وردپرس نسخه 5.5.3

admin اخبار, وردپرس 2020/10/31 699 0

وردپرس نسخه 5.5.3

با سلام خدمت شما کاربران عزیز
نسخه جدید وردپرس 5.5.3 به روز شد که امیدوارم به زودی بروزرسانی نموده تا از خطرات احتمالی در امان باشید

به وردپرس 5.5.3 خوش آمدید.

در وردپرس 5.5.3، سایت شما قدرت جدیدی در سه بخش اصلی گرفته است: سرعت، جستجو و امنیت.

وردپرس نسخه 5.5.3


نگارش‌های تعمیراتی و امنیتی

نگارش 5.5.3 1 ایراد را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.

نگارش 5.5.2 چند مسئله امنیتی و 14 ایراد دیگر را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.

نگارش 5.5.1 44 ایراد را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.


سرعت

تشکر از عکسهای لِیزی-لود شده، نوشته‌ها و برگه‌ها سریعتر شدند.

تصاویر تأثیر زیادی بر داستانتان می‌گذارند، اما گاهی اوقات می‌توانند باعث کند شدن سایت شما شوند.

در وردپرس ۵.۵، عکس‌ها تا زمانی‌که با اسکرول قابل مشاهده می‌شوند برای بارگذاری صبر می‌کنند. واژه تکنیکال آن ‘lazy loading’ است.

روی موبایل، lazy load می‌تواند مرورگرها را از دریافت پرونده‌های درنظرگرفته‌شده برای سایر دستگاه‌ها باز دارد. آن می‌تواند باعث صرفه‌جویی خوانندگان شما در داده شود — و کمک کند عمر باتری حفظ شود.

جستجو

به نقشهٔ سایت جدید سلام کنید.

سایت‌های وردپرسی با موتورهای جستجو به خوبی کار می‌کنند.

اکنون، به طور پیش‌فرض، وردپرس ۵.۵ دارای یک نقشهٔ سایت XML است که به موتورهای جستجو کمک می‌نماید تا از همان دقایقی آغاز کار مهم‌ترین برگه‌های شما را کشف کنند.

بنابراین تعداد بیشتری از افراد سایت شما را زودتر پیدا می‌نمایند و به شما فرصت بیشتری می‌دهند تا مشارکت داشته باشند، آنها را حفظ نمایید و به مشترکین، مشتریان یا هر آن‌چه که با تعریف موفقیت شما مناسب باشد، تبدیل نمایید.

وردپرس نسخه 5.5.3

امنیت

به‌روزرسانی‌های خودکار برای افزونه‌ها و پوسته‌ها

اکنون می‌توانید افزونه‌ها و پوسته‌ها را تنظیم نمایید تا به صورت خودکار در مدیریت وردپرس به‌روزرسانی شوند — یا نه! —. بنابراین همیشه می‌دانید سایت شما آخرین کد موجود را اجرا می‌نماید.

همچنین می‌توانید برای هر افزونه یا پوسته‌ای که نصب نموده‌اید، به‌روزرسانی‌های خودکار را روشن یا خاموش نمایید — همه در همان صفحه‌هایی که همیشه از آن‌ها استفاده شده است.

به‌روزرسانی با بارگذاری پروندهٔ زیپ شده

اگر به‌روزرسانی افزونه‌ها و پوسته‌هایتان به صورت دستی انجام می‌شود، اکنون این کار نیز ساده‌تر است — فقط یک پروندهٔ ZIP را بارگذاری نمایید.

نکات برجسته از بلوک ویرایشگر

یک بار دیگر، تازه‌ترین نگارش وردپرس فهرست طولانی از ویژگی‌های جدید هیجان‌انگیز را برای ویرایشگر بلوک منتشر نمود. برای نمونه:

ویدئو: در ویرایشگر، واردکننده بلوک دو زبانه را نشان می‌دهد، بلوک‌ها و الگوها. زبانه الگوها انتخاب شده است. طرح‌های بلوک متفاوتی در این زبانه وجود دارند. پس از پیمایش در گزینه‌ها شامل دکمه‌ها و ستون‌ها، یک الگو به نام “سربرگ بزرگ با یک تیتر” انتخاب شده است. این یک بلوک پوشش، که با یک عکس و نام موسیقی‌دان جاز وردپرس ۵.۵ سفارشی‌سازی شده است.

ویدئو: یک تصویر توسط بلوک تصویر اضافه شده است. در نوار ابزار بلوک، آیکونی به نام :برش” انتخاب شده، که نوار ابزار را برای نمایش ابزار تغییر اندازه تصویر انتخاب می‌کند. اول، زوم برای زوم در مرکز تصویر استفاده شده. سپس، نسبت ابعاد کلیک شده است. این یک منوی کشویی از نسبت ابعاد متداول را نمایش می‌دهد. مربع انتخاب شده، و تصویر در طرح مربع جدید حرکت می‌کند. برش با کلیک روی “تایید” کامل می‌شود.

الگوهای بلوک

الگوهای بلوک جدید ایجاد طرح‌های زیبا، پیچیده را با کمک ترکیبی از متن و رسانه که می‌توانید آنها را مخلوط و متناسب با داستانتان کنید، ساده و سرگرم‌کننده می‌کند.

شما همچنین می‌توانید الگوهای بلوک را در طیف گسترده‌ای از افزونه‌ها و پوسته‌ها، با تعداد زیادی که بیشتر از همیشه اضافه شده، پیدا کنید. هر یک از آنها را از یک کشویی انتخاب کنید — فقط کلیک کنید و بروید!

ویرایش تصویر توکار

تصاویرتان را به درستی از بلوک تصویر برش داده‌، بچرخانید، و زوم نمایید. اگر زمان زیادی را صرف تصاویر می‌نمایید، این می‌تواند در وقت شما ساعت‌ها صرفه‌جویی نماید.

پوشه بلوک جدید

حالا این ساده‌تر از هر زمانی است که بلوک موردنیازتان را پیدا کنید. پوشه بلوک جدید برای ویرایشگر بلوک ساخته شده، پس شما می‌توانید نوع‌های بلوک جدیدی برای سایتتان بدون خروج از ویرایشگر نصب کنید.

و خیلی بیشتر.

هایلایت‌های بالا بخش کوچکی از امکانات ویرایشگر بلوک جدید است که شما نصب کردید. ویرایشگر بلوک را باز کنید و لذت ببرید!

دسترس‌پذیری

هر نگارش پیشرفت‌هایی را به تجربهٔ دستر‌س‌پذیری انتشار می‌افزاید، و این دربارهٔ وردپرس ۵.۵ نیز صدق می‌کند.

هم‌اکنون می‌توانید پیوندها را در صفحه رسانه و کادر مودال با یک دکمه، بجای تلاش برای هایلایت کردن یک خط از متن کپی کنید.

همچنین شما می‌توانید جعبه‌های متا را با صفحه کلید حرکت دهید، و عکس‌ها را در وردپرس با دستگاه کمک‌کننده خود ویرایش کنید، همان‌گونه که این می‌تواند دستورالعمل‌های موجود را در ویرایشگر تصویر بخواند.

برای توسعه‌دهندگان

نگارش ۵.۵ تعداد زیادی تغییر فقط برای توسعه‌دهنگان ارائه کرده است.

بلوک‌های ثبت شده سمت سرور در REST API

افزون‌بر نقاط پایانی انواع بلوک به این معناست که اپ‌های جاوااسکریپت(مانند ویرایشگر بلوک) می‌توانند تعاریف برای هر بلوک ثبت‌شده در سرور را بازیابی کنند.

Dashicons

کتابخانه Dashicons به به‌روزرسانی نهایی خود در ۵.۵ رسید. ۳۹ آیکون ویرایشگر بلوک به همراه ۲۶ آیکون دیگر به آن اضافه شد.

تعریف محیط‌ها

در حال حاضر وردپرس روش استاندار شده‌ای برای تعریف نوع محیط سایت (صحنه، تولید و غیره) دارد. از طریق wp_get_environment_type() نوع را دریافت و فقط این کد تخصیص یافته را اجرا نمایید.

انتقال داده به پرونده‌های قالب

قالب توابعی(get_header()، get_template_part()، غیره) که آرگومان $args جدید دارد را بارگذاری می‌کند. بنابراین شما می‌توانید همه آرایه‌هایی که داده ارزشمندی دارند را به آن قالب‌ها پاس دهید.

تغییرات بیشتر برای توسعه‌دهندگان

  • كتابخانهٔ PHPMailer به‌روزرسانی شد و از نگارش ۵.۲.۲۷ به ۶.۱.۶ رفت.
  • اکنون کنترل ریز‌دانه redirect_guess_404_permalink() را به دست آورید.
  • سایت‌هایی که از OPcache PHP استفاده می‌کنند، با تشکر از تابع جدید wp_opcache_invalidate() در هنگام به‌روزرسانی، بی‌اعتبار بودن حافظه پنهان را مشاهده می‌کنند (اضافه شده در افزونه‌ها و پوسته‌ها).
  • هم‌اکنون انواع پست‌های سفارشی مرتبط با طبقه‌بندی می‌توانند از پشتیبانی شرط پیش‌فرض خودداری نمایند.
  • اکنون موارد پیش‌فرض می‌تواند برای طبقه‌بندی‌های سفارشی درregister_taxonomy() مشخص شود.
  • اکنون rest api رسماً از تعیین مقادیر فرادادهٔ پیش‌فرض از طریق register_meta() پشتیبانی می‌نماید.
  • نگارش‌های به‌روز‌شده‌ای از این کتابخانه‌های همراه را پیدا خواهید کرد: SimplePie, Twemoji, Masonry, imagesLoaded, getID3, Moment.js, and clipboard.js.

وردپرس نسخه 5.5.3


بخش راهنما را برای توضیحات بیشتر بررسی نمایید.

چیزهای بیشتری برای دوست‌داران در وردپرس ۵.۵ وجود دارد. برای کاوش بیشتر و آموختن اینکه چطور این تغییرات سایت‌های شما، پوسته‌ها، افزونه‌ها و موارد دیگر را جلا می‌دهند، راهنمای زمینه وردپرس ۵.۵ را بررسی نمایید.

توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.نظرات ( 0 )

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس