزارشات Google Analytics خود را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید. برای بررسی مروری سریع بر روی داده های تجزیه و تحلیل خود ، به سادگی به صفحه گزارشات مراجعه کنید.

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

روش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.نظرات ( 0 )

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس