بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

زهرا فنودی وردپرس 2021/02/13 224 0

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

Optimize Images for Search Engines

آیا به دنبال بهبود سئو تصاویر در وب سایت خود هستید؟ هنگامی که تصاویر به درستی بهینه شوند، می توانند بازدیدکنندگان زیادی را به وب سایت شما بیاورند.

برای بهره مندی از سئو تصویر ، باید به موتورهای جستجو کمک کنید تصاویر خود را پیدا کرده و آنها را برای کلمات کلیدی مناسب فهرست بندی کنند.

در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با دنبال کردن روش های زیر قادر به بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو هستید.

مراحل بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

1- بهینه سازی تصاویر خود برای سئو و سرعت

سرعت نقش مهمی در سئو و  افزایش رضایت کاربر دارد. موتورهای جستجو به طور مداوم وب سایت های سریع را در رتبه بالاتری قرار می دهند. این مورد در مورد جستجوی تصویر نیز درست است.

تصاویر باعث افزایش زمان بارگذاری صفحه شما می شوند. بارگیری آنها بیش از متن طول می کشد، به این معنی که اگر چندین فایل تصویر بزرگ برای بارگیری وجود داشته باشد ، صفحه شما با سرعت کمتری بارگیری می شود.

شما باید اطمینان حاصل کنید که تصاویر موجود در سایت شما برای وب بهینه شده است. بهترین راه برای بهینه سازی تصاویر ، ویرایش آنها در رایانه با استفاده از یک نرم افزار ویرایش عکس مانند Adobe Photoshop است. با این کار می توانید قالب صحیح پرونده را برای ایجاد اندازه کوچک فایل انتخاب کنید.

همچنین می توانید از یک افزونه فشرده سازی تصویر برای وردپرس استفاده کنید. این افزونه های بهینه ساز تصویر به شما امکان می دهند هنگام بارگذاری یک تصویر در وردپرس ، به طور خودکار از اندازه پرونده کم کنید.

Alt Text چیست؟

Alt Text یا متن جایگزین یک ویژگی HTML است که به برچسب img اضافه می شود و برای نمایش تصاویر در یک صفحه وب استفاده می شود. قطعه کدی به شکل زیر:

متن جایگزین به صاحبان وب سایت اجازه می دهد تا تصویر را به کمک متن توصیف کنند. متن Alt برای سئوی تصویر بسیار مهم است. به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع تصویر را درک کنند.

موتورهای جستجوی مدرن می توانند یک تصویر و محتوای آن را با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص دهند. با این حال ، آنها هنوز هم به دارندگان وب سایت اعتماد می کنند تا تصویر را از دیدگاه خودشان توصیف کنند.

متن Alt همچنین تصاویر را در جستجوی تصویر گوگل همراهی می کند که به کاربران در درک تصویر کمک می کند و شانس شما برای بازدید بیشتر را بهبود می بخشد.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

معمولا متن جایگزین در وب سایت شما قابل مشاهده نیست. اما اگر تصویری شکسته باشد یا پیدا نشود، کاربران شما می توانند متن جایگزین را با یک نماد تصویر شکسته در کنار آن مشاهده کنند.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

چه تفاوتی بین متن جایگزین و عنوان وجود دارد؟

متن Alt برای دسترسی و سئو تصویر استفاده می شود ، در حالی که قسمت عنوان توسط وردپرس برای جستجوی رسانه استفاده می شود.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

وردپرس برچسب alt را در کد واقعی مورد استفاده برای نمایش تصویر قرار می دهد و برچسب عنوان جهت یافتن و نمایش تصاویر در پایگاه داده ذخیره می شود.

چه تفاوتی بین متن جایگزین و زیرنویس وجود دارد؟

متن جایگزین برای توصیف تصویر برای موتورهای جستجو و صفحه خوان ها استفاده می شود. اما، زیرنویس برای توصیف تصویر و برای همه کاربران استفاده می شود.

متن Alt در وب سایت شما قابل مشاهده نیست در حالی که زیرنویس در زیر تصاویر شما قابل مشاهده است.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

متن alt برای سئو بهتر تصویر در وب سایت شما بسیار مهم است. زیرنویس اختیاری است و فقط در مواردی که لازم است اطلاعات بیشتری در مورد تصویر به بازدیدکنندگان وب سایت ارائه دهید ، قابل استفاده است.

نحوه افزودن متن جایگزین، عنوان و زیرنویس به تصاویر در وردپرس

متن، عنوان و زیرنویس متادیتای تصویر را تشکیل می دهد که می توانید هنگام بارگذاری تصاویر در وردپرس به تصاویر اضافه کنید.

وقتی با استفاده از بلوک پیش فرض تصویر، تصویری را اضافه می کنید ، وردپرس به شما امکان می دهد متن یا عنوان را برای تصویر اضافه کنید.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

این قسمت به طور خودکار یک عنوان برای تصویر از نام فایل ایجاد می کند. با کلیک روی دکمه ویرایش در نوار ابزار بلوک تصویر می توانید عنوان را تغییر دهید.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

با کلیک بر روی نماد قلم پنجره آپلود کننده رسانه ظاهر می شود که در آن می توانید عنوان دلخواه خود را برای تصویر وارد کنید.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

همچنین می توانید برچسب و عنوان alt را برای تصاویری که قبلا در وردپرس بارگذاری کرده اید ویرایش کنید. برای انجام این کار ، باید به صفحه رسانه -> کتابخانه مراجعه کرده و تصویری را که می خواهید ویرایش کنید قرار دهید.

با کلیک فقط بر روی تصویر ، پنجره جزئیات پیوست ظاهر می شود که در آن می توانید عنوان ، متن alt و زیرنویس را وارد کنید.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

توجه: تغییر برچسب یا زیرنویس تصویری از طریق Media Library باعث تغییر آن در پست ها و صفحاتی نمی شود که تصویر از قبل استفاده شده است.
زمان استفاده از زیرنویس برای تصاویر در وردپرس

زیرنویس ها به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری برای یک تصویر به همه کاربران خود ارائه دهید. برای همه کاربران از جمله موتورهای جستجو و صفحه خوان ها روی صفحه قابل مشاهده هستند.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

همانطور که مشاهده کرده اید اکثر وب سایت ها به طور معمول از زیرنویس با تصاویر در پست های وبلاگ یا صفحات خود استفاده نمی کنند. به این دلیل که برای توضیح یک تصویر اغلب به زیرنویس نیاز نیست.

کاربرد اصلی زیرنویس در موارد زیر است:

  1. عکسهای خانوادگی یا رویدادی
  2. عکس هایی که برای توضیح داستان پس زمینه نیاز به توضیحات بیشتر دارند
  3. گالری های تصویر محصول

در بیشتر موارد ، شما می توانید تصویر موجود در خود محتوای پست را توضیح دهید.

صفحات پیوست را در وردپرس غیرفعال کنید

وردپرس یک صفحه برای همه تصاویر بارگذاری شده در پست ها و صفحات خود ایجاد می کند که صفحه پیوست نامیده می شود. این صفحه فقط یک نسخه بزرگتر از تصویر واقعی را نشان می دهد و نه چیز دیگری.

این می تواند تأثیری منفی در سئو و رتبه بندی جستجوی شما داشته باشد.زیرا موتورهای جستجو صفحات کوتاه یا بدون متن را با کیفیت پایین یا “محتوای ضعیف” در نظر می گیرند.

به همین دلیل است که ما به کاربران توصیه می کنیم صفحات پیوست موجود در وب سایت شما را غیرفعال کنند.

ساده ترین راه برای این کار نصب و فعال سازی پلاگین AIOSEO است.با فعال شدن ، URL های پیوست را به طور خودکار خاموش می کند. همچنین اگر از افزونه All in One SEO » استفاده می کنید می توانید با رفتن به ظاهر جستجو و کلیک روی برگه Media صفحات پیوست را در وردپرس بصورت دستی خاموش کنید.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

از اینجا مطمئن شوید که گزینه Redirect Attachment URLs روی Attachment تنظیم شده باشد.

اگر تمایلی به استفاده از افزونه AIOSEO ندارید، می توانید این کار را به صورت دستی و با افزودن کد زیر به پرونده functions.php قالب سایت خود انجام دهید.

نکات اضافی برای بهبود سئو تصاویر:

افزودن برچسب alt تنها کاری نیست که می توانید برای بهبود سئوی تصویر انجام دهید. در زیر چند نکته اضافی آورده شده است که باید هنگام افزودن تصاویر به پست های وبلاگ خود به خاطر بسپارید.

1. متن توصیفی را بنویسید

بسیاری از مبتدیان اغلب فقط از یک یا دو کلمه به عنوان متن alt برای تصویر استفاده می کنند. این باعث می شود تصویر بیش از حد عمومی باشد و رتبه بندی آن دشوارتر باشد.

به عنوان مثال ، به جای فقط “بچه گربه ها” از “بچه گربه هایی که با اردک لاستیکی زرد بازی می کنند” استفاده کنید.

2. از نام فایلهای توصیفی برای تصاویر خود استفاده کنید

به جای ذخیره تصاویر خود به عنوان DSC00434.jpeg ، باید آنها را به درستی نامگذاری کنید. به کلمات کلیدی فکر کنید که کاربران برای یافتن آن تصویر خاص در جستجو تایپ می کنند.

در نام پرونده تصویری خود مشخص و توصیف بیشتری داشته باشید. به عنوان مثال ، red-wooden-house.jpeg بهتر از فقط house.jpeg است.

3. زمینه تصاویر خود را فراهم کنید

موتورهای جستجو هر روز هوشمندتر می شوند. آنها می توانند تصاویر را به خوبی تشخیص داده و دسته بندی کنند. با این حال ، آنها به شما نیاز دارند تا زمینه تصویر را فراهم کنید.

تصاویر شما باید با موضوع کلی پست یا صفحه مرتبط باشد. همچنین قرار دادن تصویر در نزدیكترین متن مربوط به مقاله خود بسیار مفید است.

4. بهترین روشهای جستجوگرها را دنبال کنید

شما همچنین باید از رهنمودهای کلی SEO برای وب سایت خود پیروی کنید. این رتبه بندی جستجوی کلی شما از جمله جستجوی تصویر را بهبود می بخشد.

5. از عکس ها و تصاویر اصلی استفاده کنید

بسیاری از وب سایت های عکاسی سهام رایگان وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها تصاویر رایگان را برای پست های وبلاگ خود پیدا کنید. با این حال ، مشکل عکس های سهام این است که توسط هزاران وب سایت استفاده می شود.

سعی کنید از عکس های اصلی استفاده کنید یا تصاویر با کیفیت ایجاد کنید که منحصر به وبلاگ شما هستند.

ما می دانیم که بیشتر وبلاگ نویسان عکاس یا طراح گرافیک نیستند. خوشبختانه ، چندین ابزار آنلاین عالی وجود دارد که می توانید برای ایجاد گرافیک برای وب سایت های خود استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا در مورد Image SEO برای وب سایت خود بهتر از گذشته عمل کنید.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس