پنگاش – رفع مشکلات سایت

کاربر گرامی ! کلیه سفارشات با 20 درصد تخفیف تا پایان خرداد انجام می گیرد
0

معرفی کامل انواع میزبان های وب

معرفی کامل انواع میزبان های وب

معرفی کامل انواع میزبان های وب

معرفی کامل انواع میزبان های وب

Different Types of Web Hosting Services

 هر وب سایت یک میزبان وب دارد. اما همه وب سایت ها به همان شیوه میزبانی نمی شوند. هنگامی که اولین وب سایت خود را شروع می کنید، باید با انواع مختلف میزبانی وب آشنا شوید. به این ترتیب می توانید بفهمید کدام گزینه برای وب سایت شما بهترین است.

در این روند عجله نکنید، انتخاب نوع میزبانی وب اشتباه می تواند مشکلات بزرگی را برای سایت شما ایجاد کند. برخی از شما ممکن است از وضعیت میزبانی وب فعلی خود ناراضی باشید ، بنابراین به دنبال تغییر نوع دیگری هستید.

صرف نظر از شرایط شما، این راهنما همه مواردی را که باید در مورد گزینه های میزبانی وب خود بدانید توضیح می دهد. هنگامی که نوع میزبانی وب مورد نظر خود را شناختید ، می توانید بهترین ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب را بررسی کرده و طرحی را برای تأمین نیازهای خود انتخاب کنید.در این راهنما به معرفی کامل انواع میزبان های وب می پردازیم.

معرفی کامل انواع میزبان های وب

میزبانی وب چیست؟

وب سایت ها روی سرورها میزبانی می شوند ، که سخت افزارهای قدرتمندی هستند که وب سایت ها و داده های مربوط به آن سایت ها را در خود جای داده اند. هر جزء از وب سایت شما در یک سرور ذخیره می شود و از طریق میزبان وب شما قابل دسترسی است. این شامل عناصری مانند پرونده ها ، متن ، تصاویر ، فیلم ها و همه چیز است.

سرورها از نظر فیزیکی در مراکز داده قرار دارند که به طور معمول توسط شرکت های مختلف میزبانی وب اجرا و مدیریت می شوند.

میزبان های وب ، فناوری و فضای سرور مورد نیاز برای دسترسی وب سایت شما در اینترنت را فراهم می کنند. با این کار کاربران می توانند سایت شما را جستجو کرده و صفحات وب شما را بصورت آنلاین مشاهده کنند.

انواع مختلف میزبانی وب:

همه سرورها متفاوت هستند. به همین دلیل گزینه های مختلف میزبانی وب وجود دارد.چندین وب سایت ممکن است یک سرور مشترک داشته باشند. در همین حال برخی از وب سایت ها یک سرور برای خود دارند.

چهار نوع اصلی میزبانی وب وجود دارد:

  1. میزبانی مشترک
  2. میزبانی VPS (سرور خصوصی مجازی)
  3. میزبانی اختصاصی
  4. میزبانی ابری

میزبانی نمایندگی فروش و میزبانی وردپرس نیز انواع خاصی از میزبانی هستند که در این گروه ها قرار می گیرند. در ادامه  به معرفی کامل انواع میزبان های وب خواهیم پرداخت.

از کجا می دانید کدام گزینه میزبانی برای وب سایت شما بهترین است؟

نوع سروری که انتخاب می کنید بر عناصری مانند عملکرد، امنیت، مقیاس پذیری و سطح مدیریت وب سایت شما تأثیر می گذارد.تصمیم شما همچنین به نوع وب سایت شما و میزان بازدید شما بستگی دارد.

به عنوان مثال ، یک وبلاگ شخصی کوچک با 5000 بازدیدکننده ماهانه نیازهای میزبانی متفاوتی نسبت به یک سایت بزرگ تجارت الکترونیکی با 250،000 بازدید در ماه دارد.

همچنین لازم به ذکر است که گزینه های مختلف میزبانی با قیمت های مختلف ارائه می شوند. بنابراین مهم است که گزینه ای را پیدا کنید که متناسب با بودجه شما باشد.

ما در ادامه به معرفی کامل انواع میزبان های وب خواهیم پرداخت. می توانید با استفاده از این اطلاعات بفهمید کدام نوع میزبانی، بهترین انتخاب برای وب سایت شماست.

معرفی کامل انواع میزبان های وب:

1- Shared Hosting: هاست اشتراکی

معرفی کامل انواع میزبان های وب

میزبانی مشترک ابتدایی ترین نوع میزبانی وب است. برای وب سایت های کوچک یا سطح پایین مقرون به صرفه و بهترین انتخاب است.

همانطور که از نام آن پیداست ، وب سایت هایی که از هاست مشترک استفاده می کنند منابع خود را با وب سایت های دیگر در یک سرور واحد به اشتراک می گذارند.

به این ترتیب میزبانی اشتراکی بسیار ارزان باقی می ماند. با تقسیم منابع ، هزینه کمتری برای میزبان وب است.

بدین ترتیب ، هر وب سایت موجود در سرور دارای منابع محدودی است که توسط برنامه میزبانی خاص آنها تعریف شده است.

فکر کنید اجاره آپارتمان با هم اتاقی هاست. شما اتاق خواب خود را دارید ، اما شما و هم اتاقی هایتان منابعی مانند آب ، برق و فضاهای مشترک را در سراسر خانه به اشتراک می گذارید.

ماهیت اشتراک یک سرور با وب سایت های دیگر دارای اشکالاتی است. اگر وب سایت دیگری در سرور شما افزایش بازدید داشته باشد، به طور بالقوه می تواند مشکلات عملکردی سایت شما را ایجاد کند. این شرایط از کنترل شما خارج است.

بنابراین اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید ، میزبانی مشترک یک گزینه عالی است ، اما قطعاً با کیفیت ترین تجربه میزبانی وب را برای شما یا بازدیدکنندگان وب سایت شما به ارمغان نخواهد آورد.

میزبانی مشترک برای چه کسی است؟

میزبانی مشترک انتخاب خوبی برای وب سایتهای مبتدی و کوچکتر است. مقرون به صرفه است و برای شروع به دانش فنی زیادی احتیاج ندارد.

ما میزبانی وب مشترک را به وب سایت هایی که بودجه کمی دارند، توصیه می کنیم. وبلاگ نویسان و صاحبان مشاغل کوچک که وب سایت های ساده ای دارند کاندیداهای خوبی برای میزبانی مشترک هستند. هر وب سایتی که به تعامل بیش از حد در سایت یا منابع زیادی احتیاج نداشته باشد ، با این نوع میزبانی خوب خواهد بود.

اگر انتظار ندارید بیش از 10،000 یا 20،000 بازدید ماهانه از وب سایت خود داشته باشید ، می توانید با انتخاب یک برنامه میزبانی وب مشترک ، مقداری پس انداز کنید.

جوانب مثبت میزبانی وب:

1- مقرون به صرفه ترین نوع میزبانی وب

2- راه اندازی آسان

3- بدون دانش فنی مورد نیاز است

4- عالی برای مبتدیان و وب سایت های کوچک

موارد منفی میزبانی وب:

1- اشتراک منابع سرور با وب سایت های دیگر

2- مسائل مربوط به عملکرد از کنترل شما خارج است

3- زمان بارگیری کندتر و نرخ آپدیت پایین تر

4- مقیاس پذیر نیست

2- VPS Hosting :میزبانی VPS

VPS مخفف “سرور خصوصی مجازی” است. این نوع میزبانی یک مرحله بالاتر از میزبانی وب مشترک است. وقتی یک وب سایت از طرح مشترک خود پیشی می گیرد ، معمولا مالکان می توانند به VPS ارتقا دهند.

با داشتن یک سرور خصوصی مجازی ، وب سایت شما همچنان یک سرور واحد را با وب سایت های دیگر به اشتراک می گذارد. با این حال ، تعداد وب سایت هایی که با آنها به اشتراک می گذارید به طور قابل توجهی کمتر است.

علت نام گذاری VPS این است که ،سرور اصلی به چندین سرور مجازی تقسیم شده است  این سرورهای مجازی را می توان توسط وب سایت های شخصی سفارشی کرد.

حتی اگر سرور اصلی با سایت های دیگر به اشتراک گذاشته شده باشد ، وب سایت شما دارای منابع اختصاصی با VPS خواهد بود.

معرفی کامل انواع میزبان های وب

برای شما که می خواهید پیکربندی های سفارشی را روی سرور خود اجرا کنید، می توانید با برنامه میزبانی VPS خود دسترسی root اختیاری دریافت کنید.

از آنجا که منابع را به اشتراک نمی گذارید، سایت شما به طور کلی عملکرد بهتری خواهد داشت. این بدان معناست که شما از زمان بارگیری سریعتر و نرخ بالاتر بودن زمان بهره مند خواهید شد. دیگر لازم نیست نگران وب سایت دیگری باشید که سایت شما را خراب می کند.

اکثر وب سایت ها به سرور اختصاصی احتیاج ندارند (در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت). اما VPS برخی از مزایای میزبانی اختصاصی را با کسری از قیمت به شما ارائه می دهد.

سرور خصوصی مجازی مانند اجاره آپارتمان به تنهایی است. آشپزخانه ، حمام ، اتاق نشیمن یا سایر مکان های مشترک را با هیچ یک از هم اتاقی ها مشترک نخواهید داشت. این به شما آزادی و انعطاف پذیری بسیار بیشتری می دهد تا آنچه را می خواهید با فضا انجام دهید.

با این حال، برخی از منابع را با واحدهای دیگر ساختمان به اشتراک خواهید گذاشت و بنابراین هنوز محدودیت هایی وجود دارد.

میزبان VPS برای چه کسانی مناسب است؟

میزبانی VPS برای مشاغل کوچک یا متوسط که نمی توانند از کار افتادگی غیر منتظره در وب سایت خود داشته باشند ، بهترین است. این یک گزینه عالی برای دارندگان وب سایت هایی است که از منابع یک برنامه میزبانی مشترک بیشتر شده اند.

یک سرور خصوصی مجازی می تواند به نفع دارندگان وب سایتی باشد که اهل فن هستند و می خواهند تغییرات سفارشی در پیکربندی سرور خود ایجاد کنند.

وب سایت هایی که دارای پرونده های بزرگ مانند فیلم ها و تصاویر هستند باید VPS را در نظر بگیرند. وب سایت های تعاملی با پرونده های پیچیده در مقایسه با سرور مشترک در VPS عملکرد بهتری دارند.

جوانب مثبت میزبانی VPS:

1- منابع سرور اختصاصی

2- امکان ایجاد تنظیمات سفارشی در سرور شما

3- نرخ آپدیت بالاتر و سرعت بارگیری سریعتر

4- مقرون به صرفه تر از سرور اختصاصی

نکات منفی میزبانی VPS:

1- اشتراک سرور اصلی با وب سایت های دیگر

2- راه اندازی آن به آسانی سرور مشترک نیست

3- هنوز محدودیت هایی از نظر آنچه می توانید کنترل کنید وجود دارد

3- WordPress Hosting :میزبانی وردپرس

میزبانی وردپرس برای وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوای شما بهینه سازی می شود.به طور معمول دو نوع مختلف میزبانی وردپرس را که توسط ارائه دهندگان ارائه می شود مشاهده خواهید کرد.

1- میزبانی مشترک وردپرس

2- میزبانی وردپرس مدیریت شده

میزبانی مشترک وردپرس همان روشی را دارد که میزبان مشترک معمولی است ، با این تفاوت که وردپرس ممکن است از قبل نصب شده باشد.

میزبانی وردپرس مدیریت شده مزایای اضافه شده ای مانند امنیت پیشرفته ، ذخیره سرور ، مرحله بندی و سرعت بارگذاری سریعتر را فراهم می کند.بهترین برنامه های میزبانی وردپرس با نصب یک کلیک وردپرس نیز ارائه می شود.

میزبانی وردپرس معمولا امنیتی اضافه می کند که به طور خاص برای وب سایت هایی که در وردپرس اجرا می شوند ، طراحی شده است. از آنجا که وردپرس متداول ترین CMS در سراسر جهان است ، این وب سایت ها در معرض خطر بیشتری برای جرایم اینترنتی قرار دارند. بنابراین امنیت بیشتر قطعاً یک مزیت بزرگ است.

میزبان وردپرس برای چه کسانی است؟

میزبانی وردپرس برای کاربران پلتفرم وردپرس است. اگر می خواهید میزبانی وب شما برای سایت وردپرس شما بهینه شود ، باید این نوع میزبانی وب را بررسی کنید.

نکات مثبت میزبانی وردپرس:

1- بهینه شده برای وردپرس.
2- نصب های وردپرس از پیش نصب شده یا با یک کلیک.
3- امنیت پیشرفته برای سایت های وردپرس.

نکات منفی میزبانی وردپرس:

1- کنترل و انعطاف پذیری کمتری دارد.
2- به روزرسانی ها همیشه روان نیستند.
3- اشتراک منابع با سایر سایت های وردپرس

4- Dedicated Hosting :میزبانی اختصاصی

سرورهای اختصاصی اغلب بهترین انتخاب در میزبانی وب محسوب می شوند. این به این دلیل است که شما یک سرور اختصاصی دارید که متعلق به شماست و فقط شما هستید. شما معمولا با میزبانی اختصاصی از مزایای بیشتری بهره مند می شوید ، مانند زمان آپدیت بیشتر و سرعت بیشتر.

با این حال، یک جذابیت نیز به همراه دارد: این گرانترین نوع میزبانی وب است.از آنجا که منابع یا هر چیز دیگری را با وب سایت های دیگر به اشتراک نمی گذارید ، سایت شما با بالاترین عملکرد کار خواهد کرد.

وب سایت هایی که در یک سرور اختصاصی میزبانی می شوند کنترل فنی کاملی بر تنظیمات سرور دارند. شما نرم افزار ، پیکربندی ها و هر چیز دیگری را که نیاز دارید انتخاب می کنید.

اگر یک سرور اختصاصی دارید ، باید انتظار سرعت بسیار بالا و سرعت بارگیری سریع را داشته باشید. دیگر نگران ترافیک سایت های دیگر نباشید که بر عملکرد شما تأثیر می گذارد.

معرفی کامل انواع میزبان های وب

یک سرور اختصاصی مانند داشتن خانه است. اگر می خواهید حصار درست کنید، درختی در حیاط بکارید یا آشپزخانه را بازسازی کنید ، همه چیز کاملا به خود شما بستگی دارد.

میزبانی اختصاصی برای چه کسانی است؟

برنامه های میزبانی اختصاصی معمولا برای وب سایتهای سطح سازمانی محفوظ است. این بدان معنی است که بیش از 100000 بازدید ماهانه، بدون ذکر درآمد زیادی که برای تهیه سرور فراهم می شود.

اگر هنوز می خواهید ماهانه چند هزار ترافیک ایجاد کنید، حتی این نوع میزبانی را در نظر نگیرید.

سایت ها و شرکت های بزرگ تجارت الکترونیکی باید یک برنامه میزبانی اختصاصی در نظر بگیرند زیرا می توانند کنترل کاملی بر عملکردهای سرور خود داشته باشند. سایتهایی که به بالاترین سطح امنیت نیاز دارند، مانند وب سایتهایی که اطلاعات مالی یا اطلاعات پزشکی را ذخیره می کنند ، از یک سرور اختصاصی بهره مند می شوند.

سرورهای اختصاصی دارای سطوح مختلف مدیریتی هستند. می توانید به دنبال یک ارائه دهنده هاستینگ باشید که سرور شما را برای شما مدیریت کند یا اینکه خودتان آن را مدیریت کنید. نکته منفی مدیریت سرور به خودی خود این است که شما مسئول نصب به روزرسانی ها و نظارت بر همه موارد برای بروز اشکالات و خطاها خواهید بود.

فقط در صورت داشتن بودجه کافی سرور اختصاصی را در نظر بگیرید. در بیشتر موارد، یک برنامه میزبانی اختصاصی از محدوده قیمت شما خارج خواهد شد، به خصوص اگر در حال راه اندازی یک وب سایت جدید هستید. هزینه این سرورها ماهیانه تا 2000 دلار است.

مزایای اختصاصی میزبانی وب:

1- کنترل کامل سرور

2- اشتراک منابع با هیچ وب سایت دیگری نیست

3- امنیت بالا

زمان بارگذاری سریع ، زمان زیاد و عملکرد بهینه

معایب اختصاصی میزبانی وب:

1- گرانترین نوع میزبانی وب.
2- نیاز به دانش فنی دارد.
3- شما مسئول همه چیز هستید.

5- Cloud Hosting :میزبانی ابری

میزبانی ابری مانند نسخه ترکیبی VPS است اما مقرون به صرفه تر است.

برنامه های میزبانی ابری با چندین سرور از راه دور ارائه می شوند. هر سرور مسئولیت های مختلفی دارد. اگر یکی از سرورها به خطر بیفتد یا مشکلی داشته باشد، سایر سرورهای موجود در شبکه این مسئولیت ها را بر عهده می گیرند و این نقص را جبران می کنند.

معرفی کامل انواع میزبان های وب

این همان چیزی است که میزبانی وب ابری را به گزینه ای جذاب برای میزبانی وب سنتی تبدیل می کند.

با سرورهای ابری ، وب سایت شما نرخ آپدیت بالاتری خواهد داشت و به دلیل خطاهای سرور ، از کار افتادگی غیر منتظره ای برخوردار نیست. سایت شما روان خواهد ماند و در سطح بالایی عمل می کند.بهترین قسمت در مورد میزبانی وب ابری مقیاس پذیری است.

با میزبانی سنتی ، همیشه یک معضل ثابت بین منابع سرور و قیمت وجود دارد. شما نمی خواهید برای طرحی با منابعی که هرگز استفاده نخواهید کرد بیش از حد بپردازید ، اما در عین حال نمی خواهید از منابع یک برنامه کمتری بیشتر شوید و بر عملکرد وب سایت خود تأثیر منفی می گذارد.

مگر اینکه دقیقا بدانید سایت شما در ماه چند بار بازدید می کند ، پیش بینی این امر تقریبا غیرممکن است.

اما بازدید از وب سایت هرگز یک علم دقیق نیست. در بعضی مواقع ، با افزایش یا جهش به سایت خود روبرو خواهید شد – که خبر خوبی است. شما فقط باید مطمئن شوید که برنامه شما می تواند آن ترافیک را تأمین کند.

به همین دلیل میزبانی ابری راه حل نهایی برای این معضل است. بهترین برنامه های میزبانی ابری به شما امکان می دهد منابع خود را بر اساس تقاضا تنظیم کنید.

شما برای آنچه استفاده می کنید هزینه پرداخت می کنید و همیشه می توانید این منابع را در داشبورد مدیر خود تنظیم کنید.

میزبان ابری مناسب چه سایتی است؟

میزبانی ابری بهترین گزینه برای وب سایت های تجاری متوسط و بزرگ است که با سرعت بالایی در حال رشد هستند.

اگر بازدید از وب سایت شما غیرقابل پیش بینی است و قصد دارید مقیاس آن را با سرعت ثابت در ماه ها یا سال های آینده بسازید ، باید یک برنامه میزبانی ابری را در نظر بگیرید.

هر وب سایتی با بیش از 50000 بازدید ماهانه از صفحه می تواند یک طرح ابری را در نظر بگیرد. وب سایت هایی که از طرح مشترک خود فراتر رفته و نیاز به بروزرسانی دارند می توانند میزبانی ابری را به عنوان گزینه ای جایگزین برای VPS جستجو کنند.

جوانب مثبت میزبانی وب ابری:

1- امنیت بالا.
2- مقیاس منابع در صورت تقاضا.
3- خرابی کمتر غیرمنتظره

معایب میزبانی ابری:

1- قیمت گذاری همیشه ثابت نیست.
2- ترافیک غیر قابل پیش بینی می تواند هزینه ها را افزایش دهد.
3- سفارشی سازی محدود

6-  Reseller Hosting:نمایندگی میزبانی وب

نمایدگی میزبانی وب شامل فروش خدمات میزبانی به مشتریان است. به همین ترتیب ، قطعاً برای همه مناسب نیست. اگر در حال ساختن یک وب سایت کوچک از ابتدا هستید یا می خواهید به تنهایی میزبان یک وب سایت باشید ، می خواهید جای دیگری را جستجو کنید.

اما اگر می خواهید میزبانی وب را به سایت های دیگر بفروشید ، پس باید به دنبال برنامه های میزبانی نمایندگی باشید.

نمایندگی میزبانی در اصل میزبانی وب با برچسب سفید است. شما میزبانی را از یک ارائه دهنده خریداری کرده و سپس آن خدمات را به مشتریان خود فروخته اید.

معرفی کامل انواع میزبان های وب

به عنوان فروشنده، باید گزینه های قیمت گذاری را برای مشتریان خود انتخاب کنید. از آنجا که نرخ عمده فروشی را به ارائه دهنده پرداخت خواهید کرد ، این فرصت را دارید که حاشیه سود قابل توجهی کسب کنید.

نمایندگی فروش برای چه کسانی میزبانی می کند؟

در بیشتر موارد ، میزبانی نمایندگی مخصوص آژانس ها ، طراحان وب و توسعه دهندگان وب است. این افراد افرادی هستند که از قبل مشتری در این فضا دارند ، بنابراین می توانند فقط میزبانی وب را به خدماتی که در حال حاضر ارائه می دهند اضافه کنند.

در مقابل یافتن یک برنامه میزبانی وب به تنهایی ، می توانید با اجازه دادن به مشتری خود در یافتن تمام نیازهای وب سایت خود در یک مکان ، این کار را آسان کنید.

یکی از بهترین قسمت های نمایندگی فروش پایداری است. اگر برای شخصی وب سایتی طراحی کنید ، لزوماً برای همیشه به خدمات شما احتیاج ندارند. اما اگر بتوانید آن مشتری ها را مجبور به خرید خدمات میزبانی وب از خود کنید ، در این صورت از درآمد ماهانه ثابت برای مادام العمر آن وب سایت بهره مند می شوید.

من میزبانی نمایندگی فروش را در نظر نمی گیرم مگر اینکه بخواهید حداقل 10 وب سایت مختلف را مدیریت کنید. در غیر این صورت ، احتمالا ارزش شما را نخواهد داشت.

جوانب مثبت میزبانی فروش:

1- قیمت های بدون بسته را برای مشتریان خود تعیین کنید.
2- درآمد مکرر و پایدار داشته باشید.
3- خدمات موجود خود را بهبود ببخشید.

معایب میزبانی فروشنده:

1- به مشتریان زیادی نیاز دارید تا ارزش آن را داشته باشند که وقت و تلاش خود را بدانند.
2- اگر مشکلی پیش بیاید ، مشتری های شما به شما روی خواهند آورد.

بهترین نوع میزبانی وب برای سایت شما چیست؟

این پاسخ برای همه متفاوت خواهد بود. همه اینها به عواملی مانند نوع وب سایت ، منابع مورد نیاز ، بودجه و میزان بازدید شما بستگی دارد.

هنگامی که فهمید چه نوع میزبانی وب بهترین گزینه برای وب سایت شماست ، پس باید یک ارائه دهنده خدمات میزبانی را انتخاب کرده و برنامه ریزی کنید. من در این راهنما بهترین توصیه خود را برای هر دسته ارائه دادم ، بنابراین بهترین مکان برای شروع جستجوی شماست.

برای اینکه بفهمید در کدام دسته قرار می گیرید ، در اینجا خلاصه ای از انواع میزبانی مختلف و اینکه برای چه کسانی هستند:

میزبانی مشترک: مقرون به صرفه ترین برنامه ها برای وب سایت های سطح پایین.
میزبانی VPS: برای وب سایت هایی که از میزبانی مشترک گذشته اند.
میزبانی وردپرس: میزبانی بهینه شده برای سایت های وردپرس.
میزبانی اختصاصی: سرورهای سطح سازمانی برای وب سایت های بزرگ.
میزبانی ابری: بهترین گزینه برای وب سایت هایی که به سرعت در حال رشد هستند.
نمایندگی میزبانی وب : برای آژانس ها ، توسعه دهندگان وب و طراحان وب.

در این پست از سایت پنگاش به معرفی کامل انواع میزبان های وب پرداختیم و مزایا و معایب هر یک را جداگانه مورد بررسی قرار داده ایم. چنان چه نسبت به محتوای این راهنما پرسشی دارید می توانید از بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

معرفی کامل انواع میزبان های وب

شما کاربران عزیز می توانید برای استفاده ی بیش تر از خدمات سایت پنگاش هم اکنون در ناحیه کاربری ثبت نام کنید تا علاوه بر استفاده از پست های  آموزشی رایگان بتوانید به محصولات فروشگاه و تخفیف های فوق العاده پنگاش دسترسی داشته باشید.

معرفی کامل انواع میزبان های وب

افزودن دیدگاه

ایمیل پنگاش

ایمیل پنگاش

info@pangash.com

شماره تماس

شماره تماس

09126946237

شماره تماس

شماره تماس

09398695238

آدرس پنگاش

آدرس پنگاش

بوشهر - آبپخش - کشاورز 3

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ است