معرفی انواع محصولات موجود در ووکامرس

admin وردپرس, ووکامرس 2020/12/20 474 0

معرفی انواع محصولات موجود در ووکامرس

  Introducing the types of products available in WooCommerce

پس از پیکربندی تنظیمات فروشگاه ووکامرس، می توانید محصولات وب سایت خود را به فروشگاه اضافه کنید. ووکامرس با ارائه انواع مختلفی از محصولات به شما در مدیریت محصول کمک می کند. یک روش خوب برای مدیریت محصولات در وب سایت فروشگاهی تان ، طبقه بندی آنها در انواع مختلف محصولات است.

در ادامه این پست آموزشی به معرفی انواع مختلف محصولات ووکامرس می پردازیم تا به درک بهتری از هر نوع برسیم.

به طور پیش فرض ، ووکامرس مجموعه ای از انواع محصولات را ارائه می دهد که می توانید در فروشگاه خود ایجاد کنید. هنگام ایجاد یک محصول جدید ، می توانید گزینه ای را برای نوع محصول انتخاب کنید و بر این اساس تنظیمات تغییر می کند. در اینجا نگاهی گذرا می اندازیم به انواع پیش فرض محصولات WooCommerce  که شما قادر به  ایجاد آن ها در وب سایت خود هستید.

Simple Products: محصولات ساده

یک محصول ساده متداول ترین و قابل درک ترین نوع محصول در ووکامرس است. محصول ساده یک محصول منحصر به فرد ، مستقل و فیزیکی است که ممکن است مجبور شوید آن را برای مشتری حمل کنید. برای شروع ، می توانید یک محصول ساده ایجاد کنید ، قیمت و SKU برای محصول اختصاص دهید و فروش آنها را شروع کنید. به عنوان مثال: کتاب ها.

پیکربندی محصول ساده در WooCommerce یکی از ساده ترین آنهاست. شما می توانید قیمت ، SKU و جزئیات محصول را اضافه کرده و یک محصول ساده را منتشر کنید. هنگام ایجاد یک محصول جدید ، می توانید “Simple Products” را از لیست کشویی انتخاب کنید.

معرفی انواع محصولات موجود در ووکامرس

Variable Products: محصولات متغیر

این نوع محصول به شما امکان می دهد برای ایجاد محصولی پیچیده و متغیر ، تغییرات را به همان محصول اضافه کنید. هر نوع محصول دارای قیمت ، SKU ، موجودی خود و غیره است. به عنوان مثال: یک پیراهن یا تی شرت با اندازه های مختلف و رنگ های مختلف.

هنگام ایجاد محصول ، می توانید از فهرست کشویی گزینه “Variable product” را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید تغییرات مختلف ایجاد کنید ، باید ویژگی هایی را تنظیم کنید و مقادیر را برای هر یک از آنها تعریف کنید. برای ایجاد تغییرات می توانید از ویژگی ها و مقادیر مختلف استفاده کنید. پس از آن ، می توانید تغییرات را به صورت دستی ایجاد کنید یا همه تغییرات ممکن را با یک حرکت ایجاد کنید. بعد از ایجاد همه تغییرات مورد نیاز ، می توانید جزئیات جداگانه را برای هر تغییر به روز کنید.

معرفی انواع محصولات موجود در ووکامرس

Grouped Products: محصولات گروه بندی شده

یک محصول گروهی مجموعه ای از محصولات ساده است که با هم ترکیب شده و یک نهاد واحد را تشکیل می دهد. محصول گروه بندی قیمت یا ویژگی های دیگری نخواهد داشت. هویت محصول گروه بندی شده توسط تعدادی از محصولات فرزند ایجاد می شود که ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. به محض ایجاد یک محصول گروهی ، می توانید حداقل یک محصول فرزند را به محصول گروهی اضافه کنید. مشتریان شما می توانند هر یک از محصولات فرزند را از محصول گروه بندی شده به صورت جداگانه نیز خریداری کنند. به عنوان مثال: مجموعه ای از شش لیوان.

می توانید از منوی کشویی گزینه “Product Grouped” را انتخاب کرده و محصولی را که به هم پیوند می دهید مشخص کنید. برای کالای Grouped نیازی به تعیین قیمت نیست زیرا به کالاهای فرزند وابسته خواهد بود.

معرفی انواع محصولات موجود در ووکامرس

External/Affiliate Products:محصولات خارجی / شرکت های وابسته

مواردی وجود دارد که شما کالایی را در فروشگاه خود لیست می کنید ، اما شما فروشنده واقعی کالا نیستید. مشتریان شما که مایل به خرید چنین محصولاتی هستند به URL که در تنظیمات محصول مشخص کرده اید هدایت می شوند. دیگر نیازی به افزودن داده های خاص محصول در فروشگاه خود ندارید.

