پنگاش – رفع مشکلات سایت

کاربر گرامی ! کلیه سفارشات با 20 درصد تخفیف تا پایان مرداد انجام می گیرد
0

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

Essential steps to increase WordPress security

امنیت وردپرس بخشی حیاتی از اجرای یک وب سایت است. مانند هر دارایی دیگری که متعلق به شماست ، شما باید سایت خود را از نظر هکرها، مهاجمان و هرکسی که قصد دزدی یا آسیب رساندن دارد، ایمن و سالم نگه دارید.

امنیت وب سایت هرگونه اقدام یا کاربردی است که برای اطمینان از در معرض قرار نگرفتن مجرمان اینترنتی توسط داده های وب سایت یا جلوگیری از سوء استفاده از وب سایت ها انجام می شود.

با بیش از 90،978 حمله در هر دقیقه و بیش از 102،623 وب سایت هک شده  در هر روز، کاملا مشخص است که امنیت وردپرس چقدر مهم است.

 

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

 

دلایل اصلی حفظ امنیت وب سایت :

1- وب سایت های هک شده مشتریان شما را هدف قرار می دهند

از نرم افزار مخرب برای آلوده سازی وب سایت ها، جمع آوری داده ها و حتی در برخی موارد ربودن منابع رایانه استفاده می شود. سایتی که مهاجم به آن دسترسی پیدا کرده است می تواند برای هدایت بازدید و آلوده شدن بازدیدکنندگان با نرم افزارهای مخرب مورد استفاده قرار گیرد.

این بدان معنی است که اگر سایت شما محافظت نشود ، هکرها می توانند با استفاده از سایت شما بازدید کنندگان سایت خود را با بدافزار آلوده کنند. هزاران نوع مختلف بدافزار و هزاران روش مختلف برای آلوده سازی وب سایت شما وجود دارد که اکثراً توسط ابزار هک خودکار انجام می شود.

2- تعداد سایت های هک شده به سرعت افزایش می یابد

مطالعه ای انجام شد که بیان می کند به طور متوسط هر 39 ثانیه یکبار در وب حمله می شود و نام های کاربری و رمزهای عبور غیر ایمن که از آنها استفاده می شود ، موفقیت بیشتری به مهاجمان می دهند.

3- از بین رفتن شهرت کسب و کار و کاهش درآمد

امروزه بیش از 1،5 میلیارد وب سایت در شبکه جهانی وب وجود دارد و افراد وقتی می خواهند به اطلاعات آن سایت ها دسترسی پیدا کنند به موتورهای جستجو اعتماد می کنند. بنابراین بهینه سازی موتور جستجو بیش از هر زمان دیگری مهم است و لازم است که هر مدیر وب معنای واقعی SEO و همچنین پتانسیلی را که می تواند برای هر مشاغل فراهم کند ، درک کند.

Google و سایر موتورهای جستجو به کاربران خود  هشدار می دهند و ورود آنها به وب سایت شما را محدود می کنند.

از ژوئیه 2018، هر وب سایت بدون SSL به عنوان ناامن شناخته می شود و به همین دلیل جریمه SEO دریافت می کند، این امر دسترسی شرکت های جدید را برای شرکت شما دشوار می کند.

4- تمیز کردن وب سایت هزینه بیشتری نسبت به محافظت از آن دارد

به عنوان یک مدیر وب سایت که متوجه هک شدن وب سایت خود شده اید ، اولین کاری که باید انجام دهید جستجوی “نحوه تمیز کردن سایت هک شده” است. در این حالت، با تعداد زیادی پست ، وبلاگ و مقاله در این مورد پیدا خواهید کرد ، به شما پیشنهاد می کنیم اگر به اندازه کافی مهارت و تخصص ندارید، رفع اشکالات پیش آمدهدر اثر هک شدن سایت خود را به یک کارشناس کارآزموده و با تجربه بسپارید .

آخرین تحقیقات انجام شده توسط Acunetix نشان می دهد که حدود 84٪ وب سایت ها دارای آسیب پذیری هستند ، به این معنی که همه آنها در هر زمان مستعد ابتلا هستند.

5- وب سایت در لیست سیاه قرار می گیرد

گوگل هر روز حداقل 10 هزار وب سایت مشکوک را قرنطینه می کند. با مشاهده پیام نمایش This site may harm your computer در نتایج جستجو می توانید سایت ها را تشخیص دهید.

این هشداری است که باعث می شود بیشتر کاربران از شما دور بمانند. مصرف کنندگان از هشدار سپاسگزار هستند. کسب و کار وحشت دارند.

وقتی یک وب سایت در لیست سیاه قرار می گیرد، تقریبا 95 درصد از بازدیدهای ارگانیک خود را از دست می دهد، که می تواند به سرعت بر درآمد تأثیر بگذارد.

 

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

امنیت وب سایت از وب سایت شما در برابر موارد زیر محافظت می کند:

DDoS attacks: این حملات می تواند سایت شما را بطور كامل كند یا خراب كرده و آن را برای بازدیدكنندگان غیرقابل دسترسی كند.

Malware:بدافزار تهدیدی بسیار رایج است که برای سرقت اطلاعات حساس مشتری ، توزیع هرزنامه ، دسترسی مجرمان سایبری به سایت شما و موارد دیگر استفاده می شود.

Blacklisting:سایت شما ممکن است از نتایج موتور جستجو حذف شده و با هشدار پرچم گذاری شود که در صورت یافتن بدافزار توسط موتورهای جستجو ، بازدید کنندگان را از این کار دور می کند.

Vulnerability exploits: مجرمان اینترنتی می توانند با سوء استفاده از مناطق ضعیف در یک سایت، مانند یک افزونه منسوخ شده ، به یک سایت و داده های ذخیره شده در آن دسترسی پیدا کنند.

Defacement:این حمله محتوای وب سایت شما را با محتوای مخرب مجرمان اینترنتی جایگزین می کند.

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

امنیت وب سایت از بازدید کنندگان شما در برابر موارد زیر محافظت می کند:

Stolen data: از آدرس های ایمیل گرفته تا اطلاعات پرداخت ، مجرمان اینترنتی اغلب به دنبال اطلاعات بازدید کننده یا مشتری ذخیره شده در یک سایت می روند.

Phishing schemes: فیشینگ فقط در ایمیل اتفاق نمی افتد – برخی از حملات به صورت صفحات وب در می آیند که قانونی به نظر می رسند اما برای فریب کاربر در ارائه اطلاعات حساس طراحی شده اند.

Session hijacking: برخی از حملات سایبری می تواند session کاربر را فرا گرفته و او را مجبور به انجام اقدامات ناخواسته در سایت کند.

Malicious redirects:برخی حملات می تواند بازدیدکنندگان را از سایتی که قصد بازدید از آنها را داشتند به یک وب سایت مخرب هدایت کند.

SEO Spam:پیوندها ، صفحات و نظرات غیرمعمول را می توان در سایتی قرار داد تا بازدید کنندگان شما را گیج کرده و به وب سایت های مخرب مراجعه کند.

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

برای امنیت وب سایت خود به چه مواردی نیاز داریم؟

اکنون که می دانید چرا امنیت وردپرس بسیار مهم است، وقت آن است که از سایت خود در برابر هکرها محافظت کنید. اگرچه توسعه دهندگان وردپرس پیوسته در تلاشند تا هرگونه سوء استفاده احتمالی را مسدود کنند، اما شما باید برای حفظ امنیت سایت خود اقدامات ضروری را انجام دهید.

1. از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

یک راه حل ساده برای جلوگیری از این اتفاق استفاده از رمز عبور قوی است. هنگام راه اندازی سایت وردپرس خود ، چند مکان مختلف برای ایجاد رمز عبور وجود دارد: دسترسی مدیر ، هنگام ایجاد پایگاه داده های وردپرس و اتصال به وب سایت خود از طریق FTP.

یک راه عالی در این مورد استفاده از مدیر رمز عبور است. مدیر رمز عبور ابزاری امن و رمزگذاری شده است که رمزهای وب سایت شما را ذخیره می کند. سپس هر زمان که بخواهید برای سایت یا برنامه خاصی رمز عبور وارد کنید ، این ابزار رمز ورود را برای شما وارد می کند.

چند نمونه از ابزارهای مدیریت رمزهای عبور عبارتند از :

 

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

2. هسته وردپرس، قالب و پلاگین های خود را به روز نگه دارید

یک راه ساده برای حفظ امنیت سایت شما به روز نگه داشتن همه چیز است. این شامل هسته وردپرس ، طرح زمینه و افزونه هایی است که استفاده می کنید.

در هسته اصلی ، وردپرس از امنیت فوق العاده ای برخوردار است و تیمی از توسعه دهندگان خبره دارد که به طور مداوم در تلاشند تا نقاط امنیتی را اصلاح کنند و سیستم عامل را بهبود بخشند. مانند اکثر نرم افزارها ، پس از کشف خطرات امنیتی ، به روزرسانی ها و وصله ها منتشر می شوند.

بنابراین، اگر نسخه قدیمی نرم افزار را اجرا می کنید ، اساساً درب پشتی خود را باز می گذارید.

نصب بیش از حد افزونه ها همچنین می تواند سایت شما را در برابر هکرها آسیب پذیرتر کند. پلاگین ها می توانند تعداد زیادی قابلیت و ویژگی مفید به وب سایت وردپرس شما اضافه کنند ، اما این امر با خطر اضافی برای نصب یک پلاگین با کد ضعیف (و در نتیجه آسیب پذیر) همراه است.

هر زمان که شما یک افزونه نصب می کنید ، باید وقت بیشتری برای بررسی کیفیت پلاگین و تیم پشتیبان آن اختصاص دهید. همچنین باید هر زمان که به روزرسانی منتشر شد افزونه ها را به روز کنید. شاید ندانید که به روزرسانی منتشر شده است ، بنابراین لازم است که مرتباً به داشبورد خود وارد شوید تا به دنبال به روزرسانی ها باشید.

یک موضوع کدگذاری نشده همچنین می تواند سایت شما را به پشت درهای امنیتی باز بگذارد. نصب یک تم از یک منبع با کیفیت می تواند احتمال هک شدن موضوع شما را کاهش دهد ، اما همچنین باید تم های خود را به روز نگه دارید و آخرین نسخه را اجرا کنید.

3. دسترسی سایت و نقش های کاربر را محدود کنید

وردپرس به شما امکان می دهد چندین حساب کاربری مختلف ایجاد کنید. اگر تیمی برای اجرای سایت خود دارید ، یا می خواهید نویسندگان شما مقالات را مستقیماً در وردپرس بارگذاری کنند ، این می تواند مفید باشد.

با این حال ، هرچه تعداد ورود به سیستم و گذرواژه شما بیشتر باشد ، احتمال داشتن یک گذرواژه ضعیف برای یک کاربر بیشتر است، یا اینکه حساب او از راههای دیگر به خطر بیفتد.

هنگامی که در حال ایجاد نقش های کاربر جدید برای سایت وردپرس خود هستید ، فقط باید به آنها اجازه دسترسی به قسمت های وب سایت خود را بدهید ، آنها باید کار را به طور موثر انجام دهند. به عنوان مثال ، می توانید به نویسندگان دسترسی به بخش پست ها را داشته باشید ، اما به افزونه ها ، مضامین یا مناطق تنظیمات سایت دسترسی ندارید.

همچنین فعال کردن احراز هویت دو عاملی در سراسر سایت مفید است. این یک روند با استفاده از یک برنامه یا پلاگین است که هویت کاربری را که وارد وب سایت می شود تأیید می کند.

4. داشتن گواهینامه SSL

گواهی های SSL از داده های جمع آوری شده توسط وب سایت شما مانند ایمیل ها و شماره کارت اعتباری محافظت می کنند ، زیرا از سایت شما به سرور منتقل می شوند. این یک اقدام اساسی برای امنیت وب سایت است ، اما آنقدر مهم است که مرورگرها و موتورهای جستجوگر معروف اکنون سایت های بدون SSL را “ناامن” می دانند که این امر می تواند بازدیدکنندگان را نسبت به سایت شما مشکوک کند. بسته به سایت خود ، ممکن است بتوانید گواهینامه SSL را به صورت رایگان دریافت کنید ، اما مطمئن شوید که بهترین گواهی SSL را برای سایت خود انتخاب کرده اید.

به یاد داشته باشید که SSL فقط از داده های حمل و نقل محافظت می کند ، بنابراین برای یک وب سایت کاملاً امن باید اقدامات بیشتری انجام دهید.

 

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

5. فایروال وب سایت را فعال کنید

فایروال وردپرس اساسا یک میدان نیرو در اطراف سایت شما ایجاد می کند. اگر فراموش نکنید که سایت خود را برای چند ماه به روز کنید ، آن را به عنوان یک شکست ناامید کننده تصور کنید. در برخی موارد ، به دلیل پیکربندی نرم افزار خاص ، ممکن است نتوانید پلاگین های جداگانه را به روز کنید.

در چنین شرایطی فایروال وب سایت، سایت شما را ایمن نگه می دارد، حتی اگر پلاگین ها یا موضوعات خاصی از آخرین نسخه نرم افزار استفاده نکنند.

یکی از نسخه های رایج فایروال به عنوان فایروال برنامه وب سایت شناخته می شود. این مانند مکانیزم فیلترینگ عمل می کند که قبل از رسیدن به سایت ، همه بازدیدهای وب سایت شما از آن عبور می کند. این ترافیک بد یا حتی تلاش برای هک کردن را فیلتر می کند و فقط اجازه می دهد بازدید خوب به سایت شما برسد.

به عنوان یک مزیت ، فایروال وب سایت همچنین می تواند به شما کمک کند که سایت خود را در صورت افزایش ترافیک آنلاین یا در معرض حمله DDoS به وب سایت خود ، آنلاین نگه دارید.

 

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

 

بزرگترین مزایای اجرای فایروال وردپرس عبارتند از :

  • هکرها و ربات ها به طور خودکار در لیست سیاه قرار می گیرند ، بنابراین هرگز به سایت شما نخواهند رسید
  • از آلودگی به بدافزارها، حملات DDoS و تزریق SQL جلوگیری می شود
  • سایت شما می تواند سریعتر کار کند و عملکرد بهتری داشته باشد
  • شما بهتر می دانید که وب سایت شما 24/7 محافظت می شود

6. سیستمی برای پشتیبان گیری از سایت داشته باشید

پشتیبان گیری از وب سایت به امنیت بیشتر سایت شما کمک نمی کند ، اما اگر وب سایت شما هنگام حمله آفلاین شود ، می تواند به شما کمک کند. با استفاده از یک سیستم پشتیبان ، می توانید اطمینان حاصل کنید که همیشه یک سایت عملیاتی دارید که می توانید از آن بازیابی کنید.

داشتن مشکلی در تهیه نسخه پشتیبان ، همیشه در هنگام بروز مشکل در سایت خود مفید است. اگر هک شده اید یا به دلایلی سایت شما عملکرد نامناسبی دارد ، همیشه می توانید سایت خود را به نسخه قبلی بازگردانید.

برخی از میزبان ها به همراه برنامه میزبانی شما پشتیبان گیری می شوند. اما ، تعدادی پلاگین پشتیبان گیری از وردپرس وجود دارد که می تواند به شما در تهیه نسخه پشتیبان نیز کمک کند. همچنین ایجاد چندین نسخه پشتیبان از وب سایت و ذخیره آنها در مکان های مختلف می تواند مفید باشد.

فهرست برخی از پلاگین های پشتیبان گیری محبوب :

  • UpdraftPlus
  • BlogVault
  • BackupBuddy

یک افزونه پشتیبان وردپرس می تواند به شما در از دست دادن سختی کار شما کمک کند. بعلاوه ، اگر سایت شما هرگز دچار هک شود ، همیشه یک طرح پشتیبان خواهید داشت.

 

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

7. محدود کردن تلاش های ورود به سیستم

صفحه ورود به سیستم در وردپرس به ویژه آسیب پذیر است. داشتن رمز عبور قوی در اطمینان از عدم دسترسی هکر به سایت شما از طریق تلاش بی رحمانه به شما کمک زیادی می کند.

اما ، اگر می خواهید امنیت را بیش از پیش سخت کنید ، پس باید قبل از قفل کردن ، تعداد دفعات ورود کاربر به گذرواژه خود را محدود کنید.

به عنوان مثال، می توانید تعداد ورود به سیستم را به 4 برابر محدود کنید. بنابراین ، پس از چهارمین تلاش ، اعلانی از آن کاربر و آدرس IP وی دریافت خواهید کرد. اگر این مسئله به یک مسئله دائمی تبدیل شود ، می توانید آدرس های خاص IP را نیز ممنوع کنید.

8. اسکنر وب سایت

حمله سایبری هرچه بیشتر طول بکشد تا پیدا شود هزینه بیشتری دارد ، بنابراین زمانی که سایتی حمله می کند مهمترین زمان است. یک اسکنر وب سایت به دنبال بدافزار ، آسیب پذیری ها و سایر موارد امنیتی است تا بتوانید آنها را به طور مناسب کاهش دهید. اسکنرهای  سایت پنگاش، نه تنها بدافزار شناخته شده را از بین می برند ، بلکه به صورت روزانه به دنبال تهدیدات هستند و از لحظه یافتن هر چیزی به شما اطلاع می دهند تا میزان آسیب دیدگی سایت شما را کاهش دهد.

 

اقدامات ضروری جهت افزایش امنیت وردپرس

9. اهمیت میزبان امن

با وجود همه چیزهایی که بالای سایت وردپرس شما قرار دارند ، باید از امنیت فوق العاده ای برخوردار باشند. اما فراتر از امنیت وب سایت واقعی خود ، می خواهید آن را با یک ارائه دهنده میزبانی امن میزبانی کنید.

ارائه دهنده خدمات میزبانی شما باید از امنیت و امنیت برخوردار باشد و سایت شما بر روی سروری مطابق با آخرین استانداردهای امنیتی باشد.

سرانجام، حتی با استفاده از هر نکته در این پست ، اگر محیط میزبانی مطمئنی نداشته باشید ، همه چیز بی فایده خواهد بود. میزبان شما به عنوان پایه ای برای امنیت وب سایت شما عمل خواهد کرد. بنابراین ، مطمئن شوید که در یک شرکت میزبانی سرمایه گذاری می کنید که امنیت محیط میزبانی و وب سایت شما را بسیار ارزشمند می داند.

10. مشورت با افراد متخصص در حوزه امنیت

خوشبختانه یک راه سریع و ساده برای بدست آوردن آنچه برای محافظت از وب سایت خود نیاز دارید وجود دارد. کارشناسان ما در Pangash با پشتوانه علمی و مهارت های لازم و همچنین برنامه هایی که متناسب با وضعیت مالی شماست، امنیت وب سایت را آسان و مقرون به صرفه می کند.این یک فرصت طلایی است چرا که کارشناسان ما،حاصل سالها تجربه و تخصص خود را در وب سایت شما پیاده سازی خواهند کرد.

امیدواریم که با مطالعه ای این پست آموزشی،درک بهتری از مراحلی که می توانید برای بالا بردن امنیت سایت وردپرس خود و ضد هکر بودن آن انجام دهید، داشته باشید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha Code

ایمیل پنگاش

ایمیل پنگاش

info@pangash.com

شماره تماس

شماره تماس

09126946237

شماره تماس

شماره تماس

09398695238

آدرس پنگاش

آدرس پنگاش

بوشهر - آبپخش - کشاورز 3

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ است