پنگاش – رفع مشکلات سایت

کاربر گرامی ! کلیه سفارشات با 20 درصد تخفیف تا پایان خرداد انجام می گیرد
0

شمسی سازی سیستم های مدیریت محتوا 

شمسی سازی سیستم های مدیریت محتوا 

شمسی سازی سیستم های مدیریت محتوا 

شمسی سازی سیستم های مدیریت محتوا 

شمسی سازی سیستم های مدیریت محتوا 

در این پست آموزشی به بررسی هر آن چه که شما به عنوان یک طراح سایت در مورد Content Management System نیاز دارید، می پردازیم و سپس یکی از مباحث مهم در این زمینه یعنی شمسی سازی سیستم های مدیریت محتوا  را شرح می دهیم.

سیستم مدیریت محتوا که غالباً مخفف آن CMS است ، نرم افزاری است که به کاربران کمک می کند بدون نیاز به دانش فنی تخصصی ، محتوای وب سایت را ایجاد ، مدیریت و اصلاح کنند.به زبان ساده تر، سیستم مدیریت محتوا ابزاری است که به شما کمک می کند وب سایتی را ایجاد کنید بدون اینکه نیازی به نوشتن همه کد از ابتدا داشته باشید.

 بررسی نحوه عملکرد یک سیستم مدیریت محتوا :

در واقع مدیر سایت یک بار سیستم CMS را طراحی و برنامه نویسی و تعدادی قالب آماده برای صفحات طراحی می کند و آن را روی سایت کاربر نصب می کند. کاربر به راحتی می تواند صفحاتی را از آن کم یا به آن اضافه یا ویرایش کند. برای درک بیشتر کارایی می توان این سیستم را با یک سیستم ثابت هم چون HTML مقایسه کرد.

هنگامی که در سایت از صفحات ثابت HTML استفاده می شود، برای به روز کردن آن ابتدا باید صفحه موجود قبلی را دانلود کرد، سپس تغییرات مورد نظر را روی آن اعمال و سپس صفحه جدید را دوباره روی سرور آپلود کرد و فقط افرادی که کدهای دسترسی لازم برای این کار را در اختیار دارند می توانند این عمل را انجام دهند. هم چنین برای این منظور باید از برنامه های جانبی و کمکی استفاده کرد. در حالی که با در اختیار داشتن یک سیستم پویا و دینامیک مثل CMS کاربر قادرخواهد بود به سادگی مطالب موجود در سایت خود را به روز کند.

اجزای تشکیل دهنده یک سیستم مدیریت محتوا چیست؟

1- برنامه مدیریت محتوا (CMA) 

این بخشی است که به شما امکان می دهد در واقع محتوای سایت خود را اضافه و مدیریت کنید.

2- برنامه تحویل محتوا (CDA) 

این فرآیند پشت صحنه است که محتوایی را که وارد می کنید در CMA می گیرد، به درستی ذخیره می کند و برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده است.در کنار هم ، این دو سیستم حفظ وب سایت شما را آسان می کنند.

شمسی سازی سیستم های مدیریت محتوا 

 

نمونه هایی از سیستم های مدیریت محتوا:

  • wordpress
  • Joomla
  • Drupal
  • Magento (for eCommerce stores)
  • Squarespace
  • Wix
  • TYPO3

هم اکنون وردپرس بهترین نمونه از سیستم مدیریت محتوای محبوب است. وردپرس بیش از 38.8٪ سهم بازار را در وب سایت های دارای سیستم مدیریت محتوای شناخته شده حفظ می کند.توجه داشته باشید که وقتی ما از وردپرس نام می بریم، در مورد WordPress.com صحبت نمی کنیم.بلکه ما بر WordPress.org متمرکز شده ایم، وب سایتی که در آن سیستم مدیریت محتوای واقعی وردپرس منبع باز ذخیره شده است.

شمسی سازی سیستم های مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا یا CMS تحولی شگرف در زمینه طراحی و مدیریت سایت های اینترنتی به شمار می آید. امروزه توقع بینندگان سایت ها بسیار بالا رفته است و دیگر مرور سایت هایی با صفحات ثابت و راکد هیجانی در کاربران به وجود نمی آورد.

در واقع اگر مدیر سایت بتواند، در تغییر و به روزرسانی اطلاعات و ارائه مطالب جدید و بهره گیری از تکنیک های موفق طراحی، موفق عمل کند، می تواند این انتظار را داشته باشد که در هر بار رجوع کاربران به سایت می تواند آن ها را تبدیل به کاربر دائمی سایت خود نماید.

شمسی سازی مدیریت محتوا می تواند برای دارندگان آن CMS به منزله ی یک گام برای فروش بیشتر تلقی شود. گسترش و پیشرفت شمسی سازی و چارچوب های شمسی سازی می تواند تاریخ شمسی را یکجا تقدیم کاربران نماید و آسودگی را برای آنان به ارمغان آورد .

امروزه داشتن یک مدیرت محتوای کاملا شمسی و کاربر پسند می تواند باعث موفقیت شود . هر چه قدر کدیرت محتوا بومی تر باشد کاربر  راحت تر با ان ارتباط برقرار می کند . هر قدر یک سایت به فرهنگ و تمدن و آداب و جزئیات زندگی ما نزدیکتر باشد می تواند باعث مبهات و پیشرفت باشد . مدیریت محتوایی که دارای تقویم شمسی ,تاریخ شمسی ,رزرو شمسی و رویداد شمسی باشد می تواند برای ما ایرانی ها جالب تر و دلپذیرتر باشد

اگر مدیریت محتوای اختصاصی یا عمومی شما از تاریخ شمسی پشتیبانی نمی کند اگر پورتال شما شمسی سازی نشده و شمسی نیست و شما را اذیت می کند  اگر نتوانسته اید از شمسی سازی در cms  خود استفاده کنید اگر کاربران با مشکلات تقویم میلادی رنج می کند ما به شما پیشنهاد می کنیم هم اکنون سفارش دهید و تغییر را با ورود تقویم شمسی  احساس کنی

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل پنگاش

ایمیل پنگاش

info@pangash.com

شماره تماس

شماره تماس

09126946237

شماره تماس

شماره تماس

09398695238

آدرس پنگاش

آدرس پنگاش

بوشهر - آبپخش - کشاورز 3

کلیه حقوق برای وب سایت پنگاش محفوظ است