هنگام ایجاد محصول ، می توانید گزینه “External / Affiliate product” را از لیست کشویی انتخاب کنید. در اینجا ، شما باید آدرس محصول و همچنین متن نمایش داده شده در دکمه افزودن به سبد خرید را مشخص کنید.

معرفی انواع محصولات موجود در ووکامرس

Virtual Product: محصول مجازی

محصول مجازی به سادگی به عنوان محصولی تعریف می شود که موجودی فیزیکی نباشد. به همین دلیل دیگر نیازی به ارسال چنین محصولی نیست. بنابراین تعریف و پیکربندی یک محصول مجازی روندی ساده و آسان است. لازم نیست در مورد جزئیاتی مانند ابعاد و وزن محصول که معمولا بخشی از تنظیمات محصولات دیگر است ، زحمت بکشید. به عنوان مثال: شما یک سرویس (ارائه حضوری) را به عنوان یک محصول در فروشگاه خود لیست می کنید.

برای مجازی سازی یک محصول ، می توانید در هنگام ایجاد محصول ، کادر تأیید آن را انتخاب کنید.

Downloadable Product: محصول قابل بارگیری

مشابه محصولات مجازی ، محصولات قابل بارگیری نیز نیازی به ارسال ندارند. آنها به عنوان یک فایل قابل بارگیری با یک مسیر مشخص یا URL در دسترس هستند. در بیشتر موارد ، تعداد بارگیری اینگونه محصولات محدودیت دارد. WooCommerce به روشی به ظاهر کنایه آمیز ، امکان تنظیم گزینه های حمل و نقل برای محصولات قابل بارگیری را فراهم می کند. این در واقع شامل سناریویی است که می خواهید یک نسخه بسته بندی شده (مانند CD) محصول را برای مشتری ارسال کنید. اگر محصول شما فقط قابل بارگیری است و نسخه فیزیکی ندارد ، می توانید آن را به عنوان یک محصول مجازی علامت گذاری کنید.

مشابه محصولات مجازی ، می توانید هنگام ایجاد محصولات قابل بارگیری ، کادر انتخاب خاص را علامت بزنید. یک مرحله دیگر در هنگام ایجاد محصولات قابل بارگیری ، تعیین مسیر پرونده و سایر جزئیات مانند محدودیت های دسترسی کاربر است.

Bundled product: بسته های محصول

با بسته های محصول ووکامرس،می توانید محصولات بسته بندی شده را در فروشگاه خود ایجاد کنید. در جعبه متا Product Data گزینه ای برای انتخاب نوع محصول به عنوان “Product Bundle” وجود دارد. شما می توانید به غیر از محصولات گروه بندی شده و خارجی، هر نوع محصول دیگر را به انتخاب خود به بسته نرم افزاری اضافه کنید. برای یک محصول بسته بندی شده، می توانید یک قیمت جدید اضافه کنید یا همان قیمت را برای محصولات جداگانه در بسته نگه دارید.

Auctions: حراج ها

حراج برای پلاگین ووکامرس، نوع محصول سفارشی دیگری به نام حراج ایجاد می کند. با کمک این نوع محصول می توانید حراج های مختلفی را در فروشگاه خود به نمایش بگذارید. به راحتی می توانید مشخصات دیگری را که برای یک محصول حراجی مورد نیاز است مانند زمان شروع و پایان ، افزایش قیمت و غیره اضافه کنید.

Bookable product:محصول قابل رزرو

افزونه هایی مانند WooCommerce Bookings به شما کمک می کند محصولات قابل رزرو در فروشگاه خود ایجاد کنید. هنگام ایجاد محصول ، می توانید گزینه “محصول قابل رزرو” را از لیست کشویی انتخاب کنید. این محصول دارای گزینه هایی برای کمک به شما در تعریف اسلات زمانی موجود برای رزرو است که مشتریان می توانند از بین آنها انتخاب کنند. این می تواند یک گزینه عالی برای اجاره ، رزرو محل اقامت ، قرار ملاقات و رویدادها باشد.

معرفی انواع محصولات موجود در ووکامرس

انواع مختلفی از محصولات نیز وجود دارد که با استفاده از ووکامرس قابل فروش هستند. Events (رویدادها)،  memberships (عضویت) و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید با بستر تجارت الکترونیکی قدرتمند ووکامرس امکان پذیر است.

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.نظرات ( 0 )

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس