فشرده سازی CSS و Javascript در وردپرس

admin وردپرس 2021/03/10 199 0

فشرده سازی CSS و Javascript در وردپرس

Minify CSS / JavaScript Files in WordPress

آیا وب سایت شما به آرامی در حال اجرا است؟ در این صورت، ممکن است بخواهید فایل های وردپرس خود را فشرده کنید. به طور خاص، فشرده سازی پرونده های CSS و JavaScript  می توانند به افزایش سرعت وب سایت شما کمک کنند.

سرعت وب سایت نه تنها برای بازدید کنندگان بسیار مناسب است ، بلکه یکی از عواملی است که رتبه بندی موتور جستجوی شما را تعیین می کند.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یکی از مهمترین جنبه های محبوبیت وب سایت شماست. سرعت یکی از عواملی است که بر SEO تأثیر می گذارد. با کوچک کردن پرونده های CSS و JavaScript می توانید وب سایت های خود را سرعت بخشیده و زمان بارگذاری را بهبود ببخشید.

در این پست ابتدا تعریف دقیقی از واژه Minify را بیان می کنیم و سپس به نحوه فشرده سازی CSS و Javascript در وردپرس می پردازیم.

فشرده سازی CSS و Javascript

Minify چیست و چه زمانی به آن نیاز دارید؟

واژه Minify برای توصیف روشی استفاده می شود که اندازه پرونده وب سایت شما را کوچکتر می کند. با حذف فضاهای سفید ، خطوط و کاراکترهای غیرضروری از کد منبع به این هدف می رسد.

معمولا توصیه می شود فقط برای پرونده هایی که به مرورگرهای کاربر ارسال می شوند استفاده شود. این شامل پرونده های HTML ، CSS و JavaScript است. شما می توانید فایل های PHP را نیز کوچک کنید ، اما PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است و کوچک کردن آن سرعت بارگذاری صفحه را برای کاربران شما بهبود نمی بخشد.

مزیت بارز کوچک کردن پرونده ها بهبود سرعت و عملکرد وردپرس است. پرونده های کم حجم سریعتر بارگیری و بهبود می یابند.

با این حال، برخی از کارشناسان معتقدند که بهبود عملکرد برای اکثر وب سایت ها بسیار ناچیز است و ارزش دردسر را ندارد. کوچک سازی فقط چند کیلوبایت داده را در اکثر سایت های وردپرس کاهش می دهد.

البته ممکن است با خود بگویید،چند کیلو بایت ارزش صرف زمان لازم برای کوچک کردن پرونده های وب سایت شما را ندارد ، اما این قطعا به خود شما بستگی دارد و از آنجا که روند کار بسیار سریع است ، دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید.

اگر به روش های دیگری برای بهبود سرعت وب سایت خود علاقه مند هستید ، نگاهی به Google PageSpeed Tools بیندازید. این وب سایت به شما خواهد گفت که در کجا می توانید برای افزایش سرعت وب سایت خود پیشرفتی انجام دهید.

قطعه کد زیر نمونه ای از یک کد CSS معمولی است:

پس از کوچک کردن کد ، به صورت زیر خواهد بود:

اگر می خواهید در Google Pagespeed یا GTMetrix به نمره 100/100 دست پیدا کنید ، پس ازفشرده سازی فایل های CSS و JavaScript نمره شما به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

با گفتن این موارد، بیایید نگاهی به چگونگی فشرده سازی CSS و JavaScript در سایت وردپرس خود بیاندازیم.

فشرده سازی فایل های  CSS و Javascript  در وردپرس:

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Better WordPress Minify است.
پس از فعال شدن، افزونه مورد جدیدی از منو با عنوان “BWP Minify” را به نوار مدیریت وردپرس شما اضافه می کند. با کلیک بر روی آن، به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

فشرده سازی CSS و Javascript

در صفحه تنظیمات ، باید دو گزینه اول را بررسی کنید تا به صورت خودکار فایلهای JavaScript و CSS را در سایت وردپرس خود کوچک کنید.

اکنون می توانید بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

بسیاری از گزینه های پیشرفته دیگر در این صفحه وجود دارد. تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها مفید خواهد بود ، اما می توانید این گزینه ها را مورد به مورد بررسی و تغییر دهید.

بعد ، شما باید به وب سایت خود مراجعه کنید. روی هر نقطه کلیک راست کرده و سپس “View Page Source” را از فهرست مرورگر انتخاب کنید.

فشرده سازی CSS و Javascript

فشرده سازی CSS و Javascript

اکنون کد منبع HTML ایجاد شده توسط سایت وردپرس خود را مشاهده خواهید کرد. اگر خوب دقت کنید ، متوجه می شوید که این پلاگین به جای مضامین و افزونه های وردپرس شما ، پرونده های CSS / JavaScript را از پوشه خود پلاگین بارگیری می کند.

اینها نسخه های کوچک شده پرونده های اصلی CSS و JavaScript شما هستند. افزونه بهتر WordPress Minify آنها را در حافظه پنهان نگه داشته و نسخه های کوچک شده را به مرورگرها ارائه می دهد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه سایت وردپرس خود را فشرده و سرعت بارگزاری سایت خود را افزایش دهید.

فشرده سازی CSS و Javascript در وردپرس

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس