چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

زهرا فنودی وردپرس, ووکامرس 2021/01/27 279 0

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

?How to Translate  WooCommerce Store

آیا تا کنون به ترجمه فروشگاه ووکامرس خود به سایر زبان ها فکر کرده اید؟

اغلب صاحبان فروشگاه های جدید فکر می کنند که برای هر زبان به وب سایت جداگانه ای نیاز دارند. این تصوری غلط است و شما می توانید فروشگاه ووکامرس موجود خود را به چندین زبان ترجمه کنید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه فروشگاه WooCommerce خود را با استفاده از دو روش مختلف ترجمه کنید.

دلایل ترجمه فروشگاه ووکامرس چیست؟

طبق یک مطالعه اخیر، 75% از مشتریان ترجیح می دهند محصولات را به زبان مادری خود خریداری کنند.

مشاهده اطلاعات محصول به زبان محلی خود به مشتریان در تصمیم گیری سریعتر کمک می کند. این امر همچنین تجربه بهتری برای مشتری ایجاد می کند که منجر به فروش بیشتر می شود.

ترجمه فروشگاه آنلاین خود به چندین زبان به ویژه درموارد زیر بسیار مفید است:

  • شما در سطح بین المللی تجارت می کنید و اکثر مشتریان شما به زبان های دیگر صحبت می کنند.
  • شما محصولات دیجیتال می فروشید که به چند زبان موجود است.
  • شما مخاطبان چندین کشور و منطقه را هدف قرار داده اید که دارای زبان بومی یکسانی نیستند.

بهترین روش ترجمه فروشگاه ووکامرس با استفاده از یک افزونه چند زبانه وردپرس است. در ادامه این پست به معرفی دو افزونه  وردپرس می پردازیم که می توانند فرآیند ترجمه را به خوبی انجام دهند.

1- ترجمه سایت ووکامرس با TranslatePress

2- ترجمه سایت ووکامرس با Wpml

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

روش شماره 1: استفاده از TranslatePress برای ترجمه فروشگاه WooCommerce

TranslatePress بهترین افزونه ترجمه برای وردپرس است. به شما امکان می دهد متن را در سایت خود از طریق یک رابط نقطه و کلیک به راحتی ترجمه کنید.

ابتدا باید افزونه TranslatePress را نصب و فعال کنید.

توجه: برای ترجمه سایت خود به یک زبان دیگر می توانید از نسخه رایگان TranslatePress استفاده کنید. برای زبان های نامحدود ، به نسخه Pro TranslatePress نیاز دارید.

پس از فعال سازی ، باید افزونه Extra Languages را برای TranslatePress نصب و فعال کنید. به سادگی این مورد را از حساب TranslatePress بارگیری کنید.

پس از فعال کردن افزونه Extra Languages ، به  تنظیمات TranslatePress در مدیریت وردپرس خود بروید. در اینجا، برای وارد کردن کلید لایسنس خود ، باید روی برگه لایسنس کلیک کنید.

سپس کلید مجوز خود را در قسمت حساب خود در وب سایت TranslatePress پیدا خواهید کرد. آن را کپی کرده و در باکس فعالسازی جایگذاری کنید و سپس بر روی دکمه فعال سازی مجوز کلیک کنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

سپس  بر روی تب General کلیک کنید. در اینجا ، باید بررسی کنید که زبان پیش فرض شما به درستی تنظیم شده است. شما همچنین باید زبان (های) اضافی را برای استفاده در فروشگاه خود انتخاب کنید.

برای افزودن یک زبان ، آن را از لیست کشویی انتخاب کرده و سپس روی دکمه افزودن در کنار آن کلیک کنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

فرآیند گفته شده را برای همه زبانهایی که می خواهید برای فروشگاه خود استفاده کنید، تکرار کنید.

همچنین می توانید تنظیمات دیگر را در اینجا سفارشی سازی کنید. به عنوان مثال، شما می توانید نحوه نمایش انتخابگر زبان در سایت خود را انتخاب کنید. چندین گزینه مختلف برای انتخاب وجود دارد.

پس از ایجاد تغییرات ، روی دکمه “ذخیره تغییرات” در پایین صفحه کلیک کنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

اکنون که تنظیمات اصلی را پیکربندی کرده اید، نوبت به ترجمه فروشگاه ووکامرس می رسد. برای راه اندازی ویرایشگر ترجمه ، کافیست روی برگه Translate site در بالا کلیک کنید.

انواع روش های ترجمه فروشگاه ووکامرس

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

ویرایشگر ترجمه در TranslatePress ، پیش نمایش مستقیمی از وب سایت شما در سمت راست و صفحه ترجمه در ستون سمت چپ را نشان می دهد.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

 

روی هر پیوندی که در این قسمت مشاهده می کنید، کلیک کنید تا به صفحات مختلف سایت خود بروید. در پانل پیش نمایش ، می توانید ماوس خود را به متن مورد نظر جهت ترجمه حرکت دهید و سپس بر روی نماد Blue pencil کلیک کنید تا  متن انتخاب شده ویرایش شود.

سپس صفحه ترجمه را در سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد. به سادگی می توانید ترجمه ها را برای آن متن تایپ کنید. این کار را می توانید برای هر زبان (های) سایت خود انجام دهید.
پس از پایان کار ، فراموش نکنید که بر روی دکمه “ذخیره ترجمه” در بالای صفحه کلیک کنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

اکنون برای دیدن محصول ترجمه شده خود به وب سایت خود مراجعه کنید. کافی است بر روی switcher language کلیک کرده و آن را به زبان مورد نظر خود تغییر دهید.

متنی که به صورت خودکار توسط وردپرس و پلاگین های شما ایجاد می شود باید به طور خودکار ترجمه شود.

توجه: در صورت تمایل می توانید ترجمه خود را برای این متن ایجاد کنید. متن ایجاد شده توسط وردپرس یا پلاگین ها با یک نماد مداد سبز در ویرایشگر ترجمه TranslatePress نشان داده می شود.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

شما می توانید بقیه صفحه محصول WooCommerce و متن سایت خود را در ویرایشگر ترجمه ترجمه کنید.

نکته: همچنین می توانید وب سایت خود را با استفاده از TranslatePress و Google Translate به طور خودکار ترجمه کنید. برای انجام این کار ، باید یک حساب Google Cloud ایجاد کنید و یک کلید API تنظیم کنید.

برای تنظیم ترجمه های خودکار ، به صفحه تنظیمات TranslatePress و صفحه ترجمه خودکار بروید. باید برای فعال کردن ترجمه خودکار بله را انتخاب کنید و سپس قسمت Google API  را پر کنید.

اگر نمی خواهید مراحل ایجاد کلید API را طی کنید ، می توانید از Google Translate دستی استفاده کنید. برای این کار ، کافی است بخشهایی از متن را در Google Translate کپی کرده و سپس ترجمه را در ویرایشگر ترجمه جایگذاری کنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

روش شماره 2: استفاده از WPML برای ترجمه فروشگاه WooCommerce

افزونه WPML یک افزونه ترجمه بسیار محبوب برای وردپرس است و دارای رابط کاربری آسان است .به شما امکان می دهد سایت خود را به ارائه دهندگان ترجمه شخص ثالث متصل کنید. افزونه Wpml می تواند ترجمه خودکار ماشین را نیز فراهم کند.

ابتدا باید برای یک حساب کاربری در وب سایت WPML ثبت نام کنید. برای ترجمه WooCommerce به برنامه CMS چند زبانه نیاز دارید.

در مرحله بعدی، باید پلاگین WPML را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن، روی پیوند “اکنون ثبت نام کنید” که در صفحه پلاگین های خود مشاهده خواهید کرد، کلیک کنید. سپس ، باید کلید مجوز خود را وارد کنید. این را در حساب خود در وب سایت WPML خواهید یافت.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

سپس، به صفحه افزونه ها »افزودن جدید» صفحه Commercial بروید.در این صفحه فهرستی از سایر پلاگین هایی که همراه این افزونه باید نصب شوند وجود دارند. نام این افزونه ها به شرح زیر است:

  • String Translation
  • Translation Management
  • Media Translation
  • WooCommerce Multilingua
چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

سپس ، به پایین پیمایش کنید و کادر “فعال سازی پس از بارگیری” را علامت بزنید. پس از آن ، ادامه دهید و بر روی دکمه بارگیری کلیک کنید. افزونه های شما به طور خودکار برای شما بارگیری ، نصب و فعال می شوند.

در این مرحله شما پیامی با عنوان “Operation complete” را مشاهده می کنید.

اکنون،در تنظیمات افزونه Wpml به صفحه Languages بروید. باید زبان  را برای محتوای فعلی خود انتخاب کنید ، سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

اکنون وقت آن است که زبانهایی را برای سایت خود فعال کنید. فقط کافیست کادر کناری مواردی را که می خواهید استفاده کنید علامت بزنید.

انواع روش های ترجمه فروشگاه ووکامرس

گزینه های زبان در سایت شما در یک تعویض کننده زبان ظاهر می شوند.
WPML از شما می خواهد که ترتیب زبان ها را انتخاب کنید. همچنین باید انتخاب کنید اگر ترجمه ای برای یک صفحه یا محصول خاص از دست رفته باشد، چه کاری انجام شود.

 

شما می توانید سوئیچر زبان را به منوی پیمایش خود اضافه کنید. متناوبا ، می توانید آن را به یک ابزارک یا قسمت پایین صفحه وب خود اضافه کنید.

در آخر، شما می توانید در بالا یا پایین محتوای خود به ترجمه ها پیوند دهید. اگر این گزینه را فعال کنید ، می توانید شکل ظاهری این پیوندهای ترجمه را انتخاب کنید. همچنین پیش نمایشی از محتوای ترجمه شده خود را خواهید دید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

اکنون روی دکمه Next کلیک کنید. سپس WPML از شما سوال می شود که آیا می خواهید قالب ها و اطلاعات پلاگین را به WPML.org ارسال کنید. در صورت نیاز به پشتیبانی ، این امر می تواند به سرعت بخشیدن کارها کمک کند.

اگر قبلا این کار را نکرده اید ، باید مجوز سایت خود را وارد کنید. اگر قبلا آن را وارد کرده اید ، کافیست روی دکمه Next کلیک کنید.

پس از آن ، برخی توصیه ها برای نصب سایر مولفه ها را مشاهده خواهید کرد. اگر قبلا افزونه های اضافی WPML را نصب و فعال نکرده اید، می توانید این کار را اینجا انجام دهید.

سپس، روی پیوند “Skip and Finish” کلیک کنید تا مرحله راه اندازی بسته شود.

اکنون باید مرحله راه اندازی WooCommerce Multilingual را مشاهده کنید. برای شروع تنظیمات ترجمه فروشگاه WooCommerce خود ، کافیست روی دکمه “Let’s continue” کلیک کنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

ابتدا از شما خواسته می شود که ترجمه های از دست رفته را برای صفحات فروشگاه خود ایجاد کنید. فقط کادر “ایجاد ترجمه های از دست رفته” را علامت گذاری کرده و برای ادامه کلیک کنید.

در برگه Global Attributes ، به سادگی بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

WPML از شما سوال می کند که آیا می خواهید چندین ارز را فعال کنید. در صورت انجام این کار ، قبل از کلیک روی دکمه ادامه ، کادر “فعال کردن حالت چند ارزی” را علامت بزنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

در بخش گزینه های ترجمه ، WPML از شما سوال می کند که آیا می خواهید محصولات حتی اگر ترجمه نشده باشند را نشان دهید. هر کدام را که ترجیح می دهید انتخاب کنید سپس روی دکمه ادامه کلیک کنید.

در برگه بعدی ، فقط کافی است پیش بروید و روی دکمه “Close setup” کلیک کنید.

در مرحله بعدی ، به سربرگ WooCommerce »WooCommerce Multilingual در مدیر وردپرس خود بروید. شما باید لیست محصولات خود را در جدول محصول مشاهده کنید. ستونی جدید وجود خواهد داشت که زبانهایی را که هنگام تنظیم WPML انتخاب کرده اید نشان می دهد.

برای ترجمه یک صفحه ، کافیست روی نماد + برای زبان انتخابی خود کلیک کنید. سپس صفحه ترجمه محصول را مشاهده خواهید کرد. می توانید فیلدها را از نسخه اصلی کپی کنید یا متن ترجمه شده را به سادگی تایپ کنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

در زیر این ، شما همچنین می توانید متن دیگری را برای محصول ترجمه کنید.

پس از تکمیل ترجمه ، به پایین صفحه بروید. در اینجا ، باید کادر “Translation is complete” را علامت بزنید و سپس روی دکمه “ذخیره و بستن” کلیک کنید.

اکنون ، لیست محصولات خود را دوباره مشاهده خواهید کرد. نماد + برای محصول و زبان ترجمه شده شما به یک نماد مداد تبدیل شده است. برای ویرایش ترجمه می توانید روی این کلیک کنید.

 

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

اکنون می توانید محصول خود را به همین روش به زبان های دیگر ترجمه کنید. ما صفحه محصولات کت و شلوار خود را به فرانسه ، آلمانی ، ایتالیایی و اسپانیایی ترجمه کردیم.

برای افزودن تصاویر به صفحات ترجمه شده خود ، به صفحه WPML »Media Translation در مدیریت وردپرس خود بروید.

سپس ، بر روی نماد + برای تصویر انتخاب شده خود کلیک کنید. شما یک پنجره بازشو خواهید دید که در آن فقط باید نام تصویر را تایپ کنید. همچنین می توانید تصویر متفاوتی را برای استفاده برای نسخه ترجمه شده انتخاب کنید.

وقتی آماده شدید ، روی دکمه “ذخیره ترجمه رسانه” کلیک کنید.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

نکته: برای ترجمه دسته بندی محصولات خود ، کافیست روی برگه «دسته بندی ها» کلیک کنید و آنها را به همان روشی که محصولاتتان ترجمه می کنند، ترجمه کنید.

هنگامی که محصول خود را ترجمه کردید، کاربران می توانند آن را به زبان خود در وب سایت شما مشاهده کنند. WPML متن تولید شده توسط وردپرس مانند “Add to cart” را به طور خودکار به زبان کاربر نیز ترجمه خواهد کرد.

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

چگونه فروشگاه ووکامرس را ترجمه کنیم؟

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.نظرات ( 0 )

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس