آموزش کار با افزونه Slider Revolution

زهرا فنودی وردپرس 2021/02/25 74 0

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

?How to work with Slider Revolution plugin

در این پست،ما قصد داریم افزونه Slider Revolution را بررسی کنیم، افزونه ای که به شما امکان می دهد محتوای غنی و پویا در وب سایت های وردپرس خود ایجاد کنید.

امروزه ، اسلایدرها و چرخ فلک ها مهمترین عناصر سازنده هر وب سایت هستند. به طور خاص ، وقتی نوبت به طرح ایده یا کمپین جدید می رسد ، اسلایدرها یکی از بهترین روش ها برای برجسته کردن آن و جذب بازدیدکنندگان جدید هستند.

اگر می خواهید اسلایدرهای زیبایی برای وب سایت خود ایجاد کنید ، نمی توانید با Slider Revolution اشتباه کنید. انبوهی از ویژگی های قدرتمند ، این افزونه را برای هزاران متخصص وردپرس به گزینه شماره 1 تبدیل کرده است.

اما قبل از شروع کار، باید ذکر کنیم که افزونه Slider Revolution یک افزونه رایگان وردپرس نیست.در برخی از موارد در پوشه قالب گنجانده شده است و نیازی به هزینه جداگانه نیست اما در برخی از قالب ها نیز وجود ندارد و باید به صورت مجزا خریداری شود.

1- نصب و فعال سازی افزونه Slider Revolution :

اگر قالبی را به همراه افزونه Slider Revolution خریداری کرده ایدابتدا به افزونه ها بروید، در بالای صفحه اعلانی را با تمام افزونه های پیشنهادی که باید همراه با قالب خود نصب کنید مشاهده خواهید کرد. یکی از این افزونه ها Slider Revolution است.

بر روی شروع نصب پلاگین ها کلیک کنید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

در لیست افزونه ها ، کادر کنار Slider Revolution را علامت بزنید و روی دکمه Install کلیک کنید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

پس از نصب افزونه، اعلانی را مشاهده می کنید که می گوید پلاگین با موفقیت نصب شد. زمان بازگشت به نصب افزونه های مورد نیاز است.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

حالا دوباره افزونه را انتخاب کنید و این بار روی فعال سازی کلیک کنید تا فعال شود.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

نسخه رایگان افزونه Slider Revolution اکنون نصب و فعال شده است. پس از تازه کردن صفحه ، آن را در نوار کناری صفحه مدیریت خود مشاهده خواهید کرد.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

2- نصب نسخه پولی Slider Revolution

روند نصب Slider Revolution تفاوت چندانی با نصب هیچ افزونه دیگری ندارد.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

اولین کاری که باید بعد از خرید و دانلود این افزونه انجام دهید، رفتن به این مسیر است: داشبورد -> افزونه ها -> افزودن مورد جدید.
روی دکمه بارگذاری پلاگین در نزدیکی بالای صفحه کلیک کنید.
آموزش کار با افزونه Slider Revolution
فایلی را که خریداری کرده اید پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سپس روی Install Now کلیک کنید.
و سپس اقدام به فعال سازی افزونه کنید.
3- اولین قدم ها با Slider Revolution
اکنون که افزونه Slider Revolution را نصب و فعال کرده اید، آماده ایجاد اسلایدرهای خیره کننده هستید. اما قبل از اینکه شروع به ساختن اسلایدرهای فوق العاده خود با این پلاگین کنید، تنظیمات اساسی وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را تغییر دهید.

3-1 تنظیمات ریسپانسیو اسلایدر

احتمالا تاکنون اهمیت ریسپانسیو را می دانید. نکته نهایی این است که بیشتر بازدیدهای وب سایت این روزها از طریق دستگاه های تلفن همراه است. بنابراین، می خواهید مطمئن شوید که اسلایدر شما بدون توجه به دستگاهی که در آن مشاهده شده ، به همان اندازه خوب به نظر می رسد.

برای تنظیم گزینه های اصلی ریسپانسیو بودن برای افزونه اسلایدر رولوشن،از داشبورد وردپرس خود به Slider Revolution -> Globals بروید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

بسیاری از تنظیمات را در اینجا خواهید یافت، اما ما فقط روی موارد مربوط به ریسپانسیو بودن اسلایدرهای خود تمرکز خواهیم کرد:

اگر از قبل همه چیز را در مورد ریسپانسیو بودن می دانید، از بخش بعدی صرف نظر کنید. فقط مطمئن شوید که اعداد موجود در تصویر بالا را در قسمت های مربوطه کپی کنید. در غیر این صورت ، ادامه مطلب را بخوانید تا معنای واقعی این اعداد را بدانید.

3-2 دستگاهها و اندازه آنها

هر دستگاه دارای اندازه خاص خود است که در پیکسل نشان داده می شود. عرض مانیتورهای استاندارد رومیزی 1920px است. بنابراین ، ما برای اطمینان از حداکثر پهنایی که با آن کار می کنیم ، این عدد را در قسمت Desktop Grid With وارد می کنیم.

قسمت بعدی مربوط به دستگاه های نوت بوک است که شامل همه لپ تاپ ها ، مک بوک ها و تبلت های افقی است. برای اطمینان از اینکه همه آنها تحت پوشش هستند ، باید حداکثر عرض مورد نظر را برای مشاهده کاربران سایت لپ تاپ وارد کنید. بگذارید فرض کنیم که 1600 پیکسل است.

اکنون زمان تنظیم عرض برای صفحه های عمودی است. در اینجا، فرض می کنیم که حداکثر عرض بالاتر از 778px (عرض iPad) نخواهد بود.

یادداشت سریع – در صورت تمایل ، می توانید از یک عرض برای صفحه های افقی و عمودی استفاده کنید. در این صورت ، عددی که باید در قسمت Tablet Grid Width وارد کنید 1025 است.جدا کردن عرض برای این دو دسته بهتر کار می کند. دلیل این امر این است که لپ تاپ ها و تبلت های افقی نسبت عرض بیشتری نسبت به تبلت های افقی و عمودی دارند.

آخرین مورد، شما باید عرض دستگاههای تلفن همراه را تنظیم کنید. این می تواند مشکل باشد زیرا تلفن های همراه در انواع مختلف وجود دارند. وارد کردن یک عدد خیلی بزرگ یا خیلی کوچک می تواند انواع مسائل را ایجاد کند. توصیه ما این است که در اینجا از 500px بالاتر نروید ( عدد 480px تنظیمات پیش فرض است).

به عنوان مثال ، اگر تصمیم دارید 600 پیکسل کار کنید و متن یا تصاویری دارید که در کل پهنای صفحه وجود دارد ، ممکن است شخصی که دارای دستگاه همراه با صفحه نمایش کوچکتر است ، کل صفحه را نبیند. شما باید مطمئن شوید که اطلاعات شما برای همه کاربران ، به ویژه کاربران تلفن همراه قابل مشاهده است. طبق آمار ، در سال 2018 ، 52.2 درصد از کل بازدید وب سایت ها در سراسر جهان از طریق تلفن های همراه ایجاد شده است.

پس از پر کردن تمام قسمت ها ، فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

4- ایجاد و سفارشی کردن اولین اسلایدر خود

اکنون که تنظیمات عمومی مربوط به ریسپانسیو را پیکربندی کردیم ، آماده ایجاد اولین اسلایدر خود هستیم. به برگه Slider Revolution بروید و روی New Blank Module کلیک کنید:

5- اسلایدر خود را نامگذاری کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به اسلایدر خود یک نام بدهید. به دنبال بخش نامگذاری ماژول در سمت راست (زیر تب Title) باشید. اولین اسلایدر خود را “My First Slider Revolution” خواهیم نامید – این همان چیزی است که شما باید در قسمت عنوان وارد کنید. قسمت زیر آن برای “Slider Alias” اختصاص داده شده است. نام اسلایدر نیز باید در اینجا باشد، فقط به صورت کوچک و با خط تیره بین کلمات به جای فاصله. بعدا از این Slider Alias برای افزودن اسلایدر خود به صفحه ای در وب سایت خود استفاده خواهید کرد.

6- انتخاب نوع مناسب اسلایدر

مورد بعدی که باید انجام دهید انتخاب نوع اسلایدری است که می خواهید ایجاد کنید. نگاهی به تصویر زیر بیندازید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

در زبانه طرح بندی سه نوع وجود دارد – اسلایدر ، صحنه و چرخ فلک.

  • اسلایدر: اگر بیش از یک اسلاید دارید باید این نوع را انتخاب کنید.
  • صحنه: هنگامی که فقط یک اسلاید دارید باید این نوع را انتخاب کنید. اگر صحنه را انتخاب کنید ، گلوله ها و پیکان های ناوبری به طور خودکار پنهان می شوند.
  • چرخ فلک : اگر می خواهید چند اسلاید را همزمان نشان دهید ، این نوع را انتخاب کنید. اسلایدها به صورت شعاعی و با جلوه سه بعدی (با استفاده از فاصله و عمق میدان) چرخانده می شوند.

اکنون که نوع اسلایدری را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کرده اید ، چند تنظیم دیگر وجود دارد که می توانید برای سهولت کار با Slider Revolution تنظیم کنید.

7- تنظیم اندازه اسلایدر

گزینه دوم در زیر برگه Layout به شما امکان می دهد اندازه پیش فرض را برای هر لغزنده جداگانه انتخاب کنید. ابتدا باید تصمیم بگیرید که برای چه کاری از اسلایدر خود استفاده کنید. اگر می خواهید یک اسلایدر کوچک ایجاد کنید ، یا اگر می خواهید قسمت خاصی از صفحه خود را متحرک کنید ، احتمالا می خواهید گزینه “خودکار” را انتخاب کنید. از طرف دیگر ، اگر می خواهید یک اسلایدر بزرگ ایجاد کنید (که معمولا در بالای صفحه نمایش داده می شود) ، بسته به نیازهای خاص خود ، باید “عرض کامل” یا “تمام صفحه” را انتخاب کنید.

در اینجا سه گزینه وجود دارند که به تفکیک هر یک می پردازیم:

  • خودکار :اسلایدر عرض صفحه خود را به ارث می برد. اگر می خواهید قسمت کوچکتری از یک صفحه را متحرک سازی کنید ، این گزینه عالی است.

  • عرض کامل: در این حالت اسلایدر همیشه عرض کامل صفحه را اشغال می کند. بسته به صفحه ای که در آن مشاهده می شود ، ارتفاع اسلایدر به طور خودکار سازگار می شود.

  • تمام صفحه: اسلایدر، صرف نظر از اندازه صفحه ای که در آن مشاهده می شود ، همیشه کل صفحه را پر می کند.

همانطور که مشاهده می کنید، Slider Revolution فقط برای بالای صفحه اختصاص داده نشده است. شما می توانید از آن برای متحرک سازی هر قسمت از صفحه خود استفاده کنید. فقط باید از وزن صفحه خود آگاه باشید. هرچه اسلایدرهای بیشتری اضافه کنید، سرعت صفحه شما کندتر خواهد شد. بنابراین زیاده روی نکنید، زیرا می تواند در رتبه بندی SEO شما تأثیرگذار باشد.

8- نمایش اسلایدر خود در صفحه

اکنون وقت آن است که تصمیم بگیرید کجا می خواهید اسلایدر خود را نمایش دهید. برای افزودن یک اسلایدر به یک صفحه ، ابتدا باید کد کوتاه اسلایدر را از قسمت  عمومی-> عنوان کپی کنید. در مثال ما، کد کوتاه [rev_slider alias = “my-first-slider-Revolution”] است.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

بعد ، به قسمت صفحات خود بروید و کد کوتاه را در هر صفحه ای که می خواهید اسلایدر نمایش داده شود ، جایگذاری کنید. پس از آن صفحه را به روز کنید ، بنابراین بلافاصله می توانید پیش نمایش زنده اسلایدر خود را مشاهده کنید. هنگامی که کد کوتاه را به یک صفحه اضافه کردید ، هر تغییری که در اسلایدر خود انجام دهید در آن صفحه قابل مشاهده خواهد بود. فقط فراموش نکنید که هر بار تغییر را فشار دهید دکمه ذخیره را بزنید!

اسلایدر ما هنوز خالی است ، زیرا هنوز هیچ اسلایدی به آن اضافه نکرده ایم.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

9- افزودن اسلایدها و کار با لایه ها

وقتی همه تنظیمات اسلایدر خود را تعریف و ذخیره کردید ، زمان آن فرا رسیده است که اسلایدهای جداگانه خود را ایجاد کنید. بیایید به پنل گزینه های اسلاید برویم.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

اگر کمی صفحه خود را پیمایش کنید، قاب اسلاید (slide frame) را مشاهده خواهید کرد. اسلاید شما و تمام مطالب آن در آن نمایش داده می شود. در حال حاضر قاب خالی است.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

10- افزودن تصویر پس زمینه

اگر نمی خواهید پس زمینه شما شفاف بماند ، می توانید به راحتی یک تصویر پس زمینه اضافه کنید. در پانل گزینه های کنار قاب ، زبانه های مختلف وجود دارد. عنوان یکی از آنها Background است و به طور پیش فرض انتخاب شده است. گزینه Transparent نیز به طور پیش فرض انتخاب می شود.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

برای افزودن تصویر پس زمینه ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصویر را از لیست کشویی انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه Media Library کلیک کنید. اکنون می توانید یک تصویر جدید بارگذاری کنید یا از کتابخانه رسانه خود یکی را انتخاب کنید. فقط مطمئن شوید که تصویری متناسب با اندازه لغزنده خود انتخاب کنید. ما یک اسلایدر تمام صفحه ایجاد کرده ایم ، بنابراین اندازه تصویر ما (حداقل) 1920 × 1100 پیکسل خواهد بود تا فضای صفحه دسک تاپ را پر کند.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

همچنین می توانید با انتخاب External Image از لیست کشویی ، تصویری از یک منبع خارجی اضافه کنید. شما باید URL تصویر را وارد کنید و بر روی دکمه Refresh Source کلیک کنید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

هنگامی که تصویری را انتخاب کردید ، در قاب کار شما ظاهر می شود.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

در زیر قسمت Source ، تنظیمات تصویر وجود دارد. اولین چیزی که باید تنظیم شود Source Size است. اندازه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد – اگر می خواهید خوب به نظر برسد ، توصیه ما این است که اندازه اصلی را بگذارید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

سپس، در زیر BG Fit ، می توانید نحوه نمایش تصویر در اسلاید خود را انتخاب کنید.ما می خواهیم پس زمینه واقعی باشد ، بنابراین Cover را انتخاب می کنیم. همچنین می توانید انتخاب کنید که بخواهید آن را تکرار کنید یا نه. این در صورتی مفید است که تصویر کوچکتر از اندازه لغزنده باشد ، اما توصیه نمی شود. گزینه بعدی به شما امکان می دهد موقعیت تصویر خود را انتخاب کنیدکه به طور پیش فرض  موقعیت مرکز در نظر گرفته می شود.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

اکنون می توانید دکمه ذخیره را بزنید و به صفحه ای که اسلایدر خود را به آن اضافه کرده اید برگردید. خواهید دید که تصویر اکنون در موقعیتی که برای لغزنده تنظیم کرده اید نمایش داده می شود.

فراموش نکنید که  با هر بار تغییر در اسلایدر دکمه ذخیره را فشار دهید!

11- افزودن لایه ها به اسلایدها

اکنون که گزینه های اصلی اسلاید را مرور کرده ایم ، آماده هستیم که لایه هایی را به اسلاید خود اضافه کنیم. به صفحه کار بروید و دکمه Add Layer را با نشانگر ماوس خود نگه دارید. منوی کشویی را با گزینه های لایه مختلف مشاهده خواهید کرد.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

هنگامی که می خواهید یک لایه تصویر به اسلاید خود اضافه کنید ، به راحتی بر روی Image در لیست کشویی Add Layer کلیک کنید. سپس اقدام به بارگذاری تصویر مورد نظر کنید. ما تصویر برداری  از یک دایره را به عنوان a .png یک فایل بارگذاری می کنیم.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

اکنون می توانید اسلایدر خود را ذخیره کرده و از مشاهده تصویر در اسلایدری که ایجاد کرده اید،لذت ببرید.

12- کار با لایه های متن در Slider Revolution

قبل از ایجاد اولین لایه متن، باید چند تصمیم بگیرید. شما باید در مورد یکی از مهمترین فاکتورها، قلم مورد استفاده خود تصمیم بگیرید. در ترکیب با تصویری مناسب ، یک فونت به خوبی انتخاب شده می تواند شگفتی هایی برای ارائه آنلاین شما ایجاد کند. بنابراین ، به خود زمان کافی دهید تا خانواده ای از قلم ها را پیدا کنید که کاملا متناسب با نیازها و سبک وب سایت شما باشد. سپس ، باید در مورد اندازه قلم برای دستگاه های دسک تاپ تصمیم بگیرید. در مورد رنگ متن هم فکر کنید. پیشنهاد می کنیم سادگی آن را رعایت کنید. رنگ های پر جنب و جوش عالی هستند ، اما فقط وقتی با عناصر مشابه ترکیب شوند.

پس از انتخاب قلم و تعیین سبک اصلی آن ، آماده اضافه کردن اولین لایه متنی خود هستید.

ابتدا به Add Layer رفته و روی Text کلیک کنید. اگر می خواهید متن “title” اضافه کنید Quick Style Headline را انتخاب کنید و اگر می خواهید یک پاراگراف اضافه کنید Quick Style Content را انتخاب کنید. ما یک عنوان را انتخاب می کنیم.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

یک جعبه سیاه ظاهر می شود اینجاست که باید متن خود را وارد کنید. هر آنچه تایپ می کنید در قاب کار شما نیز قابل مشاهده خواهد بود.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

قبل از اینکه تنظیمات پیش فرض لایه متن خود را تغییر دهید ، به صفحه گزینه های Responsivity بروید تا وراثت هوشمند را خاموش کنید.

حالا نگاهی به تب Style بیندازید. می بینید که Roboto خانواده قلم پیش فرض برای هر لایه متنی است که اضافه می کنید. می توانید فونت دلخواه خود را از لیست کشویی انتخاب کنید.برای ویرایش لایه متن ، ابتدا باید مطمئن شوید که انتخاب شده است.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

علاوه بر انتخاب خانواده قلم ، می توانید اندازه قلم ، طول خط ، وزن قلم و فاصله حروف را نیز در برگه Style تعیین کنید. هر یک از این گزینه ها ظاهر متن شما را تغییر می دهد. بنابراین بازی کنید و ترکیبی را که برای شما مناسب است پیدا کنید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

اکنون زمان تغییر رنگ متن شما فرا رسیده است. روی قسمت Color کلیک کنید تا ابزار انتخاب رنگ باز شود.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

هنگامی که این مقادیر اساسی را تعیین کردید ، اسلاید خود را ذخیره کنید و ببینید که چگونه در صفحه شما ظاهر می شود.

مورد بعدی که باید تعریف کنید تراز بندی افقی و عمودی لایه متن شماست.

فرض کنید متن شما باید 200 پیکسل از لبه سمت چپ صفحه و از لبه بالایی 200 پیکسل شروع شود. در این صورت ، تراز افقی شما باید به سمت چپ و تراز عمودی شما به بالا تنظیم شود. جبران X و Y باید هر دو 200 پیکسل باشند.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

وقتی این قسمت ها را پر کردید ، اسلاید خود را ذخیره کرده و در صفحه خود بررسی کنید. برای اطمینان از تنظیم دقیق ترازبندی ، می توانید از خط کش خود استفاده کنید. بعضی اوقات ، 200 پیکسلی که در قسمت backend تنظیم می کنید قرار نیست به عنوان 200 پیکسل در صفحه شما نمایش داده شود. به همین دلیل اندازه گیری آن با خط کش هوشمندانه است.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

همچنین می توانید کد HTML را در قسمت لایه متن خود وارد کنید.می توانید کدهای کوتاه مختلفی وارد کرده و عناصر HTML خود را با استفاده از لایه های متن ایجاد کنید.

آموزش کار با افزونه Slider Revolution

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

برچسب ها

برچسبی برای نمایش وجود ندارد

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
تماس