استفاده از قلاب ها در وردپرس

زهرا فنودی وردپرس 2020/12/19 282 0

استفاده از قلاب ها در وردپرس

Use hooks in WordPress

هوک های وردپرس یا همان قلاب های وردپرس، مجموعه ای از ویژگی ها هستند که به شما امکان می دهد یک روش را بدون تغییر پرونده در هسته وردپرس دستکاری کنید. یادگیری قلاب برای هر کاربر وردپرس ضروری است. این توانایی می تواند به شما در ایجاد برخی توابع یا ویرایش تنظیمات پیش فرض قالب ها یا پلاگین ها کمک کند.

هدف از ایجاد قلاب چیست؟

هدف اصلی قلاب ها اجرای خودکار یک عملکرد است. علاوه بر این ، این روش همچنین توانایی تغییر ، گسترش یا محدود کردن قابلیت های یک قالب یا پلاگین را دارد.

استفاده از قلاب ها در وردپرس

در اینجا مثالی از قلاب در وردپرس آورده شده است:

مثال بالا نشان می دهد که قلاب برای اتصال عملکرد mytheme_enqueue_script با عملکرد wp_enqueue_scripts ایجاد شده است. این قلاب اقدام جدیدی را در سایت شما ایجاد می کند ، بنابراین به آن قلاب اکشن گفته می شود.

از قلاب ها اغلب در ساخت اجزای پلاگین یک برنامه استفاده می شود. این نه تنها در سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس استفاده می شود بلکه معمولاً در تجارت الکترونیکی و سایت های اینترانت درون سازمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

قلاب ها در وردپرس به دو دسته action و filter تقسیم می شوند. قلاب اکشن برای افزودن فرآیند استفاده می شود ، در حالی که عملکرد قلاب فیلتر برای تغییر یا اصلاح مقدار فرآیند است.

چگونه از قلاب های وردپرس استفاده کنیم؟

استفاده از قلاب در وردپرس نیاز به کمی دانش در مورد HTML و PHP دارد. با این حال ، حتی اگر یک مبتدی نیز باشید ، ایجاد قلاب های اکشن و فیلتر ممکن است به همان اندازه که فکر می کنید مشکل نباشد.

کافیست باید به صفحه پست خود بروید ، سپس به ویرایشگر متن بروید. وقتی آنجا هستید ، می توانید قلاب هایی را که از سایت های دیگر کپی کرده اید یا خودتان ایجاد کرده اید ، جای گذاری کنید.

ایجاد قلاب از نوع اکشن :

جهت افزودن یک قلاب Action ، باید عملکرد add_action () را در افزونه وردپرس فعال کنید. این عملکرد را می توان با نوشتن الگوهای زیر در پرونده functions.php فعال کرد:

در اینجا مثالی از قلاب اکشن آورده شده است:

به الگوی موجود در مثال بالا توجه کنید:

  • <؟ php محلی است که شما قلاب را برای عملکرد قرار می دهید.
  • add_action دستور ایجاد قلاب اکشن است.
  • wp_print_footer_scripts هدف قلاب است که شما آن را به یک عملکرد جدید پیوند می دهید.
  • Hostinger_custom_footer_script تابع نصب شده و اتصال به target_hook است.
  • <script> متنی را که می خواهید در target_hook نشان دهد، نمایش می دهد (در این مثال ، این متن wp_print_footer_script است).

ایجاد یک قلاب از نوع فیلتر:

با استفاده از تابع () apply_filters می توانید قلاب فیلتر ایجاد کنید. فیلتر قلاب برای اصلاح ، فیلتر یا جایگزینی مقداری با مقدار جدید استفاده می شود.

درست مانند استفاده از قلاب اکشن ، این برنامه همچنین دارای تابعی است که مقداری را با عملکردهای مربوط به قلاب فیلتر، فیلتر می کند (apply_filter).

همچنین، این ویژگی می تواند یک فیلتر قلاب اضافه کند تا با عملکرد دیگری (add_filter) مرتبط شود.

در اینجا مثالی از قلاب فیلتر آورده شده است:

  • Add_filter برای اتصال قلاب فیلتر با عملکرد جدید ایجاد شده است.
  • Change_score قلاب هدف است که اصلاح خواهد شد.
  • Function_change_score عملکرد جدیدی است که مقدار اولیه را تحت تأثیر قرار می دهد.
  • ? $score+=100; کدی است برای افزودن ارزش بیشتر به مقدار اولیه ($score).
  • ? return $score; کد برای نشان دادن مقدار جدید در پایان است.

نتیجه باید به این شکل باشد:

از بین بردن اقدامات(action) و فیلترها(filter) :

اگر می خواهید دستور را از add_action () یا add_filter () در کد وردپرس خود غیرفعال کنید ، می توانید از remove_action () و remove_filter () استفاده کنید.

این کدها اساسا راهی برای حذف برخی اعمال (action) یا فیلترکردن عملکردها هستند. به شما امکان می دهد افزونه ای را که قلاب های غیرضروری زیادی دارد و ممکن است بهینه سازی سایت شما را مختل کند ، اصلاح کنید.

در اینجا مثالی از remove_action () در وردپرس آورده شده است:

مثال بالا نشان می دهد که remove_action برای حذف اسکریپت های پیش فرض فوتر وردپرس استفاده می شود و آن را با قالب اسکریپت های فوتر سفارشی Hostinger جایگزین می کند.

این دستور برای انواع قلاب های عملیاتی در وردپرس قابل اجرا است.

بیان مثالی از remove_filter :

مثال بالا نحوه غیرفعال کردن wp_staticize_emoji_for_email را نشان می دهد که شکلک ها را به تصاویر ثابت تبدیل می کند.

سپس آنها را با disable_emojis_tinymce جایگزین می کند که ویژگی emoji را در وردپرس غیرفعال می کند (معروف است که emoji باعث کند شدن سایت می شود زیرا درخواست HTTP اضافی ایجاد می کند).

علاوه بر این ، می توانید با استفاده از remove_filtercommand چندین فیلتر را در یک دنباله غیرفعال کنید. به عنوان مثال:

کد بالا با هدف از بین بردن عملکرد شکلک ها به طور کامل در وردپرس است. این مثال به خوبی نشان می دهد که محدودیتی در تعداد دستورات remove_filter برای جاسازی در functions.php وجود ندارد.

مثال های عملی ازچند قلاب همراه با توضیحات:

admin_post_thumbnail_size

این قلاب فیلتر یک تصویر کوچک از پست شما را در “تصویر ویژه” نشان می دهد. سه پارامتر وجود دارد که با توابع مرتبط هستند: $size, $thumbnail_id, and $post

به خاطر داشته باشید که پارامتر $size با توجه به نیاز شما قابل تغییر است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید اندازه تصویر بند انگشتی را روی 240*240 پیکسل تنظیم کنید، می توانید قطعه کد زیر را بنویسید:

همچنین می توانید با افزودن تابع array () اندازه کوچکی را برای تصویر کوچک خود تعیین کنید. کد به صورت زیر خواهد بود:

عملکرد () array در بالا تنظیم می کند تا تصویر کوچک شما در 400*240 پیکسل نمایش داده شود. شما باید بهترین اندازه متناسب با صفحه خود را پیدا کنید.

after_password_reset

وقتی کاربر رمزعبور خود را بازنشانی می کند ، این عملکرد فعال می شود قلاب از دو پارامتر تشکیل شده است. user$ و new_pass$

قلاب باید به این شکل باشد:

customize_loaded_components

این قلاب به عنوان یک فیلتر عمل می کند تا برخی از اجزای وردپرس را از روند اصلی خود حذف کند. این ها توابعی هستند که روی پرونده های اصلی مانند wp-activ.php ، wp-config-sample.php یا wp-settings.php کار می کنند. در حالی که کامپوننت مجموعه ای از ویژگی های وردپرس است که نمایانگر یک عملکرد خاص در ویجت است.

با این حال ، توجه به این نکته مهم است که customize_loaded_components نمی تواند در یک قالب اضافه شود زیرا فقط در مرحله “plugins loaded” فعال می شود.

قلاب از دو پارامتر تشکیل شده است: component$ و this$ . باید اینگونه نوشت:

پارامتر components$ دسته ای از توابع اصلی برای بارگیری است ، در حالی که this$ به شی در کلاس موجود اشاره دارد.

می توانید تابع () array را تنظیم کنید تا مشخص شود کدام یک از اجزاء حذف شوند. مثال بالا نشان می دهد که ابزارک ها و nav_menus ها اجزای حذف شده از فرآیند اصلی هستند.

در ادامه این پست آموزشی، قلاب های پر کاربرد در جدول wp_options را به اختصار بیان می کنیم:

add_option

add_option_{$option}

added_option

update_option

update_option_{$option}

updateed_option

delete_option

delete_option{$option}

deleted_option

استفاده از قلاب ها در وردپرس

قلاب ها ویژگی هایی هستند که می توانند پیکربندی پیش فرض سایت وردپرس شما را تغییر دهند. این امکان را به شما می دهد تا بدون تغییر در پرونده اصلی ، توابع دلخواه خود را اضافه کرده یا فرایندها را غیرفعال کنید.

قلاب ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: اکشن و فیلتر.

اگرچه روشهای استفاده از این دو تقریباً یکسان است ، هر دو عملکرد کاملا متفاوتی دارند.

از قلاب اقدام برای ایجاد توابع جدید استفاده می شود ، در حالی که از قلاب فیلتر برای اصلاح کد موجود در پرونده function.php استفاده می شود.

علاوه بر این ، تعداد زیادی قلاب وجود دارد که می توانید در وردپرس قرار دهید. سعی کنید با استفاده از انواع قلاب ها ، عملکردها را به دلخواه خود دستکاری کنید.

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.نظرات ( 0 )

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس