وردپرس 5.7.2

admin اخبار, وردپرس 2021/05/13 403 0

وردپرس نسخه 5.7.2

با سلام خدمت شما کاربران عزیز
نسخه جدید وردپرس 5.7.2 به روز شد که امیدوارم به زودی بروزرسانی نموده تا از خطرات احتمالی در امان باشید

به وردپرس 5.7.2 خوش آمدید.

وردپرس 5.7.2

وارد وردپرس 5.7.2 شوید.

با این نگارش تازه، وردپرس شما را به رنگ‌های تازه آورده است. ویرایشگر به شما کمک می‌کند در چند مکان که پیش‌تر نمی‌توانستید کار کنید—حداقل، بدون وارد شدن به کد و یا استخدام یک حرفه‌ای. کنترل‌هایی که بیش‌ترین استفاده را دارید، مانند تغییر اندازهٔ فونت، در مکان‌های بیشتری وجود دارند—درست جایی که شما به آن‌ها نیاز دارید. و تغییرات چیدمان که باید ساده باشند، مانند تصاویر با ارتفاع کامل، ساده‌تر هستند.


نگارش‌های تعمیراتی و امنیتی

نگارش 5.7.2 یک مشکل امنیتی را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.

نگارش 5.7.1 چند مسئله امنیتی و 26 ایراد دیگر را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.


هم‌اکنون ویرایشگر استفاده ساده‌تری دارد

تنظیم اندازهٔ فونت در مکان‌های بیشتر: اکنون، اندازهٔ فونت درست جایی هستند که شما به آن‌ها در فهرست و کد بلوک نیاز دارید. دیگر نیاز به پیمایش کردن روی بخشی دیگر برای ایجاد این تغییرات جداگانه نیست!

بلوک‌ها با استفادهٔ دوبارهچندین پیشرفت، بلوک‌های قابل استفادهٔ دوباره را پایدارتر و استفاده از آن‌ها را آسان‌تر می‌نماید. و اکنون هنگامی که روی دکمهٔ به‌روزرسانی کلیک می‌نمایید، آن‌ها به طور خودکار با نوشته ذخیره می‌شوند.

کشیدن و رها کردن: کشیدن بلوک‌ها و الگوهای بلوک از یک واردکنندهٔ مستقیم درون نوشتهٔ شما.

شما می‌توانید بدون نوشتن کد سفارشی کارهای بیشتری انجام دهید

چیدمان ارتفاع کامل: تاکنون می‌خواستی که یک بلوک بسازی، مانند بلوک کاور، که همهٔ پنجره را بپوشاند؟ اکنون می‌توانی.

بلوک دکمه: هم‌اکنون می‌توانید یگ طرح افقی یا عمودی انتخاب کنید. و می‌توانید عرض یک دکمه را به درصد تنظیم نمایید.

بلوک آیکون‌های اجتماعی: اکنون می‌توانید اندازه آیکون‌ها را تغییر دهید.


جعبه رنگی پیش‌فرض ساده‌تر

بالا، پیشخوان قبل و بعد از به‌روزرسانی رنگ در ۵.۷.

این پالت رنگ ساده همهٔ رنگ‌هایی که در کد منبع وردپرس استفاده می‌شوند را به هفت رنگ اصلی و طیفی از ۵۶ سایه که مطابق نسبت کنتراست توصیه شده WCAG 2.0 AA در برابر سفید یا سیاه است، تجزیه می‌نماید.

رنگ‌ها یکنواخت و از روشن تا تیره در هر دامنه هستند، به این معنی است که شروع به سفید شدن کرده و با هر مرحله تیره‌تر می‌شوند.

نصف این محدوده نسبت کنتراست ۴.۵ یا بالاتر نسبت به سیاه دارد و نیمهٔ دیگر کنتراست همانندی را در برابر سفید حفظ می‌نماید.

پالت جدید را در طرح رنگ پیشخوان وردپرس بیابید، و هنگامی که می‌خواهید پوسته‌ها، افزونه‌ها و یا هر جز دیگری را بسازید از آن استفاده نمایید. برای آشنایی بیشتر، بخش توسعهٔ پالت رنگ را بررسی نمایید note.


از HTTP به HTTPS در یک کلیک

اکنون شروع می‌شود، تغییر یک سایت از HTTP به HTTPS را با یک کلیک انتقال دهید. وردپرس به صورت خودکار زمانی که این مورد را تغییر دهید نشانی‌های اینترنتی پایگاه داده را به‌روزرسانی می‌کند. دیگر شکار و حدس زدن نیست!

API جدید روبات‌ها

API ربات‌های جدید به شما امکان می‌دهد دستورالعمل‌های صافی را در متا تگ robots قرار دهید، و API دستورالعمل max-image-preview: large را به صورت پیش‌فرض شامل می‌شود. به این معناست که موتورهای جستجو می‌توانند پیش‌نمایش تصویر بزرگتری نمایش دهند، که می‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد(مگر اینکه سایت عمومی-نیست مشخص شده باشد).

ادامه پاکسازی پس از به‌روزرسانی به جی‌کوئری 3.5.1

برای سال‌ها jQuery کمک کرد چیزها روی صفحه حرکت کنند درحالی‌که ابزارهای پایه نتوانستند—اما این مدام تغییر می‌کند، و همینطور jQuery تغییر می‌کند.

در وردپرس ۵.۷، روی jQuery بیشتر تمرکز شده و کمتر ناخوانده شده‌است، با پیام‌های کمتر در کنسول.

بارگذاری با تاخیر آی‌فریم‌های شما

هم‌اکنون لیزی-لود نمودن آی‌فرم‌ها ساده شده است. بصورت پیش‌فرض، وردپرس یک ویژگی loading="lazy" به تگ‌های آی‌فرم‌ هنگامیکه طول و عرض تعیین شده‌اند، اضافه می‎نماید.


بخش راهنما را برای توضیحات بیشتر بررسی نمایید.

آخرین نگارش از راهنمای میدانی وردپرس را بررسی کنید. این یادداشت‌های توسعه‌دهنده برای هر تغییری که شاید بخواهید از آنها آگاه باشید را برجسته می‌کند. راهنمای میدانی وردپرس .۵.۷


توجه

کلیک

اگر با این مشکل آشنا هستید خودتان انجام دهید ولی اگر نمی دانید که این کار را چطور انجام دهید می توانید هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کرده و اطلاعات سایت را تیکت کنید تا با اندک هزینه ای کار شما را انجام دهیم . اگر خواستید می توانید برای مشاوره با شماره های ۰۹۱۷۹۰۵۹۳۵۰ و یا ۰۹۳۹۸۶۹۵۲۳۸ با ما در ارتباط باشید.


کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
stats
تماس