آموزش نصب افزونه Wordfence در وردپرس

admin امنیت, وردپرس 2021/02/27 363 0

آموزش نصب افزونه Wordfence

?How to install Wordfence plugin in WordPress

امنیت وب سایت باید یکی از بزرگترین نگرانی های هر مدیر وب سایت باشد. هر زمان خرابی در وب سایت شما مستقیما بر درآمد وب سایت شما تأثیر می گذارد و توقف طولانی مدت می تواند بازدیدکنندگان را برای همیشه از دست بدهد. با استفاده از یک افزونه امنیتی می توان از حملات سایبری جلوگیری کرد . در این پست به  آموزش نصب افزونه Wordfence در وردپرس می پردازیم و مزایای استفاده از این افزونه امنیتی را بررسی می کنیم.

چگونه Wordfence Security می تواند از وب سایت شما محافظت کند؟

روش های زیادی وجود دارد که می توانید از وب سایت خود محافظت کنید که یکی از این روش ها نصب افزونه امنیتی است. افزونه Wordfence Security ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید. این افزونه با بیش از 2 میلیون نصب فعال، محبوب ترین افزونه امنیتی است و می تواند از وب سایت شما در برابر حملات سایبری محافظت کند.

افزونه Wordfence ، از هکرها ، DDoS و بدافزارها محافظت می کند. این امر تا حدی توسط فایروال برنامه وب انجام می شود که می تواند به راحتی ترافیک مخرب را ردیابی کند. پایگاه داده این امکان را برای شما فراهم می کند تا تمام بدافزارهای متداول را که به وب سایت ها حمله می کنند شناسایی کند.

یکی از بهترین ویژگی های این افزونه برقراری ارتباط با کلیه وب سایت هایی است که افزونه Wordfence را اجرا می کنند. این بدان معنی است که اگر وب سایت A توسط هکر Z مورد حمله قرار بگیرد ، وب سایت B می تواند به طور خودکار هکر Z را مسدود کند قبل از اینکه او بخواهد عمل مخربی را در وب سایت دیگری امتحان کند.

بنابراین هرچه تعداد بیشتری وب سایت از Wordfence استفاده کنند، برای همه بهتر است. تعداد ویژگی ها و سفارشی سازی امنیتی این افزونه برای هر نوع وب سایتی مناسب است.

آموزش نصب افزونه Wordfence در وردپرس

Wordfence Security افزونه ای قدرتمند و محبوب است که فایروال و اسکنر امنیتی را فراهم می کند. این برنامه دارای ویژگی های امنیتی است و شامل جدیدترین قوانین فایروال ، امضاهای بدافزار و آدرس های IP مخرب است که برای ایمن نگه داشتن وب سایت شما نیاز دارد.

احراز هویت دو عاملی و مجموعه ای از ویژگی های اضافی را به آن اضافه کنید و Wordfence به یکی از جامع ترین راه حل های امنیتی وردپرس امروزه تبدیل می شود. این افزونه شامل انواع ابزارهای امنیتی است و از سایت شما در همه جبهه ها محافظت می کند.توانایی های این افزونه عبارتند از :

  1. فایروال وردپرس
  2. اسکنر امنیتی برای وردپرس
  3. ورود به سیستم امنیت
  4. Wordfence Central
  5. ابزارهای امنیتی

نحوه تنظیم افزونه Wordfence Security:

مرحله 1: پلاگین را نصب و فعال کنید

با مراجعه به پیشخوان وردپرس و بخش افزونه ها، گزینه افزودن جدید را کلیک کنید.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

Wordfence Security را در کادر جستجو وارد کنید. با این کار پلاگین های اضافی ای که ممکن است برای شما مفید به نظر برسند ، فراخوانی می شوند.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

در بین افزونه های نمایش داده شده افزونه Wordfence Security را پیدا کنید و روی دکمه “اکنون نصب شود” کلیک کرده و افزونه را برای استفاده فعال کنید. 

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

مرحله 2: به داشبورد پلاگین دسترسی پیدا کنید

در پنل مدیریت سمت چپ ، بر روی Wordfence کلیک کرده و گزینه Dashboard را انتخاب کنید. با این کار صفحه تنظیمات اصلی افزونه را مشاهده می کنید. تمام اطلاعاتی که باید ببینید در این صفحه وجود دارد، اطلاعاتی شامل آخرین اسکن ، بدافزار مسدود شده ، آدرس های IP مسدود شده و …

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

مرحله 3: گزینه های داشبورد را پیکربندی کنید

هنگامی که بر روی قسمت داشبورد پلاگین کلیک کنید ، خواهید دید که در اینجا  می توانید انواع داده ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید تنظیمات عمومی افزونه Wordfence را تنظیم کنید. برای باز کردن آنها ، کافیست روی برگه “Global Options” کلیک کنید.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

می بینید که چند گزینه پیکربندی برای انجام وجود دارد. پیش بروید و مواردی را که مناسب می دانید پر کنید.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

مرحله 4: گزینه Firewall را بررسی کنید

اکنون می توانید بر روی گزینه “Firewall” کلیک کرده و آن را بررسی کنید. گزینه پیوند را در زیر زبانه اصلی “Wordfence” در قسمت منوی سمت چپ مشاهده خواهید کرد.

پس از ورود به صفحه ، می توانید گزینه های مسدود کردن خود را تنظیم کرده و تمام آدرس های IP مورد نظر برای مسدود کردن را مدیریت کنید.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

اکنون ، بر روی زبانه “Firewall” کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات خود را در این قسمت مدیریت کنید. این گزینه ها را متناسب با صلاح دید خود تنظیم کنید.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

مرحله 5: فایروال Wordfence را بهینه کنید

در بخش Firewall ، دکمه ای با عنوان “Firewall Wordfence” را بهینه کنید. این بخش مهمی از مراحل نصب است.

مهمترین قسمت این پلاگین امنیتی فایروال است. چرا که از اکثر فعالیتهای مخرب در وب سایت شما جلوگیری می کند. اکنون بر روی آن دکمه کلیک کنید.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود که یک سیستم آزمایشی را برای تعیین بهترین تنظیمات برای استفاده اجرا می کند. اگر مبتدی هستید حتما توصیه های Wordfence را انتخاب کنید.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

پس از بارگیری فایل .htaccess بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید و این روند را تا پایان ادامه دهید.

مرحله ششم: تنظیم احراز هویت دو عاملی

Wordfence با قابلیت تنظیم احراز هویت دو عاملی برای امنیت بیشتر در ورود به سیستم همراه است. روی پیوند Login Security کلیک کنید. پس از ورود به صفحه ، می بینید که چند گزینه وجود دارد که می توانید تنظیم کنید و در صورت تمایل احراز هویت دو عاملی را انجام دهید.

آموزش نصب افزونه Wordfence

آموزش نصب افزونه Wordfence

مرحله 7: اسکن را در صورت لزوم انجام دهید

اکنون می توانید بر روی گزینه “Scan” کلیک کنید. از اینجا می توانید در هر زمان اسکن سایت خود را انجام دهید. به سادگی بر روی دکمه “start new scan” کلیک کنید.

نسخه رایگان همراه با اسکن پیش فرض 24 ساعته خودکار است. پس از اسکن ، لیست کاملی از مشکلات موجود را مشاهده خواهید کرد.

آموزش نصب افزونه Wordfence در وردپرس

همچنین می توانید گزینه های اسکن و زمانبندی را نیز تنظیم کنید.

مرحله 8: مشاهده تب ابزارها

این پلاگین چند مکانیزم موجود را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

اکنون شما پلاگین Wordfence Security را با موفقیت نصب و راه اندازی کردید. در هر زمان می توانید تنظیمات خود را تغییر داده و وب سایت خود را اسکن کنید. به یاد داشته باشید ویژگی های بسیاری وجود دارد که منحصر به نسخه تجاری Wordfence است و شما می توانید در هر زمان آن را ارتقا دهید ، اما نسخه رایگان بدون هیچ مشکلی قادر به محافظت از وب سایت شما خواهد بود.

آموزش نصب افزونه Wordfence

جمع بندی :

امنیت یکی از بزرگترین نگرانیهایی است که هر توسعه دهنده وب سایت در دنیای امروز با آن روبرو خواهد شد. هکرهایی که تلاش می کنند اطلاعات ارزشمندی را از وب سایت شما یا فقط افرادی که دوست دارند وب سایت های دیگران را برای تفریح از بین ببرند ، زیاد هستند. این افراد می توانند باعث خرابی وب سایت شما شوند و زمان خرابی باعث از دست دادن سود برای کسب و کار شما خواهد شد.

صرف نظر از اینکه چه کسی وب سایت شما را هدف قرار داده است ، شما باید آماده باشید و یک سیستم امنیتی برای مقابله با آنها داشته باشید. همچنین باید از وب سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا از خسارات ناشی از هکرها ایمن شوید. تا زمانی که امنیت را جدی گرفته و فعالانه برای محافظت از وب سایت خود تلاش می کنید باید بتوانید از هرگونه نفوذ امنیتی جدی جلوگیری کنید.

آموزش نصب افزونه Wordfence در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس